reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Biełsat TV zostanie podzielony na 3 kanały

dodano: 2024-07-04 17:14 | aktualizacja: 2024-07-04 19:45
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP

TVP World TVP World i Telewizja Biełsat zostaną włączone do jednej struktury organizacyjnej. Szefem nowo powstającego ośrodka programów dla zagranicy będzie Michał Broniatowski, dyrektor i redaktor naczelny TVP World. Na bazie obecnej Telewizji Biełsat powstaną 3 kanały: Biełsat po białorusku, Vot-Tak po rosyjsku i kanał po ukraińsku.

Biełsat Belsat Vot-Tak


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

TVP World i Telewizja Biełsat w jednej strukturze organizacyjnej

Telewizja Polska włączy swoje obcojęzyczne kanały do jednej struktury organizacyjnej. W skład nowo tworzonej jednostki wejdą dwie anteny: obecny kanał TVP World nadawany w języku angielskim oraz Telewizja Biełsat, emitująca program po białorusku, rosyjsku i ukraińsku. Włączenie TVP World i Biełsatu do nowo powstającego ośrodka programów dla zagranicy ma wzmocnić polski przekaz dla świata. Szefem nowej struktury będzie Michał Broniatowski.

Jak zmieni się TVP World?

1 września 2024 roku wprowadzona zostanie nowa ramówka TVP World. Na antenie stacji pojawią się serwisy informacyjne emitowane o każdej pełnej godzinie, programy publicystyczne na żywo, nagrywane programy studyjne, reportaże i dokumenty, a także duży program newsowy w wieczornym prime-time. Dodatkowo stacja uruchomi dwa biura stałych korespondentów w Kijowie i w Brukseli (w porozumieniu z Telewizyjną Agencją Informacyjną, by jak najlepiej wykorzystać potencjał placówek przez programy informacyjne TVP). Nadawca zastanawia się też nad zmianą nazwy TVP World.

Co stanie się z Telewizją Biełsat?

Jak informuje TVP, na bazie obecnej Telewizji Biełsat powstaną 3 kanały emitujące w językach białoruskim, rosyjskim i ukraińskim. Każde z pasm językowych będzie występować we własnej oprawie i pod własną marką, ale będzie je łączyć wspólna kolorystyka i liternictwo wskazujące na przynależność do TVP. Każde z trzech pasm będzie miało samodzielnego kierownika redakcji, podlegającego zespołowi zarządzającemu obecnie TVP World, a w przyszłości nowy ośrodek programów dla zagranicy. Nowe kanały TVP dzielące ze sobą czas antenowy, których start planowany jest na 1 marca 2025 roku:
  • Biełsat w języku białoruskim,
  • Vot-Tak w języku rosyjskim,
  • kanał w języku ukraińskim (nie ustalono jeszcze nazwy).
 

- Włączenie Telewizji Biełsat w nową jednostkę Telewizji Polskiej w kwestiach merytorycznych, organizacyjnych i technicznych nie oznacza likwidacji Biełsatu, a tym bardziej jego unikalnej tożsamości. Ta marka i jej program pozostają, a jedynym celem naszych działań jest lepsze wykorzystanie zasobów TVP - mówi Michał Broniatowski, dyrektor i redaktor naczelny TVP World.

Poprzez wprowadzone zmiany Telewizja Polska chce istotnie zwiększyć ofertę programową swoich obcojęzycznych stacji - czas nadawania premierowych treści ma wydłużyć się z ok. 3 obecnie do ok. 6 godzin dziennie w każdej z nich.

Program nowej jednostki Telewizji Polskiej będzie produkowany w studiach przy placu Powstańców Warszawy. Zakłada się uruchomienie na miejscu dodatkowego, trzeciego studia.

By zapewnić lepsze dotarcie do swoich odbiorców, TVP World zamierza wzmocnić rolę internetu w dystrybucji własnego przekazu. Programy mają być streamowane na żywo na stronach tvpworld.com, belsat.eu, vot-tak.tv oraz przyszłej stronie redakcji ukraińskojęzycznej. Stream na żywo ma być dostępny również na odpowiednich kanałach YouTube i podobnych platformach oraz poprzez aplikacje OTT. Każdy z wymienionych portali ma produkować samodzielne treści w swoich wersjach językowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...