reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cenowa rewolucja w Polsacie

dodano: 2002-05-09 11:15 | aktualizacja: 2002-05-09 11:15
autor: Janusz Sulisz | źródło:

Polsat Cyfrowy rozpoczął kampanię reklamową przed piłkarskimi Mistrzostawami Świata 2002. Cenowa rewolucja Polsatu z dekoderem na każdą kieszeń ma trwać tylko do 15 marca. Polsat zachęca transmisjami ze wszystkich 64 meczów MŚ2002.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do 15 marca (lub do wyczerpania zapasów) ma trwać promocja z aktywacją za 99zł i kaucją zwrotną 100zł. Abonament 25 zł miesięcznie. Pierwsze 500 osób (coś mało!!!) ma otrzymać antenę satelitarną za 1zł (polskiej produkcji). Akcja promocyjna Polsatu jest reklamowana między innymi na antenie RMF FM.

Niestety Polsat preferuje wysyłkę wprost w Warszawy, reklamując numer telefonu w Warszawie, omijając w ten sposób sieć dystrybucji. Zastanawiające są fatalne błędy decydentów w Polsacie, którzy raz po raz robią wszystko, aby zapełnić topniejący budżet platformy, a przy okazji niszczą wcześniejsze osiagnięcia. Po utracie kanałów publicznej TVP i decyzji o kodowaniu wielu dotąd bezpłatnych kanałów, wielu abonentów skarży się i ma zamiar oddawać tunery. Czy nowa promocja zapewni przypływ nowych abonentów dla Polsatu - zobaczymy wkrótce!

Sytuacja Polsatu jest trudna. Raz, że przepłacono za prawa do transmisji MŚ2002. Dwa, to piractwo powoduje, że widzowie poszukują innych możliwości oglądania MŚ2002, skoro Polsat nie umiał udostępnić meczów szerszej widownii w Polsce.

Tunery Nokia d-box, Humax IRCI oraz terminale Pioneera Cyfry+ już udostępniają kanały Polsatu. Co więcej, należy się spodziewać, że Cyfra+ zrobi wszystko (co nie byłoby takie złe i dało nauczkę, nieumiejącemu współpracować, Polsatowi), aby jakimś cudem włączyć kanały, choćby egzotyczne, z darmowymi transmisjami MŚ2002.

Polsat odgraża się, że zaskarży do sądu niemiecką stację ZDF, gdyby stacja ta chciała pokazywać z Hot Birda odkodowane transmisje meczów z Japonii i Korei. Wtedy terminale Cyfry+ i tunery CI/FTA mogłyby to odbierać i Polsat poniósłby straty. Polsat zapomniał chyba, że prawa niczego nie dają tak naprawdę, zwłaszcza w takim kraju jak Polska. Pół Polski poszuka wszelkiej możliwości oglądania za pół darmo, np. z afrykańskich kanałów...


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 719 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...