reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 1/2024

dodano: 2024-02-01 08:49 | aktualizacja: 2024-03-02 16:40
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.plProsimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zmieniamy formułę SAT Kuriera. Od 2024 roku wszystkie artykuły będą publikowane wyłącznie na portalu satkurier.pl, a dostęp do nich będzie bezpłatny. Chcemy w ten sposób dotrzeć z naszymi najciekawszymi tematami do jeszcze większego grona Czytelników zainteresowanych telewizją i nie tylko. Klikając w okładkę znajdującą się na stronie głównej satkurier.pl będzie można przejść do podsumowania całego poprzedniego miesiąca. Zachęcamy do odwiedzania naszego comiesięcznego zestawiania!
 
SAT Kurier 1/2024

NOWE PRODUKTY

Octagon Spirit - nowy odbiornik IP 4K z Android TV

Nowe odbiorniki Octagon SX88 SE V2 HD i SX888 SE V2 HD

Nowe odbiorniki Octagon SF8008 4K Supreme

Zehnder Android Smart TV Box od AX Technology

Nowy konwerter Inverto 3x Unicable II + 1x Legacy
 
Octagon SX88 SE i SX888 SE
Octagon SX88 SE i SX888 SE

W styczniu na polskim rynku pojawiło się kilka ciekawych nowości sprzętowych. Są to m.in. nowe modele odbiorników Octagon, w tym androidowy Spirit, wersje V2 odbiorników Octagon SX88 SE i SX888 SE oraz Octagon SF8008 Supreme, a także konwerter Inverto z 3 wyjściami Unicable II i 1 wyjściem Universal LNB tzw. Legacy. Natomiast na marzec 2024 roku zapowiedziany został Zehnder KICKPI KP1 - odtwarzacz multimedialny 4K na Android TV.

TYLKO U NAS

Ferguson Ariva 9000 4K CI+ - test odbiornika
Na satkurier.pl trafił obszerny raport z testów odbiornika Ferguson Ariva 9000 4K CI+, jedynego na polskim rynku odbiornika Combo 4K z HbbTV. Nowa Ariva posiada m.in. gniazdo CI+ współpracujące z modułami CANAL+ i Polsat Box oraz oferuje aplikacje OTT, w tym YouTube. Test pochodzi z płatnego numeru SAT Kuriera 11-12/2023.
 
Ferguson Ariva 9000 4K CI+
Ferguson Ariva 9000 4K CI+

10 zapomnianych sprzętów tv-sat
Kto pamięta dekoder Syster na kluczyk dla polskiego CANAL+ lub niemieckiej Premiere, D2-MAC/EuroCrypt, VideoCrypt lub polaryzator mechaniczny/magnetyczny? Postanowiliśmy nieco wrócić do historii przekazu satelitarnego. Prezentujemy 10 zapomnianych sprzętów tv-sat.
 
Czy pamiętasz te sprzęty?

Przedstawiamy platformy: A1 Hrvatska
W ramach naszego cyklu „Przedstawiamy platformy” tym razem usługa telewizji satelitarnej z Chorwacji. A1 Hrvatska jest dostarczana za pośrednictwem satelity Eutelsat 16A na pozycji orbitalnej 16°E. To jedna z kilku ofert DTH w tym śródziemnomorskim kraju. Czym się wyróżnia? Jakie ma pakiety, kanały, ceny i jaki sprzęt oferuje swoim użytkownikom?

BLOG: streaming, OTT, IPTV... czy nas okłamano?
Wydawało się, że streaming zastąpi tradycyjną telewizję, jednak tak się nie stało i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Streaming preferują głównie młodzi widzowie, którzy zachłysnęli się ofertą Netflixa i innych operatorów streamingowych z USA. Czy nastąpi powrót do linearnej telewizji?

