reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 4/2024

dodano: 2024-04-29 20:23
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.plProsimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przestawiamy internetowy, bezpłatny numer SAT Kuriera 4/2024, w którym podsumowujemy kwiecień na portalu satkurier.pl.
 
SAT Kurier 4/2024

TYLKO U NAS

Jak odbierać kanały z pozycji orbitalnej 28,2°E?
 
Jak odbierać kanały z pozycji orbitalnej 28,2°E?

28,2°E jest jedną z głównych pozycji orbitalnych luksemburskiej spółki SES. Korzysta z niej kilku kluczowych operatorów telewizyjnych z Wysp Brytyjskich - wśród nich Sky UK, Freesat, Virgin Media, Channel 4, Channel 5, ITV i BBC. Jakie bezpłatne kanały (FTA) można znaleźć na satelitach Astra (28,2°E)?

Przedstawiamy platformy: Total TV International
 
Przedstawiamy platformy: Total TV International

Total TV to wiodąca platforma satelitarna pay-tv w krajach bałkańskich. Oferowana jest na satelicie Eutelsat 16A (16°E) w szerokiej wiązce europejskiej. Ten fakt wykorzystano do dystrybucji Total TV International. Oglądaj najpopularniejsze kanały telewizyjne z krajów byłej Jugosławii w dowolnym miejscu w Europie, całkowicie legalnie z satelity Eutelsat 16A (16°E).


NOWE PRODUKTY

Nowe anteny naziemne od Emme Esse

Katalog produktów włoskiej firmy Emme Esse wzbogacił się o nowe anteny do odbioru sygnałów naziemnych. Sprawdź, jakie nowe anteny ma w ofercie Emme Esse.

Rozgałęźniki i odgałęźniki F Made in Europe dla CATV

Hiszpański producent Televes pokazał nową gamę odgałęźników i rozgałęźników wysokiej jakości ze złączami F, w 100% zaprojektowanych i wyprodukowanych w Europie, teraz także do zastosowań w sieciach CATV.


WYKAZY

Polskie kanały TV za darmo z satelity

Nasze wykazy uzupełniliśmy o osobny wykaz polskich kanałów telewizyjnych, które można obierać za darmo z satelity. Sprawdź, jakie polskie kanały FTA są nadawane na satelitach Hot Bird i Astra. W przyszłości planujemy dodanie podobnych list przykładowo dla niemieckich i włoskich kanałów FTA z satelity.

Zmiany na orbicie: satelity Hot Bird 13°E - kwiecień 2024

Kontynuujemy nasz cykl „Zmiany na orbicie”. W kwietniu zaszło wiele zmian w dystrybucji na satelitach Hot Bird. Najważniejsze to start polskich kanałów FTA Szlagier TV i TVC Super. Było też dużo testów i dosyłów.


CO WYDARZYŁO SIĘ W POLSCE?

Będą nowe kanały CANAL+

CANAL+ 360, CANAL+ Extra 1, CANAL+ Extra 2, CANAL+ Extra 3 i CANAL+ Extra 4 to nazwy nowych kanałów, które uruchomić zamierza CANAL+ Polska. Wnioski na te 5 nowych kanałów zostały już złożone do KRRiT. Podejrzewa się, że będą na nich pokazywane m.in. transmisje Ligi Mistrzów UEFA - turnieju, do którego CANAL+ przejmie prawa od nowego sezonu.

Od kiedy Polsat Sport 1, 2 i 3?

Nowe nazwy kanałów Polsat Sport od 26 kwietnia

Polsat Sport 1, 2 i 3 już nadają
 
Polsat Sport 3
Polsat Sport 3

26 kwietnia kanały Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News zmieniły nazwy odpowiednio na Polsat Sport 1, Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3. Na satelicie te 3 kanały sportowe Polsatu są dostępne wyłącznie w Polsat Box. W kablu i IPTV są obecne u różnych operatorów.

Kabaret TV już nadaje

2 kwietnia wystartował Kabaret TV, którego nadawcą jest Wirtualna Polska Media, należąca do Wirtualna Polska Holding. Kabaret TV to pierwotna nazwa kanału typu FAST Karuzela Śmiechu dostępnego w usłudze streamingowej Pilot WP.

