reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UPC Polska z telewizją cyfrową w 2008 roku

dodano: 2007-10-09 20:48 | aktualizacja: 2008-02-15 22:31
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Puls Biznesu

Logo_UPC_New_2007 W drugim kwartale 2008 roku operator kablowy UPC Polska planuje wprowadzić usługę telewizji cyfrowej. Chce też przejąć większe sieci kablowe i zostać liderem usług triple play na dostępnych dla siebie obszarach. Inwestycje te wiążą się jednak z wielomilionowymi wydatkami, na które najwidoczniej sieć jest przygotowana.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nasze przyszłoroczne inwestycje będą przeznaczone przede wszystkim na rozwój usług, w tym telewizji cyfrowej. Chcemy szybko wprowadzić ją na dużą skalę i zaoferować przeważającej większości naszych klientów w 10 największych miastach, w których jesteśmy obecni - powiedział prezes UPC Polska, Simon Boyd.

Nieoficjalnie wiadomo, że UPC złożyło zapytania u producentów w Korei o ogromne liczby dekoderów kablowych, nawet o... 1 mln dekoderów HD, a podobno była nawet mowa o 7 mln dekoderów kablowych HD PVR i ....Bluetooth.

Podobno co niektórzy zagraniczni dostawcy sprawdzali tę informację w Polsce, czy aby komuś coś się nie pomyliło w szacunkach i planach, tym bardziej, że w Polsce jest niecałe 13 mln gospodarstw domowych. Czyżby UPC chciało opanować połowę polskich gospodarstw?

Co interesujące, UPC Polska nadal korzysta na swoich stronach internetowych ze starego logo, podczas gdy już na targach IBC w Amsterdamie pokazano nowe logo. Czeskie UPC używa już nowego logo. Dziwne zatem, że UPC Polska myśli o tak zaawansowanych dekoderach, podczas gdy ma w reklamach i na stronach internetowych nieaktualne logo, z którego zrezygnowała macierzysta spółka Liberty Global.

czeska strona UPC

polska strona UPC


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...