WIDEO
 

W styczniu na naszym kanale na YouTubie pojawiły się dwa nowe filmy: 24. odcinek programu „NoMedia” oraz „TOP 10: Największe oszustwa w tv-sat” - oba prowadzone przez Janusza Sulisza. W „NoMedia” jak zwykle omawiamy różne nowości, a drugiego materiału specjalnie reklamować nie trzeba - po prostu zapraszamy do oglądania!

WYKAZY

Nowość na satkurier.pl - listy kanałów

Lista kanałów Polsat Box

Lista kanałów CANAL+

Polsat Box vs CANAL+

Kanały ze sportem na żywo - FTA i polskie
 
Wykazy - nowość na satkurier.pl

Absolutną nowością na satkurier.pl jest dział Wykazy, gdzie można znaleźć listy kanałów platform satelitarnych Polsat Box i CANAL+ (wraz z jakością obrazu i parametrami odbioru), a w przyszłości pojawi się tu m.in. wykaz wszystkich kanałów z satelitów Eutelsat Hot Bird (13°E). Specjalnie dla naszych Czytelników zamieściliśmy także porównanie oferty kanałów dostępnych w Polsat Box i CANAL+. Zestawienie to zostanie rozszerzone o pakiety, od których poszczególne kanały są dostępne. Nie planujemy publikować plików PDF.

Przydatna dla osób zainteresowanych możliwością darmowego oglądania sportu na żywo może okazać się tabela z kanałami FTA pokazującymi transmisje sportowe, dostępnymi z różnych satelitów i w różnych językach. Ostrzegamy, że do odbioru niektórych z nich może być potrzebna antena o średnicy nawet ponad 120 cm (odsyłamy do cyklu artykułów „Jak odbierać kanały?”). Jakie konkretnie rozgrywki są pokazywane na poszczególnych stacjach telewizyjnych, można dowiedzieć się przeglądając artykuły z działu Sport na naszym portalu.

Wszystkie te listy/wykazy są prezentowane w formie wygodnej tabeli z możliwością sortowania oraz filtrowania.

SPORT W TV

Powrót Formuły 1 w 2024 w bezpłatnej telewizji
Po roku przerwy transmisje Formuły 1 wracają w Niemczech do bezpłatnej telewizji. Niekodowany z satelity Astra na 19,2°E kanał RTL pokaże 7 spośród 24 wyścigów F1 w sezonie 2024. To bardzo dobra wiadomość dla polskich widzów! W Polsce wszystkie wyścigi pokazuje w Viaplay.

Ruszył przetarg na prawa do transmisji Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji
Końcówka stycznia przyniosła ciekawą informację dla polskich kibiców piłkarskich - właśnie ruszył przetarg na prawa do transmisji Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA od przyszłego sezonu 2024/25. Kto przejmie po Viaplay prawa medialnego do LE i LKE? Czy Telewizja Polsat przedłuży prawa do LM?

Niezmiennie zachęcamy do odwiedzania naszego codziennego cyklu „Sport w polskiej TV”!

CO WYDARZYŁO SIĘ W POLSCE?

Gdzie oglądać TV Republika? Stacja dalej zwiększa zasięg
TV Republika dostępna w CANAL+ online
W styczniu największą popularnością na satkurier.pl cieszył się artykuł na temat dostępności Telewizji Republika, która to na przełomie roku rozszerzyła zasięg o kilka lokalnych multipleksów telewizji naziemnej, a także trafiła do oferty CANAL+ online skierowanej do bezpośrednich subskrybentów tej platformy streamingowej. Czy kanał informacyjny zarządzany przez Tomasza Sakiewicza trafi w przyszłości na MUX 8? Nie da się zaprzeczyć, że po zmianie władz w TVP wielu Polaków poszukuje alternatywy wobec treści obecnie pokazywanych na antenach Telewizji Polskiej. Stąd też duży wzrost oglądalności TV Republika, niejako współtworzonej przez starą gwardię TVP.

