reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Miernik DSM-11

dodano: 2000-12-16 14:18 | aktualizacja: 2000-12-16 14:18
autor: Leszek WRONA | źródło:

Opis miernika do pomiaru sygnału TV-SAT DSM-11Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Miernik DSM-11 produkowany przez firmę MEZON z Brwinowa, to unowocześniona wersja miernika DSM-10 wprowadzonego na rynek w 1998r., który ze względu na swoje właściwości zyskał uznanie instalatorów w kraju, a także Anglii, Francji, Niemczech i Hiszpanii.

Podstawową funkcją przyrządu jest pomiar sygnału z konwertera w szerokim paśmie 900-2100MHz . Wartość tego sygnału obserwujemy na wskaźniku wykonanym z dziesięciu szeregowo ustawionych diod LED. Dodatkowo steruje on częstotliwością sygnału akustycznego. Do płynnej regulacji czułości zastosowano potencjometr z wygodnym pokrętłem, pozwalający na precyzyjne ustawienie anteny satelitarnej.

Cena detaliczna (brutto z VAT) 210 zł

Dodatkowo miernik służy jako monitor kabla łączącego tuner satelitarny z konwerterem. Po podłączeniu do instalacji antenowej (bez potrzeby uruchamiania dodatkowych funkcji) wyświetlane są informacje:

wartość prądu pobieranego przez konwerter (w przedziale 0-500mA z dokładnością 50mA), co pozwala na ocenę poprawności połączeń (zwarcie, rozwarcie) i wstępną ocenę konwertera (dany typ pobiera zazwyczaj ten sam prąd).

rodzaj polaryzacji V, H i obecność sygnału 22kHz (zapalenie odpowiedniej diody)

obecność w instalacji sygnału mini DiSEqC , DiSEqC 1.1 – przydatne szczególnie przy uruchamianiu układów z przełącznikami DiSEqC np. przełączniki ZEZ do tunerów POLSATU.

obecność w instalacji komend sterujących obrotem czaszy DiSEqC 1.2

Należy zwrócić uwagę na bardzo prostą obsługę miernika. Praktycznie nie potrzebna jest żadna instrukcja. Brak również jakichkolwiek elementów służących do przełączania funkcji miernika. Wszystkie pomiary wyświetlane są jednocześnie, a instalator podłącza tylko kabel do konwertera i tunera satelitarnego. Możliwa jest praca miernika bez tunera, ale do gniazda tunera należy podłączyć zewnętrzne zasilanie 12-14V/0,5 A. Miernik testowano w warunkach niskich temperatur i różnymi tunerami, w tym także z terminalami WIZJI TV PHILIPS i CYFRY+, które często przysparzają montażystom rozliczne problemy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Produkty - testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

549 zł Więcej...