TVC Super i Szlagier TV - nowe kanały od MWE Networks

Nowe polskie kanały nadają FTA z Hot Birda
 
Szlagier TV
Szlagier TV
TVC Super
TVC Super

8 kwietnia nadawanie rozpoczęły nowe polskie kanały TVC Super i Szlagier TV z grupy medialnej Michała Winnickiego - MWE Networks. TVC Super to kanał rozrywkowo-serialowo-filmowy, a Szlagier TV to kanał muzyczny ze szlagierami.

Wystartował kanał Music+

Platforma telewizji online - GONET.TV, dołączyła do swojej oferty kanał Music+. Ta nowa stacja muzyczna HD jest dostępna już od najtańszego pakietu Mini. Music+ można oglądać i słuchać także za darmo, poprzez stronę internetową telewizjamusicplus.pl.

Polsat Box wprowadza nowy pakiet Stream+

Polsat Box wprowadza do swojej oferty nowy pakiet dodatkowy Stream+. Mogą z niego skorzystać abonenci telewizji satelitarnej DTH, kablowej IPTV i internetowej OTT. Stream+ zawiera dostęp do platform streamingowych Disney+ oraz HBO Max w promocyjnej cenie.

Viaplay: współdzielenie kont, plan z reklamami, nowy kanał TV

Jørgen Madsen Lindemann, prezes i CEO Viaplay Group, mówi - w kontekście problemu współdzielenia kont - że latem platforma streamingowa Viaplay planuje wdrożyć inicjatywy, których celem będzie skłonienie większej liczby osób do płacenia za oglądane treści. Tego lata Viaplay ma też zaoferować plan z reklamami i uruchomić sportowy kanał informacyjny.

Radio Maryja zakłócane z satelity

Wiadomo, skąd zakłócane było Radio Maryja

Według informacji sekretarza wykonawczego IGO Eutelsat, Piotra Dmochowskiego-Lipskiego, przekazanych przewodniczącemu KRRiT, Maciejowi Świrskiemu, satelitarny dosył Radia Maryja do nadajników naziemnych w Polsce był w kwietniu zakłócany z okolic miasta Swietłogorsk w Rosji.

Startuje Music Box Classic

Startuje nowy kanał muzyczny typu FAST oferujący teledyski z lat 80., 90. i 2000 - Music Box Classic. Za jego wprowadzenie odpowiadają Music Box Group i SoFAST.

Czy TVP uruchomi drugi kanał sportowy?

Temat kanału TVP Sport 2 powraca co kilka lat jak bumerang. Do tematu ewentualnego uruchomienia TVP Sport 2 odniósł się w wywiadzie dla tvpsport.pl Jakub Kwiatkowski, dyrektor TVP Sport. Jego zdaniem taki kanał by się przydał, ale jednocześnie zdaje sobie sprawę, że TVP przechodzi teraz duże zmiany i są inne priorytety.

Trwa konkurs na 2 miejsca w MUX 8 telewizji naziemnej

Do 18 maja br. można składać wnioski w konkursie na 2 miejsca w MUX 8 telewizji naziemnej. Ósmy multipleks zawiera dziś 5 kanałów telewizyjnych z przewidzianych maksymalnie 7. W odróżnieniu od innych ogólnopolskich MUX-ów, ten MUX działa w paśmie VHF.

ViDoc TV już zamiast CTV9
 
ViDoc TV
ViDoc TV

18 kwietnia kanał CTV9 dostępny na MUX 8 telewizji naziemnej zmienił nazwę na ViDoc TV. Rebranding był możliwy dzięki udzieleniu zgody przez KRRiT. ViDoc TV nadawany jest w rozdzielczości SD, oferując telenowele, seriale, filmy, dokumenty i programy rozrywkowe.

Eurosport 4K także w sieci Vectra

Eurosport 4K także w Play. Co z dawnym UPC?

Kanały Eurosport 3-9 i Eurosport 4K będą dostępne także w Play (ale nie w dawnym UPC). To kolejna sieć po INEA i Vectra, która zapowiedziała dodanie na czas igrzysk olimpijskich Paryż 2024 ośmiu okazjonalnych kanałów sportowych Warner Bros. Discovery.