MUX 8 wkrótce będzie mógł przejść na DVB-T2?
Ósmy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej - po wycofaniu się z niego TVP - obejmuje tylko 4 kanały (Metro, Nowa TV, WP, Zoom TV) zamiast możliwych 7. Na start oczekuje CTV9 od Red Carpet Media Group, ale nadal pozostaną tam 2 wolne sloty. W międzyczasie, Emitel - operator MUX 8, złożył do prezesa UKE wniosek w sprawie zmiany decyzji rezerwacyjnej dla tego multipleksu. Chodzi o możliwość nadawania w standardzie DVB-T lub DVB-T2 (dziś tylko w DVB-T). MUX 8 to jedyny w Polsce multipleks telewizyjny w paśmie VHF. Co z dawnym pomysłem przekształcenia MUX 8 w MUX 5 w paśmie UHF?

TVP Polonia, Alfa TVP i Belsat TV wracają do MUX 6
Styczeń przyniósł zapowiadane wcześniej przywrócenie kanałów TVP Polonia, Alfa TVP i Belsat TV do MUX 6 telewizji naziemnej. Po grudniowych zmianach na multipleksach TVP, szósty MUX obejmuje dziś następujące 7 kanałów HD: Alfa TVP, Belsat TV, TVP Dokument, TVP Kobieta, TVP Nauka, TVP Polonia i TVP Rozrywka, mimo iż nadawca publiczny może tam umieścić nawet 9 kanałów. Czy nie jest to pewnego rodzaju niegospodarność?

W TVP3 wracają pasma lokalne
Jednak Telewizja Polska żyje teraz innymi tematami - nowe władze, likwidacja, zmiany w ramówkach, pieniądze z abonamentu, itd. Z kolei widzowie TVP3 z niecierpliwością czekali na powrót pasm lokalnych, by móc na bieżąco dowiadywać się, co się dzieje w ich regionach.

wPolsce.pl debiutuje w naziemnej telewizji cyfrowej
Kanał wPolsce.pl chyba pozazdrościł TV Republika i w połowie stycznia również trafił na kilka lokalnych multipleksów telewizji naziemnej. wPolsce.pl to kanał informacyjno-publicystyczny, którego nadawcą jest spółka Fratria braci Karnowskich.

Polsat News Polityka i nowe Wydarzenia 24 już nadają
To tyle, jeśli chodzi o najważniejsze styczniowe zmiany w telewizji naziemnej, choć następny omawiany temat poniekąd również dotyczy NTC. Ważnym wydarzeniem minionego miesiąca był start kanału Polsat News Polityka, który pojawił się w miejscu dotychczasowych Wydarzeń 24, oraz start nowych Wydarzeń 24. Dziś oba te kanały są szeroko dostępne w Polsce, m.in. można je odbierać bezpłatnie w telewizji naziemnej. Na początku lutego zostały też wyżej umieszczone na liście kanałów Polsat Box. Wydaje się, że Telewizji Polsat ostatnio szczególnie zależy na segmencie informacyjnym. Swój apel wystosował sam założyciel Polsatu - Zygmunt Solorz, a jeszcze w grudniu ub.r. nastąpiły przetasowania w Pionie Informacji i Publicystyki Telewizji - w pewnym sensie odsunięta została Dorota Gawryluk.

15 kanałów nowej generacji od TVN
Trudno jest zrozumieć zachwyt TVN Warner Bros. Discovery nad FAST i nazywanie kanałów dostarczanych w tym modelu „kanałami nowej generacji”. FAST to w tłumaczeniu z języka angielskiego free advertising supported streaming television. To kanały linearne, ale dostępne wyłącznie online, w streamingu. Wyróżniają się tym, że są oferowane zupełnie za darmo, ale jednocześnie są wypchane reklamami. TVN uruchomił takich kanałów aż 15 - są dostępne w Playerze. Emitowane są tam powtórki seriali i programów telewizyjnych znanych z darmowych kanałów TTV, TVN7 i Metro. Do kogo skierowane są te linearno-streamingowe kanały FAST od TVN - do ludzi młodych, którzy przecież uciekają od telewizji linearnej, czy do ludzi starszych, którzy nie korzystają ze streamingu? Fakt, że ich tworzenie nic nie kosztuje nadawcę.

