reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Polsat z prawami do transmisji MMA UFC do końca 2027

dodano: 2024-03-04 12:05 | aktualizacja: 2024-03-04 13:37
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Telewizja Polsat/satkurier.pl

UFC Polsat Sport Telewizja Polsat Transmisje gal MMA pod szyldem UFC nadal będzie można oglądać na kanałach Polsat Sport. Telewizja Polsat przedłużyła o 4 lata - do końca 2027 roku, współpracę z organizacją UFC - amerykańskim promotorem mieszanych sztuk walki. UFC skupia w swoich szeregach topowych zawodników ze wszystkich zakątków globu, w tym z Polski.

Telewizja Polsat
UFC Polsat Sport Telewizja Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja Polsat wieloletnim partnerem UFC

To już 3. umowa licencyjna pomiędzy Telewizją Polsat i UFC. Współpraca została zainicjowana w 2018 roku, a jej przedłużenie oznacza dla kibiców najdłuższą, nieprzerwaną dostępność gal UFC u tego samego nadawcy telewizyjnego w Polsce. Wcześniej w latach 2015-17 gale można było oglądać na Extreme Sports Channel, a jeszcze wcześniej, w latach 2010-2014 na kanale Orange sport.
 

– Przez sześć lat naszej dotychczasowej współpracy z Ultimate Fighting Championship, kanały sportowe Polsatu pokazały na żywo rekordową liczbę 250 gal. Zbudowaliśmy w tym czasie trwałą relację z naszym Partnerem oraz z miłośnikami MMA w najlepszym możliwym wydaniu. Dzięki nowej umowie zyskają wszyscy. Polscy kibice otrzymują bezprecedensową gwarancję rekordowo długiego i wygodnego dostępu do swoich ulubionych treści. UFC buduje stabilny przyczółek na niezwykle rozwojowym polskim rynku. Zaś dla Polsatu Sport zaufanie jednych i drugich to najwyższy dowód uznania i potwierdzenie dobrze wykonanej pracy – mówi Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.

– Z Polsatem Sport łączy nas długa i pełna sukcesów współpraca. Razem promujemy mieszane sztuki walki w Polsce oraz kreujemy polskie supergwiazdy tego sportu. Z optymizmem patrzymy w naszą wspólną przyszłość i nie możemy doczekać się wzniesienia naszego partnerstwa na jeszcze wyższy poziom – mówi David Shaw, wiceprezes UFC ds. współpracy międzynarodowej oraz treści.

Minimum 40 gal UFC rocznie

Każdego roku obowiązywania nowej umowy Telewizja Polsat pokaże minimum 40 gal UFC, zarówno numerowanych, jak i tych z serii UFC Fight Night. Kontrakt obejmuje także magazyny i programy specjalne, takie jak UFC Countdown, UFC Ultimate KO’s czy UFC Reloaded. Transmisje będą dostępne zarówno w telewizji, jak i za pośrednictwem platformy streamingowej Polsat Box Go. Redakcje Polsatu Sport oraz sportowej Interii będą także obficie informować o wydarzeniach z oktagonu UFC w internecie i social mediach, gdzie dostępne będą między innym wywiady i skróty walk.
 

Ponad 30 lat rozwoju UFC

Istniejąca od 1993 roku UFC to zarówno prekursor wśród organizacji MMA, jak i marka, która zrewolucjonizowała sporty walki. Idea zestawiania ze sobą zawodników wywodzących się z różnych dyscyplin błyskawicznie zyskała zainteresowanie kibiców z całego świata. Dziś gale UFC docierają do 975 mln gospodarstw domowych w ponad 170 krajach. Jednocześnie jest to młoda widownia. Organizacja z dumą podkreśla, że 40 proc. jej odbiorców stanowią tzw. millenialsi.

UFC to marka prawdziwie globalna. Jej gale odbywają się w obu Amerykach, Europie, Azji czy na Bliskim Wschodzie. Ambasadorami wszystkich zakątków globu, w tym Polski, są zawodnicy rywalizujący w oktagonie UFC. Joanna Jędrzejczyk i Jan Błachowicz to pierwsi mistrzowie UFC z naszego kraju, a ich historyczne triumfy transmitował Polsat. Śladem tej dwójki podążają także inni Polacy. Ostatnio w kontekście UFC najgłośniej jest o Mateuszu Gamrocie, Karolinie Kowalkiewicz, Marcinie Tyburze czy Michale Oleksiejczuku. Losy ich oraz ponad 600 innych wojowników i wojowniczek, przez najbliższe lata śledzić można na kanałach sportowych Polsatu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sporty walki


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...