reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 4/2012

dodano: 2012-04-04 12:47 | aktualizacja: 2012-04-04 17:06
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 4 2012 okładka SAT Kurier 4/2012
Koniec TV analogowej
- sprawdź, kiedy to nastąpi

Kanały informacyjne w Polsce
Dopiero 9,7% gospodarstw z DVB-T

TESTY:
- Manta DVBT05 Emperor Hybrid - odtwarzacz multimedialny z podwójnym tunerem DVB-T
- Mini HD 2000 + DTU 320 - dekoder Cyfrowego Polsatu

NOWE PRODUKTY:
- Antena wewnętrzna INNOVA BOSS
- Megasat EASYFIND LNB
- Przedłużacz podczerwieni Signal
- Panaccess CAM - nowe moduły CI
- Nowe odbiorniki od Globo Multimedia
- Fuba DAT 903 - antena do DVB-T
- M-T 5000 i T-HD 1000 dla usługi TV MOBILNA
- Megasat Shipman GPS / AutoSkew
- TNH 115 i TNH 116 - modulatory cyfrowe TRIAX
- Wizard HD - nowy odbiornik HD od Golden Interstar Polska

Listy kanałów:
- MPEG 90°E-45°W
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- polskie platformy cyfrowe
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 4/2012 - kwietniowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

- Kanały informacyjne w Polsce. Polskojęzycznych kanałów informacyjnych nie ma zbyt wiele, a do tego są one w większości kodowane, co uniemożliwia ich odbiór zagranicą. Powinno się to zmienić. Inne europejskie kraje nie mają problemu z udostępnianiem przez satelitę swoich czołowych kanałów informacyjnych.

- NewsSpotter - nowa usługa firmy Skylogic. Spółka zależna operatora satelitarnego Eutelsat - Skylogic - wprowadziła na rynek nowe rozwiązanie newsgatheringu. Wykorzystuje ono satelitę EUTELSAT KA-SAT 9A (9°E), jest lekkie, kompaktowe i, według Skylogic, tanie.

- Harmonogram wyłączenia telewizji analogowej. Publikujemy mapę Polski podzieloną na obszary wyłączeń nadajników analogowych według terminów. Przypominamy, że pierwsze wyłączenia nastąpią jeszcze w tym roku, a naziemna telewizja analogowa stanie się przeszłością z dniem 31 lipca 2013 roku.

- 9,7% penetracja DVB-T w Polsce. Według danych gromadzonych przez AGB Nielsen, w dniu 21 marca 2012 roku penetracja DVB-T wynosiła zaledwie 9,7%. Wydaje się to zaskakujące, ponieważ już wkrótce zakończona zostanie emisja TV analogowej i osoby korzystające wyłącznie z tej formy odbioru pozostaną bez jakiejkolwiek telewizji.

- Testy telewizji hybrydowej HbbTV w polskim DVB-T. 12 marca 2012 roku z nadajnika PKiN w Warszawie uruchomiono testy telewizji hybrydowej w standardzie HbbTV. Jest to innowacja na polskim rynku, a rozwiązanie to jest używane tylko na rynkach niemieckim i francuskim. W innych krajach wykorzystywane są inne standardy dla telewizji hybrydowej, takie jak MHP, MHEG-5.

- Podróże z anteną - Stany Zjednoczone w pigułce. Raport z podróży do Stanów Zjednoczonych, które zadziwiają swoim pięknem i różnorodnością. W USA rynek telewizji satelitarnej jest bardzo dobrze rozwinięty - DIRECTV ma ponad 19 mln abonentów, a Dish - ponad 14 mln.

- Modułowe stacje czołowe IKUSI w ofercie abovio. Jeśli komuś zależy na w pełni bezpiecznej instalacji, powinien zdecydować się na modułowe stacje czołowe firmy IKUSI, które przetwarzają sygnały naziemne, satelitarne i kablowe (analogowe i cyfrowe).

- Wraca stare. Zapraszamy do zapoznania się z felietonem Jerzego Michałka, który powraca do nas ze swoim trafnym komentarzem na temat rynku medialnego.

- Mobilna niewiadoma. Nadal nie wiemy, jakie kanały znajdą się w ofercie usługi TV MOBILNA Cyfrowego Polsatu, która tak naprawdę będzie w standardzie DVB-T, a nie, jak mogłoby się wydawać, DVB-H. Czy operator tej usługi zaskoczy nas w cenie ok. 20 zł?

- ZAP - nowości z satelity

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 4/2012.
Następne wydanie na początku MAJA 2012 r.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

W dniach 19-21 września 2012 roku w centrum targowym EXPO XXI w Warszawie odbędzie się wystawa telewizji cyfrowej SAT-DIGI-TV 2012 (wcześniej SAT KRAK). Gorąca zapraszamy do udziału przyszłych wystawców!++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Magazyn SAT Kurier w 2012 roku nadal jest wydawany w cyklu miesięcznym z 11 wydaniami - tylko 99 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2012 (Polska) lub 55 euro w Europie.

Opłać abonament SAT Kuriera w 2012 - 11 wydań / 99 zł

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2012 roku wraz z książką tematyczną pt. "ANTENY SATELITARNE"* - cena promocyjna 135 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2012 - 11 wydań + książka / 135 złZamów e-wydania na stronie e-Kiosk (można zamawiać pojedyncze wydania, prenumeratę roczną albo prenumeratę półroczną)Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres [email protected].

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.

* książka zostanie wydana w pierwszym kwartale 2012 roku


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...