reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Paramount sprzedany

dodano: 2024-07-08 12:24
autor: Jan Borejko | źródło: Paramount/Skydance

Paramount Komisja specjalna rady dyrektorów Paramount Global jednomyślnie zatwierdziła umowę o połączeniu Paramount i Skydance Media. Kiedy fuzja zostanie sfinalizowana, pod jednym dachem znajdą się takie produkcje, jak „Chinatown” i „Ojciec chrzestny” od Paramount oraz „Top Gun: Maverick” i „W ciemność. Star Trek” od Skydance.

Paramount Global


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Skydance Media i Paramount Global zawarły ostateczną umowę w celu utworzenia New Paramount w drodze dwuetapowej transakcji obejmującej przejęcie National Amusements, która posiada pakiet kontrolny spółki Paramount, a następnie fuzję Skydance i Paramount Global.

Umowa o połączeniu Paramount i Skydance Media zakłada 45-dniowy okres go-shop, który umożliwia komisji specjalnej i jej przedstawicielom aktywne pozyskiwanie i rozpatrywanie alternatywnych propozycji. Nie ma pewności, że proces ten zakończy się lepszą propozycją, a spółka nie zamierza ujawniać zmian w odniesieniu do procesu go-shop.

Zespół New Paramount ma być kierowany przez Davida Ellisona jako prezesa i dyrektora generalnego oraz Jeffa Shella jako dyrektora. Do Paramount Global należą takie marki, jak CBS, Paramount Pictures, Nickelodeon, MTV, Comedy Central, BET, Paramount+ i Pluto TV.

Transakcja wycenia wartość New Paramount na około 28 mld dol.
 

- W 1987 roku mój ojciec, Sumner Redstone, nabył firmę Viacom i zaczął tworzyć i rozwijać firmę znaną dziś jako Paramount Global. Miał wizję 'content is king' (treści są najważniejsze) i zawsze był zaangażowany w dostarczanie świetnych treści wszystkim odbiorcom na całym świecie. Ta wizja pozostała podstawą sukcesu Paramount, a nasze osiągnięcia są bezpośrednim wynikiem pracy niezwykle utalentowanych, kreatywnych i oddanych pracy osób. Biorąc pod uwagę zmiany w branży, chcemy wzmocnić Paramount na przyszłość, jednocześnie zapewniając, że treści pozostaną najważniejsze. Mamy nadzieję, że transakcja Skydance umożliwi Paramount dalszy sukces w tym szybko zmieniającym się środowisku. Jako wieloletni partner produkcyjny Paramount, Skydance dobrze zna Paramount i ma jasną wizję strategiczną oraz zasoby, które pozwolą jej przenieść się na kolejny etap rozwoju. Wierzymy w Paramount i zawsze będziemy

- powiedział Shari Redstone, prezes Paramount Global oraz prezes i dyrektor generalny National Amusements.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...