Viaplay w Polsce co najmniej do końca czerwca 2025
Czytając na satkurier.pl komentarze pod artykułami dotyczącymi Viaplay, można odnieść wrażanie, że spora część widzów nie może się już doczekać wyjścia Viaplay z Polski. Te planowane jest dopiero na połowę 2025 roku, a bardziej dokładnie: najwcześniej z końcem czerwca. Wielką niewiadomą jest, co stanie z prawami do transmisji piłkarskiej Premier League i Bundesligi czy innych rozgrywek i wydarzeń sportowych. Kto pozyska sublicencje? Czy Bundesliga wróci do Eleven Sports, a Premier League do CANAL+?

CANAL+ wkrótce z 30 proc. udziałów w Viaplay Group
W lutym francuska Grupa CANAL+ ma objąć około 30 proc. udziałów w Viaplay Group. Czy jako - już wkrótce - jeden z największych udziałowców tej szwedzkiej grupy ma pomysł na platformę Viaplay w Polsce, czy też da jej krzyżyk na drogę, a sam przytuli prawa do transmisji?

Vivendi podzieli się na 4 spółki - jedną z nich CANAL+
Ciekawa jest też informacja, że właściciel Grupy CANAL+ - koncern Vivendi, planuje swój podział na cztery odrębne spółki notowane na giełdzie - jedną z nich byłaby CANAL+.

Brak CANAL+ w aktualnej ofercie Orange IPTV
Z polskiego podwórka warto wspomnieć o braku porozumienia między CANAL+ a Orange w sprawie oferowania kanałów premium CANAL+ w IPTV Orange. Klienci Orange nie mogą obecnie wykupić pakietów CANAL+ Prestige i Extra+. Podobno na linii Orange Polska - CANAL+ Polska prowadzone są rozmowy na temat kontynuowania współpracy.

UPC już z CANAL+ Sport 3 i 4 oraz CANAL+ Now
Z drugiej strony, w styczniu do oferty UPC (Play) dołączone zostały kanały CANAL+ Sport 3 i CANAL+ Sport 4 z transmisjami piłkarskiej Ekstraklasy oraz okazjonalny CANAL+ Now.

Koniec TV analogowej UPC w Warszawie - od teraz tylko cyfrowa
Ta sama UPC wreszcie wyłączyła telewizję analogową w Warszawie. Wiele osób dziwi fakt, że analog nadal istnieje, ale to prawda - w wielu polskich miastach nadal można natknąć się na ten relikt przeszłości, u różnych operatorów. Telewizja kablowa jako ostatnia, po telewizji satelitarnej i naziemnej, odchodzi od analogu i to nie tylko w Polsce, lecz także zagranicą.

Ponad 46 mln zł kary dla CANAL+. Co na to spółka?
Wracając do CANAL+, ta polska spółka znalazła się ostatnio na celowniku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Prezes UOKiK nałożył niemal 46,58 mln zł kary na CANAL+ Polska oraz nakazał zwrot środków dotkniętym sprawą konsumentom. CANAL+ nie zgadza się z tą decyzją i będzie składać odwołanie.

UOKiK z zarzutami wobec Vectry. Dotyczą podwyżek
Z zarzutami prezesa UOKiK wobec swoich działań nie zgadza się również Vectra. Do Urzędu wpłynęły liczne skargi związane z praktykami operatora, odkąd w listopadzie 2022 roku wprowadził on do umów z konsumentami klauzule upoważniające do zmian wysokości opłat za usługi telekomunikacyjne w zależności od sytuacji gospodarczej. UOKiK informuje, że jeśli stawiane zarzuty się potwierdzą, spółce Vectra grozi kara do 10 proc. obrotu. Co istotne, w sprawie klauzul inflacyjnych prezes UOKiK przygląda się także: Orange Polska, P4 (Play), T-Mobile Polska i Multimedia Polska.