Zmiany na liście kanałów Polsat Box

Od 8 kwietnia TV4, Polsat News i Wydarzenia 24 znowu są dostępne na liście kanałów Polsat Box (satelita i IPTV) na pozycjach odpowiednio: 2, 5 i 6. Na prośbę widzów, platforma przywróciła stacje na ich pierwotne pozycje. Jednocześnie degradację w EPG zaliczył kanał Polsat News Polityka, uruchomiony trzy miesiące temu.

Patronite Travel - nowy kanał w CANAL+ i T-Mobile?

Nowy kanał Patronite Travel - co w ofercie?

Patronite Travel musi rozpocząć nadawanie najpóźniej 1 czerwca 2024 roku, wynika z koncesji KRRiT. Ten nowy podróżniczo-kulinarny kanał TV będzie dostępny w sieciach kablowych, IPTV i OTT - nie będzie nadawany ani przez satelitę, ani w DVB-T2. Jego nadawcą jest Wirtualna Polska Media.

Polsat News 2 już nadaje w HD

Kanał telewizyjny Polsat News 2 przeszedł w nocy z 15 na 16 kwietnia na nadawanie w rozdzielczości HD. Teraz już wszystkie 4 kanały informacyjne Telewizji Polsat są dostępne w HD (dotychczas były to tylko Polsat News, Polsat News Polityka i Wydarzenia 24).

Kanały MWE Networks - mniejszy bitrate na satelicie

8 kwietnia, kiedy na satelicie włączone zostały dwa nowe kanały FTA z grupy MWE Networks - TVC Super i Szlagier TV, doszło do redukcji przepływności obrazu i dźwięku wszystkich innych kanałów MWE Networks dostępnych z częstotliwości 11,278 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK.

Koniec FilmBox+ w bezpośredniej subskrypcji

Po przejęciu SPI International przez CANAL+, szykują się kolejne zmiany dla widzów w Polsce. Najpierw zlikwidowany został kanał Dizi (został zastąpiony marką Novelas+1). Teraz serwis streamignowy FilmBox+ zapowiada zaprzestanie świadczenia usług klientom bezpośrednim.

Sygnał BabyTV kilka razy przejęty przez rosyjską propagandę

W następstwie powtarzających się ataków na transponder satelity Eutelsat Hot Bird (13°E), gdzie nadaje BabyTV, uruchomiono kopię tego kanału dla dzieci, należącego do The Walt Disney Company. W ostatnim czasie najmłodsi widzowie zamiast swoich ulubionych programów i animacji zostali narażeni na oglądanie brutalnej rosyjskiej propagandy.

SkyShowtime wprowadza plan z reklamami. Jaka cena?

23 kwietnia platforma streamingowa SkyShowtime wprowadziła plan subskrypcji z reklamami, obok planu już istniejącego - bez reklam. Wyłącznym przedstawicielem serwisu SkyShowtime w zakresie sprzedaży reklam będzie Paramount Advertising International.

Telewizja Polska S.A. formalnie postawiona w stan likwidacji

Polskie Radio też w stanie likwidacji

8 kwietnia Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego Daniela Gorgosza jako likwidatora. Do KRS zostało wpisane postawienie Telewizji Polskiej w stan likwidacji. Następnie to samo stało się z Polskim Radiem.

Grupa Polsat Plus: Zysk netto większy od rynkowych prognoz

Na koniec 2023 r. Grupa Polsat Plus oferowała 13,083 mln usług kontraktowych B2C (wzrost w czwartym kwartale o 29 tys. i spadek o 202 tys. w skali roku). Na roczny spadek wpłynęła mniejsza liczba świadczonych usług telewizji satelitarnej oraz repozycjonowanie cenowe i zmiana strategii oferowania serwisów wideo online, co jest częściowo kompensowane rosnącą popularnością telewizji internetowej (IPTV/OTT).

Disney i Polsat przedłużają umowę

Disney Channel, Disney Junior, Disney XD, National Geographic, National Geographic Wild, Nat Geo People, FX i FX Comedy - te kanały nadal będzie można znaleźć w ofercie Polsat Box. The Walt Disney Company Polska i Grupa Polsat Plus odnowili wieloletnią umowę w zakresie dystrybucji kanałów linearnych.

