Superpuchar Tenisa Stołowego w Os info

dodano: 2011-05-31 16:26 | aktualizacja: 2011-05-31 16:47
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Orange sport

Orange sport info W sobotę i niedzielę w Bytomiu i Ostródzie odbyły się turnieje półfinałowe Superpucharu Polski 2011. Awans wywalczyły cztery zespoły, które 3 i 4 czerwca br. w Płocku wystąpią w gali finałowej. Areną zmagań tegorocznego finału jest Orlen Arena. Zgodnie z przewidywaniami w turnieju rozegranym w Bytomiu awans wywalczyły zespoły brązowych medalistów tegorocznego sezonu - Gorzovii Romus Gorzów Wielkopolski oraz EPS BESSER Opoki Trzebinia, które pokonały w grach finałowych Silesię Miechowice. Niestety w turnieju w Bytomiu nie zagrali zawodnicy ZKS Drzonków, którzy zrezygnowali z udziału w Superpucharze.

Z kolei w Ostródzie, podobnie jak przed rokiem doszło do sporej niespodzianki. Wicemistrz kraju, Bogoria Grodzisk Mazowiecki ponownie nie awansował do turnieju finałowego. Lepsi od grodziszczan okazali się gospodarze - Condohotels Morliny Ostróda oraz brązowi medaliści tegorocznego sezonu Ternaeben Pogoń Lębork. Czwarte miejsce w turnieju w Ostródzie zajęli tenisiści stołowi Wanzl Scania Nadarzyn.

Gorzovia i Condohotels Morliny awansowały do gali finałowej już po raz drugi. W ubiegłym roku Gorzovia wystąpiła w finale, gdzie uległa SPAR AZS Politechnice Rzeszów, a Condohotels Morliny zajęły w ubiegłorocznej edycji trzecie miejsce. Po raz pierwszy w finale zagrają tenisiści EPS BESSER Opoki Trzebinia oraz Ternaeben Pogoni Lębork. To właśnie zespoły z Lęborka i Gorzowa są faworytami w walce o Superpuchar 2011.