reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Eutelsat zrównoważył spadek transmisji wideo

dodano: 2024-05-16 11:10 | aktualizacja: 2024-05-16 11:39
autor: Jan Borejko | źródło: Eutelsat

Eutelsat plus OneWeb partnerstwo satelita 360px Łączność rekompensuje spadek cen sygnału wideo w przypadku operatora satelitarnego Eutelsat w 3. kwartale, które podał operator 14 maja 2024 r. Podstawowa działalność w zakresie transmisji sygnału wideo spadła o 5,4%. Eutelsat potwierdził, że spadek dot. sygnału wideo jest zgodny z tendencją na rynku. Szczególnie uderzyło nieprzedłużenie kontraktu z Digitürk i sankcje nałożone na interesy z Rosją.

Eutelsat
Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niewątpliwie najważniejszy był duży rozwój łączności mobilnej i stacjonarnej oraz usług rządowych, co pomogło operatorowi satelitarnemu Eutelsat zrównoważyć ciągły spadek działalności transmisji wideo w 3. kwartale finansowym.

Przychody spółki Eutelsat Communications (ISIN: FR0010221234 - Euronext Paris / London Stock Exchange: ETL) wzrosły o 8,5% rok do roku, do 300,3 mln euro.

Niestety podstawowa działalność w zakresie satelitarnej transmisji wideo spadła o 5,4%, czyli o 4,9% w porównaniu do analogicznych wyników, osiągając przychody w wysokości 160,2 mln euro z łącznych przychodów wynoszących 300,8 mln euro.

Eutelsat stwierdził, że spadek liczby transmisji wideo jest zgodny z ogólną tendencją rynkową.

Spółkę uderzyło nieprzedłużenie kontraktu z turecką platformą Digitürk oraz i sankcje nałożone na interesy z Rosją po ataku na Ukrainę.


Eutelsat odnotował silny wzrost w zakresie łączności mobilnej, o 48% w porównaniu do poprzedniego okresu, do 26,9 mln euro, w tym w zakresie łączności stacjonarnej o 24,2% do 44 mln euro i usług rządowych o 22,1% do 31,4 mln euro.

Eutelsat poinformował, że pozyskał nową działalność w zakresie sygnału wideo na rynkach wschodzących, gdzie popyt częściowo łagodzi spadek w Europie.

Mowa o nowym biznesie na satelicie Eutelsat 117 West A (117°W), który został wybrany przez StarTV do wdrożenia nowej usługi strumieniowego przesyłania wideo StarFlix, oraz przez Instituto Nacional de Radio y Televisión del Perú, który podpisał wieloletnią umowę dotyczącą przepustowości dla dużych sieci dystrybucja treści do domów i urządzeń IP na terenie Peru.

Eutelsat nawiązał także nową współpracę na swojej pozycji orbitalnej 7/8° W z Télédiffusion d'Algérie, która zwiększyła przepustowość satelity Eutelsat 7 West A (7°W) w celu konsolidacji kanałów telewizyjnych i radiowych w ofercie wideo w Algierii.

Dodatkowo iKO Media Group wykorzystuje pojemność na pozycjach orbitalnych 16°E, 13°E i 7/8°W, aby wprowadzić swój nowy pakiet telewizji eSports, eCLUTCH w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.


Najważniejsze dla Eutelsatu:
 • Przychody za 3. kwartał i 9 miesięcy (do 31.03.2024) zgodne z oczekiwaniami
 • Ogólny trend rynkowy z średnim, jednocyfrowym spadkiem 
 • To efekt nieprzedłużenia kontraktu z platformą Digitürk na pozycji 7°E i sankcji na Rosję 
 • Dwucyfrowy wzrost w zakresie łączności (usługi rządowe: +22,1%; łączność mobilna: +48,0% i łączność stacjonarna: +24,2%) 
 • Rosnąca przepustowość satelitów GEO i LEO
 • Potwierdzono wszystkie cele finansowe na cały rok 2023 -24
 • Pomyślne wyniesienie satelity EUTELSAT 36D zapewniającego ciągłość usług dla klientów z usługami wideo na pozycji 36°E
 • Duża umowa komercyjna o wartości 500 mln dol. z Intelsatem na pojemność konstelacji OneWeb LEO
 • Wdrażanie sieci naziemnej OneWeb przebiega zgodnie z planem
 • Zakończono refinansowanie obligacji z listopada 2025 roku

Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Operatorzy satelitarni


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...