953 tys. klientów usługi Orange TV

Orange Polska opublikował raport z wynikami za I kwartał 2024 roku. W tym czasie operator odnotował wzrost liczby klientów TV (liczba ta powoli zbliża się do progu jednego miliona). W pierwszym kwartale roku wzrosła też liczba klientów Orange Światłowodu, do blisko 1,4 miliona. Przychody Orange wyniosły 3,081 mld zł.


CO WYDARZYŁO SIĘ ZAGRANICĄ?

Prezentujemy przegląd kwietniowych zapowiedzi i zmian w telewizji satelitarnej i naziemnej, dotyczących zagranicznych kanałów telewizyjnych, opracowany przez Rafała Olchowika.

RTLup startuje w DVB-T2 HD. Tele 5 przestaje nadawać

Oferta naziemnej telewizji cyfrowej freenet TV w Niemczech zmieniła się. Jej operator Media Broadcast dodał do swojego portfolio RTLup, który nadaje popularne klasyki telewizyjne. Jednocześnie wyłączył z odbioru naziemnego Tele 5 HD.

Wieża telewizyjna w Charkowie zniszczona

22 kwietnia po południu rosyjska armia uderzyła w 240-metrową wieżę telewizyjną w Charkowie. W wyniku rosyjskiego ataku Charków został odcięty od części naziemnej telewizji cyfrowej i radia. Tydzień później udało się przywrócić częściową funkcjonalność wieży telewizyjnej - 34 kanały DVB-T2 operatora Zeonbud powróciły do domów w Charkowie.

Ruszył nowy kanał VTM Non-Stop 90’s

Lata 90. wracają do dzisiejszej telewizji. Kanał tematyczny VTM Non-stop Dokters flamandzkiej grupy telewizyjnej VTM od 1 kwietnia nadaje pod zmienioną nazwą VTM Non-Stop 90’s. Całą dobę wyświetla największe klasyki telewizyjne z lat 90., takie jak „Z Archiwum X”, „Słoneczny patrol”, „Beverly Hills, 90210”, „JAG Wojskowe Biuro Śledcze” czy „Świat według Bundych”.

Rusza bezpłatny kanał Formuły 1

Formuła 1 startuje w Stanach Zjednoczonych z nową i bezpłatną usługą przesyłania strumieniowego. W jej ramach ma być zawarty 24-godzinny kanał Formula 1 Channel, który będzie pokazywał powtórki i najlepsze wydarzenia z wyścigów F1, F2, F3 i F1 Academy, pełne powtórki Grand Prix i filmy dokumentalne o wyścigach.

Rewind TV wkrótce w całej Europie (FTA)

Do startu szykuje się nowy kanał przeznaczony dla fanów klasycznych programów rozrywkowych z całego świata. Firma Rewind TV Ltd otrzymała licencję brytyjskiego regulatora Ofcom na nadawanie kanału Rewind TV. Emisja ma być prowadzona z satelity Astra 2G (28,2°E).

Pakiet kanałów esportowych na 13°E

Na nowo uruchomionym tp. 2 (11,240V) satelity Eutelsat Hot Bird 13G (13°E) pojawił się pakiet kanałów esportowych eCLUTCH. Dostawca iKO Media Group rozszerza zasięg dystrybucji drogą satelitarną o najpopularniejszą pozycję orbitalną w Europie po wzmocnieniu współpracy z firmą Eutelsat.

GREAT! romance ruszył FTA z 28,2°E
 
GREAT! romance
GREAT! romance

Brytyjski kanał filmowy GREAT! romance od 16 kwietnia nadaje w sposób niekodowany (FTA) w całej Europie z satelity Astra 2G (28,2°E). Uruchomiono wersję kanału z irlandzkimi reklamami. Dzięki temu nadawca może dodatkowo zarabiać na swoich treściach, a widzowie w Europie zyskują ciekawy kanał z filmami romantycznymi z wiązki brytyjskiej (spotbeam).

