reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVN liderem wzrostów przed startem jesiennej ramówki

dodano: 2010-09-01 13:28 | aktualizacja: 2010-09-01 14:14
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: TVN

tvn W sierpniu 2010 r., miesiącu poprzedzającym start jesiennego sezonu programowego, TVN odnotował doskonałe wyniki i był jedynym dużym kanałem w Polsce, który osiągnął wzrost oglądalności rok do roku. Jesienna oferta programowa kanału, w dużym stopniu zdeterminuje polski rynek telewizyjny w czwartym kwartale 2010 r. W sierpniu br. w grupie docelowej kanał TVN potwierdził pozycję lidera rynku, znacząco wyprzedzając swoich rywali.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W sierpniu 2010 r., TVN był najchętniej oglądanym kanałem telewizyjnym w peak time w komercyjnej grupie docelowej. W porównaniu do analogicznego okresu w 2009 r., TVN znacząco poprawił swoje wyniki zarówno w peak time, jak i w ujęciu całodobowym, podczas gdy wszyscy jego główni rywale odnotowali istotne spadki.

Pomimo znacznie mniejszego, w porównaniu do głównych konkurentów, zasięgu technicznego (90% gospodarstw domowych w Polsce) TVN był drugim najchętniej oglądanym kanałem telewizyjnym w peak time.

W sierpniu 2010 r. Fakty były najpopularniejszym programem informacyjnym w Polsce. Ze średnim udziałem w rynku w całej populacji na poziomie 34,8%, Fakty wyprzedziły swojego głównego konkurenta Wiadomości (34%), przyciągając do 4,4 miliona widzów. Serial W-11 Wydział Śledczy przyciągał do 3,4 mln widzów, a jego średni udział w rynku w grupie docelowej (16-49, miasta 100,000+) wyniósł 23,1%. Magazyn Uwaga! przyciągał do 2,8 mln widzów, a jego średni udział w rynku w grupie docelowej wyniósł 21,3%. Serial Detektywi oglądało do 2,5 mln widzów, a jego średni udział w rynku w grupie docelowej wyniósł 18,8%.

4 września TVN wprowadza jesienną ramówkę, na którą składają się nowe formaty oraz kontynuacje najbardziej popularnych programów i seriali. TVN wyemituje trzy nowości: program rozrywkowy Ugotowani, reality show Top Model. Zostań Modelką oraz serial dokumentalny Prawdziwe historie. TVN wyemituje również dwunastą edycję programu rozrywkowego Taniec z Gwiazdami oraz trzecią edycję programu rozrywkowego Mam Talent! Na antenie TVN pojawią się także nowe odcinki naszych najpopularniejszych seriali: Usta, usta, Majka oraz Na Wspólnej. Nasi widzowie zobaczą również nowe odcinki innych popularnych programów, takich jak: teleturniej Milionerzy, Szymon Majewski Show, Kuba Wojewódzki oraz dokument podróżniczy Kobieta na krańcu świata.

W sezonie jesiennym 2010 TVN przygotował również bardzo bogatą ofertę filmową obejmującą, między innymi, takie hity jak: Nie kłam kochanie; To nie tak jak myślisz, kotku; Kung-Fu Panda; Iron Man; Shrek 1,2 i 3 część; Madagaskar; 10 000 BC; Jestem legendą; Sahara; Tożsamość Bourne'a. Wyemitowany zostanie także kolejny sezon serialu Fringe oraz nowy serial Mentalista.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oglądalność


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...