11 maja Magazyn Serie A w Polsacie Futbol

dodano: 2010-05-11 11:53 | aktualizacja: 2010-05-11 12:58
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: polsatsport.pl

Polsat Futbol Inter Mediolan w przedostatniej kolejce pokonał u siebie Chievo Werona 4:3, a zajmująca drugie miejsce Roma wygrała na własnym boisku 2:1 z Cagliari. We wtorek 11 maja br. Magazyn Serie A, a ostatnia kolejka w niedzielę 16 maja br. - na żywo mecze Interu i Romy. Przed rozpoczęciem 37. kolejki Inter miał dwa punkty przewagi nad Romą. Obie drużyny grały z teoretycznie słabszymi rywalami i obie nie zawiodły swoich fanów, choć zwycięstwa nie przyszły im łatwo.

Spotkanie Interu z Chievo obfitowały w kilka zwrotów akcji. Dwa pierwsze gole (po jednym dla obu drużyn) padły po samobójczych trafieniach. Po godzinie gry gospodarze prowadzili już 4:1, ale piłkarze z Werony zdołali zdobyć jeszcze dwie bramki. Na więcej Inter nie pozwolił.

Niewiele brakowało, żeby tegoroczny finalista Ligi Mistrzów świętował tytuł w Serie A już teraz. W rozgrywanym równolegle meczu Roma przegrywała bowiem do 79. minuty z Cagliari 0:1. Wówczas jednak przypomniał o sobie - tym razem z dobrej strony - antybohater niedawnego finału Pucharu Włoch (0:1 z Interem) Francesco Totti.

Doświadczony napastnik Romy, który w środę brutalnie kopnął napastnika Interu Mario Balotelliego, w spotkaniu z Cagliari zdobył dwa gole w ciągu zaledwie czterech minut. Dzięki zwycięstwu 2:1 Roma przedłużyła swoje szanse na mistrzostwo. A "Il Capitano" za to zagranie został ukarany odsunięciem od gry w czterech meczach Coppa Italia.

W ostatniej kolejce Roma musi jednak pokonać na wyjeździe Chievo i liczyć na potknięcie Interu (również na wyjeździe) w meczu ze Sieną.

We wtorek 11 maja br. premierowy Magazyn Serie A: o godz. 19.30 w Polsacie Futbol

W niedzielę 16 maja br. na żywo  ostatnie mecze sezonu 2009/2010 o tej samej godzinie (14:55):