reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-08-17 - 2022-08-18

13. i 14. runda F2 z Brna w Eurosporcie

dodano: 2010-07-29 12:29 | aktualizacja: 2010-07-29 13:20
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: C+

Eurosport W najbliższy weekend (30.07 - 01.08) zawodniczka CYFRA+ F2 RACING będzie się ścigać na torze w Brnie w Czechach. Tak blisko Polski zawody Formuły 2 jeszcze się nie odbywały. Natalia Kowalska po trudnym weekendzie w Brands Hatch zapowiada powrót na punktowane miejsca. Transmisje z wyścigów na żywo w Eurosporcie i Eurosporcie 2.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Polsce wyścigi Formuły 2 nie odbywają się z powodu braku toru wyścigowego spełniającego standardy FIA, dlatego wielu fanów sportów motoryzacyjnych wybierze się do sąsiedniego Brna by obejrzeć wyścig z udziałem Polki. Dla zawodniczki CYFRY+ F2 RACING obecność kibiców to dodatkowy, pozytywny bodziec do jak najlepszej jazdy.

Miło jest widzieć polskie flagi i polskich kibiców. To zawsze, powtarzam zawsze mobilizuje i sprawia nieziemską przyjemność. Obiecuję, że dam z siebie tyle, ile będę mogła, a wynik przyjdzie sam – mówił młoda zawodniczka F2.

Natalia nigdy wcześniej nie jeździła na torze w Brnie, choć jest on tak blisko Polski. Do ścigania się na torach, których nie zna, zdążyła już przywyknąć.

Z tego co wiem jest to średnio szybki tor z kombinacją zakrętów lewo-prawo. Brzmi to dosyć zwyczajnie, warto jednak wiedzieć, że większość torów wyścigowych ma zakręty głównie w jedną stronę. W Brnie jak widać jest inaczej – opisuje Natalia.

W czasie swojego ostatniego wyścigu w Brands Hatch Natalia z powodu zsuniętego na prawe ramię pasa prowadziła bolid tylko lewą ręką, co spowodowało przeciążenie mięśni. Po rywalizacji konieczna była wizyta u lekarza i odpowiedni dobór ćwiczeń, żeby zniwelować skutki tej heroicznej jazdy. Obecnie Natalia jest już w formie.

Jestem w pełni gotowa na weekend w Brnie. Zarówno z punktu widzenia kondycyjnego jak i taktycznego. Z wyścigu na wyścig coraz więcej wiem o bolidzie F2, coraz lepiej się rozumiemy, mam nadzieję, że to będzie procentować – podsumowuje Kowalska.


FIA F2, Brno, Czechy, runda 13. i 14.:

piątek, 30 lipca br.    
godz. 11:15 - 1. trening,  
godz. 15:15 - 2. trening.

sobota, 31 lipca br.              
godz. 9:15 – kwalifikacje do 1. wyścigu
godz. 13:10 – 1. wyścig na żywo w Eurosport

niedziela, 1 sierpnia br.          
godz. 8:55 – kwalifikacje do 2. wyścigu
godz. 15:50 - 2. wyścig na żywo w Eurosport 2


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...