reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Sami swoi. Początek” - film TVN i Agory w kinach

dodano: 2024-02-16 18:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora/satkurier.pl

Next Film TVN Agora „Sami swoi. Początek” Adam Bobik i Karol Dziuba Od piątku, 16 lutego br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Sami swoi. Początek” (nawiązujący do trylogii „Sami swoi”, „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć”), którego bohaterami są Kresowiacy. Producentem filmu są CK Dezerterzy, koproducentami TVN (Warner Bros. Discovery), Next Film z grupy Helios (Agora), Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF) i Sanit Trans, partnerem jest województwo świętokrzyskie, a dystrybutorem Next Film. Występują Anna Dymna, Agnieszka Suchora, Paulina Gałązka, Weronika Humaj, Katarzyna Krzanowska, Karol Dziuba i Adam Bobik. Film oparto na książce „Każdy żyje jak umie”, której autorem jest Andrzej Mularczyk, a która ukazała się nakładem wydawnictwa Świat Książki

Next Film TVN Agora „Sami swoi. Początek” Adam Bobik i Karol Dziuba


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od piątku, 16 lutego br. widzowie kin w całej Polsce będą mogli na nowo zagłębić się w legendarnych bohaterów w prequelu kultowej trylogii. „Sami swoi. Początek” to opowieść o dzieciństwie i młodości Władysława Kargula (w tej roli Karol Dziuba, w trylogii zagrał go Władysław Hańcza) i Kazimierza Pawlaka (Adam Bobik, w trylogii zagrał go Wacław Kowalski) w reżyserii Artura Żmijewskiego. Dystrybutorem tytułu jest Next Film z Grupy Agora.

Kazimierz Pawlak i Władysław Kargul - bohaterowie kultowej trylogii „Sami swoi”, „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć”, przed trafieniem na ziemie odzyskane, byli sąsiadami we wsi na Kresach, na terenie obecnej Ukrainy. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo. - „Sami swoi. Początek” to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż - zapewniają twórcy filmu.

Autorem scenariusza „Sami swoi. Początek” (na podstawie książki „Każdy żyje jak umie”) jest Andrzej Mularczyk, spod którego pióra wyszła również kultowa już trylogia. Film opowiada zupełnie nową historię - przybliży widzom lata dzieciństwa i młodości Władysława Kargula i Kazimierza Pawlaka. Za zdjęcia odpowiadał Piotr Śliskowski. Historia rodzin Pawlaków i Karguli jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Wśród osób opuszczających swe domy na Kresach, leżących dziś w granicach Ukrainy, był Jan Mularczyk, wujek scenarzysty i pisarza Andrzeja Mularczyka.

W filmie „Sami swoi. Początek” postać Kazimierza Pawlaka wcielił się Adam Bobik, a Władysława Kargula zagrał Karol Dziuba. Obok nich widzowie zobaczą między innymi Paulinę Gałązkę (jako Nechajka Słobodzian), Weronikę Humaj (Mania Ziębicka), Zbigniewa Zamachowskiego (Kacper Pawlak), Katarzynę Krzanowską (Maryjka Pawlak), Mirosława Bakę (Ziębicki), Wojciecha Malajkata (ksiądz), Annę Dymną (Pecynicha), Janusza Chabiora (Wincenty Kargul), Adama Ferency (Pecyn) i Agnieszkę Suchorę (Ziębicka). Dodajmy, że Anna Dymna zagrała także w filmach „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć”, gdzie wcieliła się w Annę Pawlak, wnuczkę Władysława Kargula i Kazimierza Pawlaka (więcej tutaj).
 
Adam Bobik i Karol Dziuba na plakacie promującym kinową emisję filmu „Sami swoi. Początek”, foto: Agora
Adam Bobik i Karol Dziuba na plakacie promującym kinową emisję filmu „Sami swoi. Początek”, foto: Agora
Okładka książki „Każdy żyje jak umie” Andrzeja Mularczyka, foto: Świat Książki
Okładka książki „Każdy żyje jak umie” Andrzeja Mularczyka, foto: Świat Książki


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

569 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...