reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-12-02 - 2023-12-03

Od 16.04 - F2 z Natalią Kowalską

dodano: 2011-04-14 11:39 | aktualizacja: 2011-04-15 22:34
autor: Anita Dąbek | źródło: nataliakowalska

16 i 17 kwietnia 2011 roku najszybsza Polka na torach wyścigowych, Natalia Kowalska, rozpocznie swój sezon  wyścigowy 2011. Formuła 2, bo w tej serii Natalia będzie ścigać się, inauguruje swoje wyścigi na legendarnym torze Silverstone. Sezon składa się z ośmiu weekendów , z wyścigami w cyklu sobota-niedziela. W stawce 24 kierowców, bo tylu może ścigać się jednocześnie na torze, występuje tylko jedna kobieta, Natalia. To już drugi sezon  w tej serii. To walka naszego Dawida z plejadą Goliatów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Natalia przed wylotem na Silverstone powiedziała: Ten sezon jest dla mnie bardzo ważny. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony. Nie jestem w środowisku światowego motosportu anonimowa i chciałabym potwierdzić swoje predyspozycje. Ten rok nie zaczął się dla mnie  dobrze. Poważna operacja ręki i długa rehabilitacja, nie wpłynęły budująco na moje przygotowanie do sezonu . Teraz próbuję to nadganiać aby doścignąć swoich konkurentów. Nie dadzą mi oni żadnego  handicapu. To będzie twarda i nieustępliwa walka. Jestem do tego przyzwyczajona i na to przygotowana. Wszyscy chcą wygrać, to normalne. Cała moja sportowa kariera, to nieustanna walka i konieczności udowadniania, że kobieta w wyścigach może być tak szybka jak mężczyźni. Cieszę się, że w tym sezonie dołączyli do nas Akademia Leona Koźmińskiego, najlepsza uczelnia ekonomiczna w Polsce, Maciej Wróblewski, stylista oraz zespół kartingowy TOM-TECH, jeden z liderów sportu kartingowego.

W tym sezonie nasz kierowca reprezentuje team BETTER WORLD GP. Pod tą nazwą kryje się światowy projekt wyrównywania szans kobiet.

Piotr Tichy, menager tego projektu powiedział: Better World GP została powołana do życia w 2010 roku. Działa w obszarze sportu realizując projekty, które służą społeczności na całym świecie. W 2010 roku został opracowany projekt, którego celem było wdrożenie modelu finansowania całkowicie niezależnego od podmiotów instytucjonalnych. Nadrzędnym celem Better World GP jest krzewienie postaw moralnych, walczenie o równe prawa w traktowaniu kobiet oraz prowadzenie społecznej odpowiedzialności biznesu. Better World GP jest organizacją o zasięgu międzynarodowym, której obecnie nadrzędnym celem jest wprowadzenie pierwszej kobiety, Natalii Kowalskiej do serii GP2 .Jesteśmy przekonani, że Natalia jest najlepszym ambasadorem tego projektu, z zespołem cech, pozwalających wierzyć , że stanie się pierwszą kobietą w GP2, a docelowo być może F1.

Transmisje z wyścigów F2 na Motors TV (francuski, kodowany kanał), oraz na stronie internetowej serii http://www.formulatwo.com o godz 14.40 w sobotę, 16.04 i o godz.15.20 w niedzielę 17.04.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...