Radio Eska2 już nadaje - polskie hity, bez rapu i disco polo
Czas na nowości. Co prawda, ta informacja dotyczy radia, ale to na tyle duża zmiana, że warto o niej wspomnieć. W styczniu wystartowało Radio Eska2, które zastąpiło Radio SuperNova. Ta stacja radiowa należąca do Grupy ZPR Media kierowana jest do słuchaczy w wieku 30-49 lat i nadaje wyłącznie polską muzykę.

Koniec Muzo.fm na satelicie
Muzo.fm wraca na satelitę
Niezadowoleni za to mogą być słuchacze Muzo.fm z satelity, bowiem przekaz tej stacji radiowej został całkiem wyłączony z Hot Birda. Wkrótce po tym zdarzeniu Muzo.fm pojawiło się na innym satelicie - Astra 3B, ale to już nie to samo, gdyż mało słuchaczy korzysta z 23,5°E. Muzo.fm ma zostać w przyszłości przekształcone w Eska Rock Extra, po sprzedaży przez Telewizję Polsat do Grupy ZPR Media.

Polsat Box 4K: Koniec radia internetowego, nowe wyszukiwanie głosowe
Kolejny niesmak dla polskich słuchaczy to usunięcie z dekoderów 4K platformy Polsat Box aplikacji z radiem internetowym. Tym abonentom Polsat Box pozostało jedynie kilka stacji dostępnych drogą satelitarną.

Eska TV Extra zakodowana na satelicie
Inną złą informacją jest zakodowanie na satelicie sygnału kanału muzycznego Eska TV Extra. Stację tę nadal można odbierać w Polsat Box, CANAL+ i Orange TV, a także w wybranych sieciach kablowych i IPTV, ale nie jest już dostępna FTA dla każdego widza satelitarnego.

SzlagierTV szykuje się do startu
Junior Channel wystartuje 15 lutego
Na koniec warto wspomnieć o nowych projektach grupy MWE Networks, a mianowicie: SzlagierTV, Junior Channel, Pogoda24 i Zakupy24. Kanał z muzyką szlagierową wystartuje w lutym bądź marcu, dziecięcy Junior Channel już 15 lutego, a terminy startu Pogoda24 i Zakupy24 nie są jeszcze znane. Ciekawym pomysłem wydaje się być SzlagierTV. W Polsce brakuje kanału nadającego wyłącznie muzykę śląską, biesiadną i góralską, itp., podczas gdy zagranicą kanały z muzyką szlagierową cieszą się dużą popularnością.

CO WYDARZYŁO SIĘ ZAGRANICĄ?

Prezentujemy przegląd styczniowych zmian na satelitach, dotyczących zagranicznych kanałów telewizyjnych, opracowany przez Rafała Olchowika.

KBS World HD po 12 dniach tylko na nowym tp.
KBS World TV to całodobowy kanał rozrywkowy dla całej rodziny obsługiwany przez KBS, nadawcę publicznego w Korei Południowej. W styczniu zmienił dostawcę swojej europejskiej dystrybucji satelitarnej. Stacja przeniosła się z transpondera Globecast na pojemność operatora Telespazio w ramach europejskiego systemu satelitarnego Eutelsat Hot Bird z pozycji orbitalnej 13°E. Dystrybucja równoległa trwała tylko 12 dni.

DF1 HD i Genius Plus w miejscu Servus TV Deutschland
Nadawcy kanałów DF1 i Genius TV skorzystali na likwidacji Servus TV Deutschland, przejmując zwolnione pozycje programowe na satelitach Astra 19,2°E od 1 stycznia 2024 roku.

