reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Samochody wodorowe Grupy Polsat Plus przejechały milion km

dodano: 2024-03-20 13:31
autor: Jan Borejko | źródło: Grupa Polsat Plus

samochód wodorowy na wodór Grupa Polsat Plus Grupa Polsat Plus informuje, że należące do niej samochody wodorowe, a ma ich ponad 150, przejechały łącznie milion kilometrów. Wkrótce spółka PAK PCE należąca do Grupy Polsat Plus ma rozpocząć w Koninie produkcję zielonego wodoru, który będzie dostarczany do stacji tankowania wodoru.

Grupa Polsat Plus
Stacja tankowania wodoru NESO Grupa Polsat Plus


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

150 elektrycznych samochodów wodorowych w Grupie Polsat Plus

Grupa Polsat Plus posiada już ponad 150 elektrycznych samochodów wodorowych – Toyoty Mirai oraz Hyundai Nexo. W ostatnich dniach pojazdy przejechały pierwszy milion kilometrów.

W pełni ekologiczne samochody znajdują coraz większe zastosowanie we flocie Grupy Polsat Plus. Pojazdy są wyposażone w innowacyjny napęd oparty na technologii wodorowych ogniw paliwowych, które nie emitują dwutlenku węgla ani innych szkodliwych substancji. Zielone paliwo wodorowe zmienia się w ogniwie paliwowym w energię elektryczną, dzięki połączeniu wodoru z tlenem. Jedynym produktem ubocznym ekologicznego napędu jest para wodna.

Jak działają samochody wodorowe?

Samochody wodorowe nie tylko nie emitują spalin, ale również oczyszczają powietrze. Ogniwa paliwowe tych pojazdów potrzebują do pracy czystego powietrza, dlatego ich system napędowy został wyposażony w specjalny filtr katalityczny. Włókna, z których wykonany jest filtr, wychwytują cząsteczki zanieczyszczeń, w tym dwutlenek siarki, tlenki azotu i cząstki stałe PM2,5.

W ten sposób milion kilometrów przejechanych samochodami wodorowymi zapewniło aż 470 milionów litrów oczyszczonego powietrza. Przedstawiając to obrazowo – jest to ilość czystego powietrza, którą 100 osób zużywa przez rok. Zastąpienie samochodów spalinowych w Grupie Polsat Plus pojazdami wodorowymi zmniejszyło również emisję dwutlenku węgla do atmosfery o 127 ton. Taką ilość CO2 5 tys. drzew musiałoby pochłaniać przez rok. Proces tankowania trwa zaledwie kilka minut, po czym można przejechać ponad 600 km.

Grupa Polsat Plus stawia na zielony wodór

Obecnie działają dwie stacje wodorowe Grupy Polsat Plus – w Warszawie i Rybniku, a wkrótce powstaną kolejne. Grupa informuje, że jest zaangażowana w rozbudowę infrastruktury tankowania zielonego wodoru i jest zdecydowana kontynuować tę ekologiczną inicjatywę, przyczyniając się do rozwoju zrównoważonej mobilności.

Grupa Polsat Plus produkuje również w swojej fabryce w Świdniku autobusy wodorowe NesoBus, które jeżdżą w Rybniku, a kolejne zostały zamówione przez Chełm i Gdańsk.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technologia wodorowa


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...