reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

HBO finansuje polskie dokumenty

dodano: 2006-06-02 15:47 | aktualizacja: 2006-06-02 23:48
autor: Magda Kowalczyk | źródło: stopklatka/media2

HBO Polski oddział HBO włączył się w program współfinansowania rodzimych dokumentów. Decyzja ta zapadła podczas trwającego właśnie 46 Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Stacja zainwestowała już w produkcję trzech dokumentów i przymierza się do finansowania kolejnych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jest to pierwsza tego typu inwestycja polskiego oddziału HBO. Wiele produkcji zrealizowanych przy finansowym wsparciu zagranicznych oddziałów HBO i Cinemax odnosiły spore sukcesy na arenie międzynarodowej.

HBO zamierza szczególnie zwracać uwagę na dokumenty, które poruszają odważne, kontrowersyjne problemy i które w śmiały sposób wykorzystują środki filmowego wyrazu.

W związku z tym nie dziwi fakt, że jako pierwsi wsparcie finansowe ze strony HBO uzyskali Marcin Koszałka (autor kontrowersyjnego i nagradzanego „Takiego pięknego syna urodziłam”) na realizację dwóch filmów „Śmierci z ludzką twarzą” i „Istnienia” oraz utytułowany, doświadczony dokumentalista Jacek Bławut na wyreżyserowanie „Wojownika”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

519 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...