reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SES przejmie Intelsata

dodano: 2024-05-06 17:14
autor: Jerzy Kruczek | źródło: SES/Intelsat/satkurier.pl

SES Intelsat operator satelitarny fuzja 360px Amerykański Intelsat zostanie przejęty przez SES z Luksemburga. To połączenie będzie skutkować utworzeniem potężnego operatora satelitarnego, obsługującego wiele pozycji orbitalnych i oferującego szeroki zasięg. Flota obejmie ponad 100 satelitów na orbicie geostacjonarnej, w tym satelity Astra na pozycji 19,2°E.

satkurier.pl
SES Intelsat operator satelitarny fuzja 2023 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SES przejmie operatora Intelsat

SES i Intelsat poinformowali, że zawarli umowę nabycia Intelsata przez SES w drodze zakupu 100% udziałów w spółce Intelsat Holdings S.a.r.l. za kwotę 3,1 mld USD (2,8 mld EUR).

- Połączenie zapewni większą wartość dla klientów i partnerów, a także atrakcyjną alternatywę w nowej erze wzrostu, innowacji i konkurencji dla branży łączności satelitarnej - czytamy w komunikacie spółek.

Transakcja podlega odpowiednim zatwierdzeniom regulacyjnym i oczekuje się, że zostanie sfinalizowana w drugiej połowie 2025 roku. Transakcja została jednomyślnie zatwierdzona przez rady dyrektorów obu spółek, a akcjonariusze Intelsata posiadający około 73% akcji zwykłych zawarli zwyczajowe umowy dotyczące wsparcia, wymagające od nich głosowania za transakcją.
 

- Ta ważna, transformacyjna umowa wzmacnia naszą działalność, zwiększa naszą zdolność do dostarczania klientom światowej klasy rozwiązań i generuje znaczącą wartość dla naszych akcjonariuszy w wyniku przejęcia zwiększającego wartość, którego podstawą są znaczne i łatwo wykonalne synergie.

W szybko rozwijającej się i konkurencyjnej branży komunikacji satelitarnej transakcja ta rozszerza naszą wieloorbitową sieć kosmiczną, portfolio zasobów częstotliwości, infrastrukturę naziemną na całym świecie, możliwości wejścia na rynek, rozwiązania w zakresie usług zarządzanych i profil finansowy. Jestem podekscytowany możliwością połączenia naszych dwóch firm i poszerzenia bazy wiedzy SES o dodatkowe doświadczenie, wiedzę specjalistyczną i orientację na klienta, jaką charakteryzują się koledzy z Intelsata.

W przyszłości klienci będą korzystać z bardziej konkurencyjnego portfolio rozwiązań obejmujących kompleksowe oferty w cennych segmentach administracji rządowej i mobilności, w połączeniu z wydajnymi i niezawodnymi ofertami o wartości dodanej dla klientów stacjonarnych transmisji danych i mediów. To połączenie jest również pozytywne dla naszych partnerów w łańcuchu dostaw i branży, tworząc nowe możliwości, ponieważ rozwiązania satelitarne stają się coraz bardziej integralną częścią szerszego ekosystemu komunikacyjnego.

Nasza rozszerzona działalność zapewni trwały wzrost EBITDA i silne generowanie środków pieniężnych, co z kolei wesprze przyrostowe, zyskowne inwestycje w możliwości i rozwiązania, aby zaspokoić szybko rosnące i zmieniające się potrzeby klientów, zapewniając jednocześnie trwałe zyski dla akcjonariuszy

- mówi Adel Al-Saleh, dyrektor generalny SES.

- W ciągu ostatnich dwóch lat zespół Intelsata dokonał niezwykłego resetu strategicznego. Odwróciliśmy trwający od 10 lat negatywny trend i wróciliśmy do wzrostu, ustaliliśmy nowy, rewolucyjny plan rozwoju technologii i skupiliśmy się na produktywności i realizacji, aby zapewnić konkurencyjne możliwości. Zespół zapewnia dziś naszym klientom wydajność sieci na poziomie 99,999% i jest bardziej niż kiedykolwiek oddany w angażowanie klientów i wywiązywanie się z naszych zobowiązań. Ten strategiczny zwrot kładzie podwaliny pod kolejny rozdział działalności Intelsata.

Łącząc naszą siłę finansową i światowej klasy zespół z zespołem SES, tworzymy bardziej konkurencyjnego, zorientowanego na rozwój dostawcę rozwiązań w branży przechodzącej destrukcyjne zmiany. Połączona firma będzie w stanie zaspokoić potrzeby klientów na całym świecie i przekroczyć ich oczekiwania

- mówi David Wajsgras, dyrektor generalny Intelsata.

Flota ponad 100 satelitów

Dzięki połączonej flocie ponad 100 satelitów na orbicie geostacjonarnej (GEO) i 26 satelitów na średniej orbicie okołoziemskiej (MEO), SES zyska większy zasięg, większą odporność sieci, uzupełniające się pasmo częstotliwości (C, Ku, Ka, wojskowe pasma Ka i X oraz Ultra High Frequency) oraz ulepszone świadczenie usług przy wykorzystaniu rozszerzonej sieci aktywów segmentu naziemnego.

Oczekuje się, że do końca 2026 roku wystrzelonych zostanie 8 nowych satelitów GEO (w tym 6 zdefiniowanych programowo) i 7 nowych satelitów MEO (O3b mPOWER), co zapewni dalszą redundancję i dodatkowe pojemności.

Spółki przewidują, że po połączeniu, SES będzie generować roczne przychody w wysokości 3,8 mld USD i skorygowaną EBITDA w wysokości 1,8 mld USD.

Źródło: ses.com  intelsat.com  ses.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy satelitarni


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...