Motocyklowe MŚ: GP Aragonii w Sportklubie

dodano: 2011-09-15 11:22 | aktualizacja: 2011-09-15 11:28
autor: Anita Dąbek | źródło: Sportklub

SportKlub Od piątku do niedzieli (16-18 września 2011 roku) na położonym w pobliżu Alcańiz torze Motorland Aragón najszybsi motocykliści będą walczyć o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej MŚ. Wszystkie sesje treningowe, kwalifikacje, rozgrzewki i wyścigi na żywo wyłącznie w Sportklubie.

Grand Prix Aragonii to najmłodsza eliminacja, która pojawiła się w kalendarzu Motocyklowych MŚ. W tym sezonie zorganizowana zostanie dopiero po raz drugi w historii. Przed rokiem w królewskiej klasie MotoGP triumfował tu Casey Stoner. Czy w najbliższy weekend Australijczyk powtórzy ten sukces i umocni się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej całego cyklu?

W ubiegłym sezonie Stoner – jeżdżący wówczas w barwach Ducati – zdominował rywalizację w GP Aragonii: pewnie wygrał kwalifikacje, a w wyścigu wyprzedził o ponad pięć sekund Daniego Pedrosę i Nicky’ego Haydena. Również w niedzielę Australijczyk będzie jednym z głównych faworytów. W tym roku na trzynaście eliminacji tylko raz nie zajął on miejsca na podium! W kwietniowym GP Hiszpanii wypadek na siódmym okrążeniu nie pozwolił mu dojechać do mety, w pozostałych startach zawsze meldował się „na pudle”. W Aragonii jego najgroźniejszymi rywalami będą reprezentanci gospodarzy, Jorge Lorenzo i Dani Pedrosa. Pierwszy z nich wygrał dwa tygodnie temu GP San Marino, drugi wciąż walczy o miejsce na najniższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej. O niespodziankę pokusić mogą się również Andrea Dovizioso i Ben Spies.

W klasie Moto2 karty rozdają w tym sezonie Stefan Bradl i Marc Márquez i to oni są faworytami niedzielnego wyścigu. Hiszpan mimo pechowego początku sezonu wciąż walczy o tytuł mistrza świata – wygrał sześć z siedmiu ostatnich eliminacji i zbliżył się do niemieckiego motocyklisty na 23 punkty. Z Kolei Bradl po znakomitej pierwszej części sezonu, w ostatnich tygodniach przegrywa z Hiszpanem i prawdopodobnie aż do końca sezonu bronił będzie przed nim pierwszej pozycji w klasyfikacji generalnej. Który z nich w niedzielę okaże się szybszy na zaprojektowanym przez Hermanna Tilkego torze?

W najniższej klasie 125cc faworyt jest tylko jeden – Nicolás Terol. Hiszpan wygrał w tym roku siedem wyścigów i mimo że w dwóch innych nie dojechał do mety, zachowuje bezpieczną przewagę nad resztą stawki. Przed rokiem Terol uplasował się w Aragonii na drugim stopniu podium, lepszy od niego był tylko jego rodak, Pol Espargaró. Różnica między nimi była zresztą minimalna i wynosiła zaledwie 0,05 sekundy!

Podczas weekendu MotoGP Aragonii widzowie będą mieli możliwość wygrania zegarka Tissot T-Race MotoGP Limited Edition 2011!!! Szczegóły konkursu będą podawać komentatorzy podczas relacji oraz można je znaleźć na www.sportklub.pl