Liczba subskrybentów Viaplay spadła poniżej 6,5 mln

Liczba subskrybentów Viaplay Group na wszystkich obsługiwanych rynkach spadła o 27 tys. w I kwartale 2024 roku i o 1,168 mln w skali roku, do 6,475 mln, czyli poniżej progu 6,5 mln. Tak niski wynik Viaplay Group ostatnio miała w III kwartale 2022 roku. Za to odnotowała roczny wzrost liczby subskrybentów w Polsce - kraju, z którego zamierza się wycofać.

Viaplay TV zamiast SBS9

Komercyjny kanał telewizyjny SBS9, nadawany na rynku holenderskim, od 5 kwietnia działa pod nową marką Viaplay TV. Zmiana nazwy związana jest ze współpracą operatora stacji Talpa Network z operatorem platformy streamingowej Viaplay Group. Nowy kanał Viaplay TV ma nadawać wyścigi F1 i mecze Premier League.

Viaplay Sport News - nowy kanał od sierpnia

Viaplay Sport News to nazwa nowego kanału, który w sierpniu br. zostanie uruchomiony przez Viaplay Group na kilku europejskich rynkach, gdzie działa już platforma streamignowa Viaplay. Będzie to stacja telewizyjna prezentująca informacje sportowe, a także rozmowy na temat bieżących wydarzeń ze świata sportu.

Viaplay finalizuje sprzedaż biznesu w UK

4 kwietnia Viaplay Group sfinalizowała sprzedaż swojego biznesu w Wielkiej Brytanii firmie SSBL Limited, operatorowi Premier Sports.
Premier Sports z siedzibą w Dublinie był poprzednim właścicielem biznesu w Wielkiej Brytanii, który obejmuje usługę streamingową i dwa linearne kanały telewizyjne. Sprzedaż biznesu przez Viaplay Group oznacza powrót Premier Sports na brytyjski rynek.

Premier Sports już nadaje w Wielkiej Brytanii

Czas Viaplay w Wielkiej Brytanii dobiegł końca. 9 kwietnia kanały linearne Viaplay Sports 1 i Viaplay Sports 2 zostały zastąpione przez Premier Sports 1 HD i Premier Sports 2 HD. Rebranding obejmuje też usługę przesyłania strumieniowego.

SkyShowtime uruchamia kanały linearne

Dostawca platformy streamingowej SkyShowtime uruchamia kanały linearne w Europie Środkowo-Wschodniej. Pierwszym z krajów jest Rumunia, gdzie operator zawarł umowę z Digi Communications N.V. Na tej podstawie wystartowały nowe stacje premium SkyShowtime 1 HD i SkyShowtime 2 HD - na razie są dostępne w sieciach kablowych Digi TV.


SPORT W TV

Viaplay skrócił prawa do transmisji Premier League i Bundesligi?

Viaplay Polska potwierdził, że posiada prawa do transmisji Premier League do 2028, natomiast niemieckiej Bundesligi do 2029 roku. Oznacza to, że nie skrócił okresu przewidzianego w umowach, mimo planowanego wyjścia z polskiego rynku latem 2025 roku.

Disney+ kupuje prawa do Ligi Europy UEFA

Disney+ po raz pierwszy wkroczył na europejski rynek sportowy, kupując prawa do transmisji meczów Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji Europy UEFA na terenie Szwecji i Danii. Coraz częściej obserwuje się zainteresowanie sportem na żywo ze strony gigantów streamingowych.

Właściciel Formuły 1 przejmuje MotoGP

MotoGP i Formuła 1 będą miały jednego właściciela. Liberty Media Corporation zawarła umowę nabycia Dorna Sports, wyłącznego posiadacza komercyjnych praw do Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP. Oczekuje się, że przejęcie zostanie sfinalizowane do końca 2024 roku i jest uzależnione od uzyskania odpowiednich zgód.

Game mode dla transmisji Arsenal - Aston Villa w Viaplay

Viaplay wprowadził dla widzów domowych meczów Arsenalu w Premier League możliwość przełączenia się podczas transmisji na tryb game mode, zapewniający perspektywę podobną do tej znanej ze świata gier piłkarskich.

Tryb trybun dla transmisji Premier League

CANAL+ we Francji wprowadził tryb trybun. Premiera tej nowej funkcji dostępnej dla transmisji angielskiej Premier League odbyła się 24 kwietnia podczas meczu Everton - Liverpool. Tryb trybun pozwala przeżywać mecz w atmosferze stadionu, bez jakiegokolwiek komentarza.

