reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Estonia wzmocni ochronę przed rosyjską TV

dodano: 2024-02-16 14:39 | aktualizacja: 2024-02-16 18:31
autor: KuKa | źródło: obob.tv/rus.err.ee

Rosyjskie kanały W Estonii jest rozważany projekt nowelizacji ustawy o usługach medialnych, zgodnie z którym państwowa Agencja Ochrony Konsumentów i Nadzoru Technicznego (TTJA) będzie miała prawo ukarać nie tylko hotele, ale także domy opieki za reemisję nielegalnych programów telewizyjnych.

https://mbr.com.ua/ru/news/ukraine/3308-nacsovet-otkazal-telekanalu-krt-v-prodlenii-sroka-licenzii
brak sygnału, wyłączenie kanału


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
O projekcie zmian informuje estoński nadawca publiczny Eesti Rahvusringhääling (ERR) w notatce "Projekt: Departament uzyska prawo do ukarania za nadawanie rosyjskich kanałów w domach opieki".

Rosyjskie kanały są wymienione w nagłówku, ponieważ zmiana ma przynieść dodatkowe środki ochrony przed rosyjską telewizją, której nadawanie w Estonii jest czasami zakazane przez dwie jurysdykcje - zarówno regulatora TTJA, jak i Komisję Europejską.

Kanały objęte zakazem dystrybucji w Estonii:

Pierwyj i lokalny oddział Pierwyj Baltijskij, RTR Planeta, NTV, NTV Mir, NTV Mir Baltija, Rossija 24, TVC i TV Centr International (TVCI), kanały Russia Today, STS, Ren TV, Dom Kino, Dom Kino Premium, Muzyka Pierwogo, Wremia, Telekafe, Bober TV, O!, Poechali! i Karusel.

W tym samym czasie estoński regulator TTJA wydał zezwolenia na nadawanie wielu nierosyjskich kanaóów telewizyjnych, aby rosyjskojęzyczni widzowie w Estonii mogli oglądać treści po rosyjsku. Wówczas sieci kablowe zaczęły się wypełniać stacjami Kanal 7, Kanal 7+, Kino 7, Orsent TV, OTV, Semejka, Super Baltic, Super Plus, 3+ Estonia i ETV+. Ten ostatni to wysokobudżetowy kanał telewizyjny estońskiego nadawcy publicznego Eesti Rahvusringhääling.

Zgodnie z estońską ustawą o usługach medialnych, TTJA może zakazać retransmisji programów, jeżeli powodują szkody dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego, w tym szkodę dla bezpieczeństwa narodowego i obronności Estonii lub stwarza poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.

Powyższa nowelizacja ustawy przechodzi procedurę zatwierdzenia.

Jeżeli zostanie zaakceptowana, organ TTJA będzie mógł ukarać nie tylko dostawcę, ale również właściciela lub zarządcę obiektu publicznego, w którym sygnał jest rozprowadzany. Odrębne poprawki przewidują, że zakaz powinien dotyczyć nie tylko miejsc publicznych, ale także prywatnych i zamkniętych, np. domy opieki, które są w rękach prywatnych, ale koszty utrzymania pokrywają samorządy ze środków publicznych. Łącznie w Estonii w 2022 r. funkcjonowało około 200 domów opieki, w których przebywało blisko 10 tys. osób starszych.

Źródło: obob.tv  rus.err.ee 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...