reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 2/2012

dodano: 2012-02-06 13:32 | aktualizacja: 2012-02-06 22:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 2 2012 okładka SAT Kurier 2/2012
Sekrety dobrego odbioru telewizji cyfrowej
Tooway - dwukierunkowy Internet satelitarny od Eutelsatu
Polskojęzyczne kanały filmowe w platformach satelitarnych
Jakość emisji DVB-T

TESTY:
- Manta HD8000/HD9000 2X2CI - odbiorniki satelitarne
- WIWA HD-5 - miniaturowy odtwarzacz multimedialny

NOWE PRODUKTY:
- Wzmacniacz ONE 118 od abovio VECTOR
- MEGASAT Caravanman 85 Professional
- Antena satelitarna Fuba DAA 850
- Antena satelitarna TELE System TE 80
- DIPOL: Bezprzewodowa transmisja sygnału A/V
- Miernik HD TOUCH w ofercie abovio

Listy kanałów:
- MPEG 90°E-45°W
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- polskie platformy cyfrowe
- wykaz HDTV
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 2/2012 - lutowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

- Sekrety dobrego odbioru telewizji cyfrowej. Użytkownicy wszelkich instalacji antenowych dla telewizji cyfrowej mają dylemat, co jest najważniejsze, by był dobry i niezawodny odbiór cyfrowych kanałów telewizyjnych przez cały rok i w każdych warunkach pogodowych. Bierzemy tu pod uwagę odbiór z satelity i odbiór z naziemnych multipleksów DVB-T. Po 20 latach doświadczenia w instalacjach antenowych możemy zdradzić kilka sekretów prawidłowej instalacji.

- Tooway. Test dwukierunkowego Internetu satelitarnego od Eutelsatu. Całkiem niedawno, bo w wydaniu 12/2011 Magazynu Telewizji Cyfrowej SAT Kurier, mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej ofercie dwukierunkowego Internetu satelitarnego Avanti Broadband. Sygnał usługi jest dostarczany w paśmie Ka z pozycji 33,5°W (satelita Hylas 1). Dzięki uprzejmości Eutelsat Polska, wraz z ogromną pomocą ze strony dystrybutora StarDSL, redakcja magazynu otrzymała zestaw instalacyjny dla usługi Tooway, co ponownie pozwoliło na „buszowanie” w paśmie Ka.

- Jakość emisji kanałów DVB-T w Polsce. Pomysł na bliższe przyjrzenie się jakości emisji kanałów w ramach polskiego DVB-T krążył po redakcji już od dość dawna, ale brak emisji MUX 1 i przetasowania w emisji kanałów w MUX 3 (dodatkowa wersja TVP Info, dodanie TVP Polonii) zmuszały nas do porzucania koncepcji aż do czasu ustabilizowania się sytuacji w polskim DVB-T. Ciesząc się naszą „małą stabilizacją”, możemy przyjrzeć się bliżej temu, na co czekaliśmy od wielu lat i równie długo testowaliśmy.

- Polskojęzyczne kanały filmowe w platformach satelitarnych. W trzech polskich platformach satelitarnych (Cyfrowy Polsat, CYFRA+ i telewizja n) oferowanych jest wiele polskojęzycznych kanałów filmowych. Naliczyliśmy ich łącznie 40. Z tego artykułu można się dowiedzieć, jakie kanały są dostępne w poszczególnych platformach, które z nich są dostępne na wyłączność, a które są wspólne dla wszystkich ofert. Dodatkowo zamieszczamy tabele z przepływnościami wideo (bitrate) poszczególnych kanałów i w skrócie je opisujemy.

- Portugalia nieznana - kryzys i DVB-T - cz. II. Kontynuując artykuł o Portugalii nieznanej z poprzedniego wydania SAT Kuriera, przedstawimy północną, naszym zdaniem najpiękniejszą część Portugalii.

- Pomiary i wzmacnianie sygnałów DVB-T. Projektując nowoczesne instalacje, w których dystrybuowany ma być cyfrowy sygnał DVB-T, należy wziąć pod uwagę m.in. poziomy sygnałów. Łukasz Bukowski przybliży Państwu aspekty techniczne dotyczące pomiarów i wzmacniania cyfrowych sygnałów DVB-T.

- Trendy w telewizji cyfrowej w 2012 roku. Do tej pory Cyfrowy Polsat rósł w siłę niczym sieć supermarketów Biedronka. Przez kilka lat eksperci, analitycy giełdowi, a nawet władze samej platformy twierdzili, że rynek jest już nasycony i dalszy tak dynamiczny wzrost jest niemożliwy. Wydaje się, że 2012 rok będzie pierwszym, kiedy to proroctwo zacznie się realizować. Naziemna telewizja cyfrowa to już nie jakieś tam testy czy plany na papierze. Stała się faktem i coraz więcej Polaków ma świadomość, czym jest. Obok połączenia CYFRY+ i n to DVB-T będzie miała największy wpływ na rynek w 2012 roku.

- Niezależne modulatory cyfrowe DVB-T HD serii KARBON. W erze cyfryzacji rosną wymagania wobec jakości sygnału do-
cierającego do odbiorników telewizyjnych. W ostatnich latach coraz bardziej popularny staje się format HD, a w najbliższej przyszłości sygnał w jakości High Definition będzie także dostępny w standardzie naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. W odpowiedzi na rosnącą popularność standardu wysokiej rozdzielczości firma abovio VECTOR wprowadziła do oferty nowe modulatory serii KARBON z wejściem wysokiej rozdzielczości HDMI i wyjściem DVB-T HD.

- ZAP - nowości z satelity

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 2/2012.
Następne wydanie na początku MARCA 2012 r.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Magazyn SAT Kurier w 2012 roku nadal jest wydawany w cyklu miesięcznym z 11 wydaniami - tylko 99 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2012 (Polska) lub 55 euro w Europie.

Opłać abonament SAT Kuriera w 2012 - 11 wydań / 99 zł

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2012 roku wraz z książką tematyczną pt. "ANTENY SATELITARNE"* - cena promocyjna 135 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2012 - 11 wydań + książka / 135 złZamów e-wydania na stronie e-Kiosk (można zamawiać pojedyncze wydania, prenumeratę roczną albo prenumeratę półroczną)Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres [email protected].

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.

* książka zostanie wydana w pierwszym kwartale 2012 roku


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...