Nowa jakość transmisji meczów EFL

Widzowie EFL Championship, EFL League One, EFL League Two, EFL Cup i EFL Trophy mogą od sezonu 2024/25 spodziewać się znacznie lepszych wrażeń podczas oglądania swoich ulubionych angielskich klubów piłkarskich. Dotyczy to także transmisji w Viaplay.

Polsat bez praw do transmisji ligi brazylijskiej

Od sezonu 2024 Telewizja Polsat nie pokazuje już na swoich sportowych kanałach transmisji ligi brazylijskiej w piłce nożnej. Za to fani brazylijskiego futbolu nadal mogą oglądać swoje ulubione drużyny - w ramach rozgrywek Copa Libertadores i Copa Sudamericana.

Jak TVP będzie pokazywać Fortuna 1. Ligę?

Jakub Kwiatkowski, dyrektor TVP Sport, uchylił rąbka tajemnicy, jak od nowego sezonu wyglądać będą transmisje Fortuna 1. Ligi. Tylko do końca bieżącego sezonu prawa medialne posiada Telewizja Polsat, a od sezonu 2024/25 przejmie je TVP. Na kanałach linearnych TVP będzie można oglądać 4 mecze każdej kolejki, a pozostałe 5 będzie do obejrzenia wyłącznie w usłudze streamingowej.

Duńska liga żużlowa nadal w Eleven Sports

Eleven Sports nabył prawa do szwedzkiej i duńskiej ligi żużlowej

Eleven Sports przedłużył wyłączne prawa do transmisji w Polsce meczów lig żużlowych ze Szwecji i Danii na sezony 2024 i 2025. W rozgrywkach BAUHAUS-Ligan i SpeedwayLigaen rywalizuje wiele gwiazd motorsportu, w tym ponad 30 Polaków. Ze speedwaya, w Eleven Sports można oglądać również piątkowe mecze polskiej PGE Ekstraligi (sublicencja obowiązuje do końca sezonu 2025).

Ruszył przetarg na prawa do transmisji Serie A

Do 26 kwietnia można było składać oferty w przetargu na prawa do transmisji włoskiej Serie A. Do końca bieżącego sezonu 2023/24 prawa są w posiadaniu Eleven Sports. Eleven Sports pokazuje włoską Serie A nieprzerwanie od wejścia na polski rynek w 2015 roku. Nowy przetarg dotyczy 3 sezonów: 2024/25, 2025/26 i 2026/27. Wkrótce powinniśmy poznać wyniki przetargu.

Widzowie El Clásico wybrali Eleven Sports

Kwietniowe El Clásico oglądało na antenie Eleven Sports 1 średnio 437 tys. widzów, a w CANAL+ Premium średnio 359 tys. widzów. Daje to łącznie 796 tys. widzów meczu Real Madryt - FC Barcelona w LaLiga EA Sports. Tradycyjnie to Eleven Sports przyciągnął przed ekrany więcej widzów, mimo podobnego zasięgu technicznego co CANAL+.

1800 godzin transmisji z igrzysk z polskim komentarzem

TVN Warner Bros. Discovery zdradził kolejne szczegóły dotyczące relacji z igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu, po ogłoszeniu w lutym uruchomienia 8 okazjonalnych kanałów: kanału Eurosport 4K oraz kanałów Eurosport 3-9. Aż 1800 spośród 3800 godzin transmisji będzie dostępne z polskim komentarzem.


PODRÓŻE Z ANTENĄ

Wiosna - ach to ty

Nawiązując do artykułu „W poszukiwaniu wiosny”, na nadejście prawdziwie wiosennych dni nie trzeba było długo czekać. Połowa kwietnia przyniosła pełnię wiosny - zakwitły lilaki, a nawet kasztanowce. Cytując słowa utworu Marka Grechuty: „Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi. Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni [...]. Zapachniało, zajaśniało, wiosna - ach to ty”.


Projekt i wykonanie okładki (z wykorzystaniem AI): Anita Kaźmierska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

549 zł Więcej...