reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nowe zasady odbioru telewizji w Niemczech

dodano: 2024-05-16 18:09
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

kot pilot telewizja Już od lipca 2024 r. nie będzie wliczania opłat za odbiór sygnału telewizyjnego w czynsz za mieszkanie. Nowe prawo uniemożliwi wynajmującym liczenie usług telewizyjnych do umowy najmu. Miliony najemców w Niemczech nie będą już przywiązane do telewizji kablowej.

pilot tv telewizor telewizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co nowe zasady telewizji oznaczają dla najemców?

Do tej pory było tak, że właściciele mieszkań mogli zawrzeć umowę zbiorową dotyczącą telewizji kablowej w całym budynku i przerzucić koszty na najemców. Każdy, kto chciał skorzystać z takich ofert, jak IPTV, musiał dodatkowo sobie wykupić. Od 1 lipca 2024 r. najemcy będą mieli swobodę wyboru telewizji - czy będzie to satelita, DVB-T, DTC czy IPTV, zdecydują o tym sami.

- Jeśli chcesz nadal odbierać telewizję kablową po 30 czerwca, będziesz musiał zadbać o własną umowę z operatorem telewizji kablowej. W przeciwnym razie będzie patrzył w ciemny ekran. Dostawcy oferują obecnie nowe umowy, dzięki którym najemcy mogą nadal korzystać z telewizji.
    
Zaletą poprzedniego podziału były umowy operatorów sieci kablowych z wieloma użytkownikami. Średnia cena za mieszkanie według Vodafone wynosiła od 7 do 9 euro. W przyszłości ma wynieśc od 8 do 10 euro przy założeniu, że umowa będzie zawierała określoną liczbę nabywców. Jeżeli najemca będzie działał sam jako klient indywidualny, to przykładowo dla Vodafone będzie musiał zapłacić nawet do 13 euro miesięcznie.

Największy gigant kablowy i telekomunikacyjny Vodafone spodziewa się, że straci około połowę z 8,5 mln abonentów w Niemczech w wyniku zmiany prawa.
Operator już teraz prowadzi migrację użytkowników do nowych kontraktów na dużą skalę. Na podstawie dotychczasowych doświadczeń, stwierdza, że zatrzyma około 50% gospodarstw domowych.

Istnieje wiele alternatyw dla telewizji kablowej.
Oferty internetowe, takie jak IPTV, oferują wiele korzyści w porównaniu z kablówką. Bez względu na to, czy chodzi o większą różnorodność kanałów, dostęp do bibliotek multimediów/treści VOD czy korzystanie z urządzeń mobilnych, wielu klientów ma w domu łącze DSL, więc nie musi się martwić o nową, skomplikowaną instalację. Potencjalni nowi klienci korzystają również z faktu, że wielu dostawców ogłasza obecnie atrakcyjne promocje. Telekom oferuje MagentaTV bezpłatnie przez 9 miesięcy. Waipu.tv oferuje pakiet kanałów telewizyjnych bezpłatnie przez cały rok.

Jeżeli najemca woli przesyłać treści strumieniowo przez Internet lub odbierać telewizję satelitarną i w ogóle nie korzystać z usług kablowych, to od lipca powinien spodziewać się oszczędności w wysokości do około 20 euro miesięcznie. Każdy, kto pozostanie przy telewizji kablowej, może w przyszłości ponieść dodatkowe koszty ze względu na nowe zasady dotyczące telewizji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...