reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Disney Channel - numerem 1 w lipcu

dodano: 2010-08-27 10:30 | aktualizacja: 2010-08-27 11:48
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Disney Channel

Disney Channel Świetne lipcowe wyniki oglądalności, wiodącego na świecie kanału dziecięcego Disney Channel, ugruntowały jego pozycję jako lidera kanałów telewizyjnych przeznaczonych dla dzieci. W sumie, zajmując kolejno pierwsze i drugie miejsce, kanały Disneya - Disney Channel i obchodzący niedługo swoje pierwsze urodziny Disney XD - zdominowały rankingi dziecięcych stacji telewizyjnych. Podbudowana tym sukcesem, firma The Walt Disney Company rozszerza ofertę kanałową Disneya o debiutujący we wrześniu kanał telewizyjny dla przedszkolaków - Playhouse Disney.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W lipcu Disney Channel znalazł się na 1 miejscu najpopularniejszych kanałów dziecięcych w Polsce (z 9,5 % udziałem w rynku), odnotowując wysoki 28 % wzrost roczny. Tak świetne wyniki wiodący kanał Disneya zawdzięcza hitowym propozycjom programowym, takim jak np. serial "Hannah Montana". Finałowy odcinek trzeciego sezonu tego niezwykle popularnego serialu przyciągnął przed telewizory 514 500 widzów* (9,9 % udział w rynku). Jest to najlepszy wynik spośród wszystkich odcinków seriali emitowanych kiedykolwiek na antenie kanału. Wśród seriali Disney Channel, pierwsze miejsce zajął „Powodzenia Charlie”, gromadząc średnio 146 000 widownię**.

Na drugim miejscu rankingu oglądalności uplasował się - obchodzący już wkrótce swoje pierwsze urodziny - kanał Disney XD, z 7,5 % udziałem w rynku i 21 % wzrostem rocznym w porównaniu do swojego poprzednika - kanału Jetix. Wyniki oglądalności kanału wzrosły dzięki hitowemu serialowi „Fineasz i Ferb”, który przyciągnął przed telewizory średnio 109 000 widzów*, oraz drugi sezon serialu „Zeke i Luther”, którego średnia widownia wyniosła 100 000 widzów*.

Świetne notowania rankingowe w Polsce znalazły odzwierciedlenie w wynikach w całej Europie Środkowo Wschodniej. Disney Channel został najpopularniejszym kanałem dziecięcym w Rumunii (21,6 % udziału w rynku), w Czechach (8,3 % udziału w rynku), na Węgrzech (13,6 % udziału w rynku) i w Bułgarii (19,8 % udziału w rynku) ***.

Na przestrzeni ostatniego roku, kanały należące do portfolio Disneya odnotowały w Polsce doskonałe wyniki. Tym bardziej więc cieszymy się z lipcowych sukcesów naszych kanałów. Te notowania mówią same za siebie i są dowodem na to, że zarówno nasze globalne jak i lokalne propozycje programowe, spełniają oczekiwania widzów i są idealnie dobrane do ich potrzeb. W najbliższych miesiącach w naszej ramówce pojawią się nowe, znakomite propozycje, takie jak długo oczekiwany film Disney Channel „Camp Rock 2: Wielki Finał” oraz pierwsza polska produkcja - „Do Dzwonka”. Dodatkowo nasza oferta poszerzy się o nowy kanał Playhouse Disney – mówi Maciej Bral wiceprezes i dyrektor generalny Disney Channels na Europę Środkowo – Wschodnią.

Playhouse Disney ustanowił światowy standard telewizji dla dzieci w wieku przedszkolnym. Kanał, który odniósł olbrzymi sukces jako blok programowy na Disney Channel, zadebiutuje już we wrześniu. Programy, takie jak „Klub Przyjaciół Myszki Miki” czy „Maniek Złota Rączka”, zdążyły już podbić serca przedszkolaków i ich rodzin. Teraz wszyscy mali widzowie będą mieli okazję cieszyć się swoimi ulubionymi programami przez cały dzień.

Informacje dodatkowe:
* Indywidualni widzowie w wieku 4+. Wynik oparty o dane dostępne od maja 2008
** Indywidualni widzowie w wieku 4+.
*** Wyniki procentowe odnoszą się do odpowiedniej grupy wiekowej w danym kraju


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oglądalność


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...