reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SAT Kurier 10/2011 - w sprzedaży od 4.10.2011

dodano: 2011-10-03 15:24 | aktualizacja: 2011-10-03 17:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 10 2011 SAT Kurier 10/2011
Porównanie anten DVB-T
Raport z wystawy IFA 2011
Oferty prepaid polskich platform
Podróż bez anteny: Singapur

TESTY:
- AB 3DBox Converter - z 2D do 3D i na odwrót
- VECTOR VTA-4 - stacja czołowa DVB-T PAL

NOWE PRODUKTY:
- kabel Triset PROFI
- odbiornik DVB-T Synaps THD-2800S
- antena INVERTO IDLB-STCF80-KULGO-LPS
- stacja czołowa Triax TDX
- odbiornik DVB-T Maximum F-105 FTA PVR
- odbiornik DVB-T Media-Tech CINEMA HQ MT-4160 V2
- uniwersalny pilot OFA 8
- odbiornik Xtrend ET5000

Listy kanałów:
- MPEG 90°E-45°W
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- polskie platformy cyfrowe
- wykaz kanałów HDTV
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 10/2011 - październikowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

- Porównanie anten DVB-T. Redakcja magazynu SAT Kurier poddała testom kilkanaście modeli anten DVB-T. Wyniki opublikowała w przejrzystej tabeli, zawierającej podstawowe parametry każdej z testowanych anten. Sprawdzono odbiór sygnału z mux 2 z nadajnika RTCN Kraków/Chorągwica, a także kilku innych, z których sygnał można odebrać w siedzibie redakcji w Krakowie.

- Porównanie ofert prepaid polskich platform. W Polsce królują umowy terminowe, ponieważ są najbardziej promowane przez operatorów platform cyfrowych. Warto jednak zwrócić umowę na oferty przedpłacone (prepaid), które dają użytkownikowi wolny wybór, bez podpisywania umów. W tym artykule przedstawiamy oferty prepaid CYFRY+, Cyfrowego Polsatu, telewizji n na kartę i telewizji na kartę HD.

- Raport z wystawy IFA 2011. Tradycyjnie, przedstawiamy raport w niemieckich targów IFA. Tegoroczna impreza odbyła się w dniach 2-7 września. Przedstawiono na niej szereg nowości, między innymi związanych z technologią 3D. W kolejnym wydaniu opiszemy targi IBC2011, które odbyły się w Amsterdamie.

- Podróż bez anteny: Singapur. Dlaczego bez anteny? Odpowiedź jest prosta - prywatne posiadanie anteny satelitarnej jest tam zabronione. Zachęcamy jednak do zapoznania się z miastem-państwem, jakim jest Singapur, położony na południowym krańcu Półwyspu Malajskiego.

- CYFRA+ wzmacnia ofertę HD i 3D. Jesienią platforma satelitarna CYFRA+ dołączy nowe kanały HD i wzbogaci ofertę 3D. Dodatkowo uruchomi nowe, bezpłatne usługi web TV.

- Przedstawiany abovio VECTOR. Firma ta oferuje swoim klientom szeroką gamę produktów i usług, w tym kompleksowe rozwiązania dla rynku instalatorskiego (staje czołowe, anteny, mierniki, modulatory, wzmacniacze, itp.).

- Nowe satelity SES z pokryciem na Polskę. Jeszcze w tym roku na orbitę wyniesione zostaną dwa satelity operatora SES - SES-4 i SES-6. Z kolei w 2013 roku na orbitę trafi SES-6. Zapraszamy do zapoznania się z mapkami pokrycia.

- Telewizja n rozwija Video On Demand. Z serwisów VOD korzysta coraz więcej użytkowników. Także w Polsce widzowie doceniają możliwość samodzielnego decydowania o tym, co będzie dostępne na domowym telewizorze. Oczywiście, bez reklam.

- 5 kanałów TVP z 10 nowych nadajników mux 3. Zamieszczamy tabelę z nadajnikami mux 3, które zostaną uruchomione przed 27 października 2011 roku. Zasięgiem mux 3 zostanie wtedy objęte 45 proc. populacji zamieszkującej obszar objęty etapem.

- Analiza pojemności satelitów. Jest to typowy poradnik na temat tego, gdzie szukać interesujących przekazów na orbicie.

- Problemy z odbiornikami DVB-T. Problemy te dotyczą interpretacji/wdrożenia Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych.

- „Taniec z gwiazdami” za 5 zł, mecz siatkarzy za 30 zł. Czy PPV odniesie sukces na polskim rynku? Daniel Gadomski odnosi się do walki Kliczka z Adamkiem, która z polskim komentarzem była dostępna w cenie 40 zł w systemie pay-per-view.

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 10/2011
Następne, październikowe wydanie na początku LISTOPADA 2011 r.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Magazyn SAT Kurier w 2011 roku nadal jest wydawany w cyklu miesięcznym z 11 wydaniami - tylko 99 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2011 (Polska) lub 55 euro w Europie.

Opłać abonament SAT Kuriera w 2011 - 11 wydań/99 zł

Zamów e-wydania na stronie e-Kiosk (można zamawiać pojedyncze wydania, prenumeratę roczną albo prenumeratę półroczną)Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres [email protected], załączając CV oraz list motywacyjny.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...