Jakie kanały FTA wyłączono z 19,2°E?
Początek stycznia okazał się kiepskim wejściem w Nowy Rok dla darmowej oferty FTA z satelity Astra 19,2°E. Wyłączono Bild HD, co było zapowiadane już wcześniej, a także zakończono emisję ProSieben Schweiz, Sat.1 CH i Kabel eins Schweiz w jakości SD. W przypadku szwajcarskich wersji kanałów, należących do koncernu ProSiebenSat.1, to nie jest wielka strata dla odbiorców satelitarnych. W praktyce jest to tylko utrata dostępu do... szwajcarskich reklam.

13°E: Koniec i24News HD po angielsku i francusku
2 stycznia wyłączono emisję dwóch izraelskich kanałów informacyjnych - i24News w wersji angielskiej i francuskiej, które były osiągalne z satelity Eutelsat Hot Bird 13F (13°E) w formie niekodowanej (FTA). Nadawca przeniósł się do transmisji strumieniowej i wybranych platform kablowych, IPTV i OTT na arenie międzynarodowej. Niektórzy operatorzy w Izraelu oferują wszystkie 3 wersje językowe i24News.

Od 8.01 koniec kanałów BBC SD
8 stycznia, godz. 11:00 czasu brytyjskiego to moment przełomowy dla BBC. Brytyjski nadawca publiczny zakończył nadawanie w standardowej rozdzielczości SD przez satelitę Astra 2E (28,2°E). Od tej pory na wszystkich kanałach SD emituje planszę informacyjną, która de facto jest skierowana do nieco poniżej 2 proc. satelitarnych gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii. Plansze będą nadawane do końca marca 2024 roku.

Nowy eksperyment testowy na Hot Bird 13°E
Dość nietypowy test MPEG-4 HD PAL COLORBARS uruchomiono na jednym z nieużywanych transponderów satelity Eutelsat Hot Bird 13G (13°E). Przekaz był realizowany dla operatora STN Slovenia od 20.01.2024 do 1.02.2024. Jako dostawcę przekazu wpisano Elemental LIVE 1.

5 rosyjskojęzycznych kanałów HD z 13°E
Nowa platforma telewizyjna Reporters Sans Frontières - RSF (Reporterzy Bez Granic) we współpracy z Eutelsat odsłania więcej szczegółów. Do projektu przyłączono 5 rosyjskojęzycznych stacji telewizyjnych: Svoboda, Gordon, Prodolzhenie Sleduet, TV8 Moldova i OstWest24. Prawie wszystkie (poza ostatnią) debiutują w przekazie satelitarnym. OstWest24 był kiedyś dystrybuowany przez M7 Deutschland z satelity Eutelsat 9B (9°E).

France 2 UHD oficjalnie startuje
23 stycznia francuska telewizja publiczna France Télévisions oficjalnie uruchomiła kanał France 2 UHD. Stacja jest oferowana bezpłatnie w całej Francji z nadajników naziemnych DTT. Mało tego - natychmiastowa dostępność dla widzów Fransat z satelity Eutelsat 5 West B (5°W).

19,2°E: Volksmusik.TV zmienia częstotliwość
Niemiecki kanał muzyczny Volksmusik.TV zmienia transponder na pozycji orbitalnej Astra 19,2°E. Powodem zmiany częstotliwości są przerwy w nadawaniu Volksmusik.TV z tp. 117 (12,692H; DVB-S). Nadawca musi robić przerwy 2 razy dziennie, aby umożliwić transmisję programów regionalnych ORF. Podobne ograniczenia dotyczą też RiC TV, ntv Austria, TV1 OOE i Wir24TV. Na nowym transponderze Volksmusik.TV działa bez przerw, czyli w pełnym trybie 24-godzinnym. RiC TV również opuści tp. 117, ale ten z kolei przenosi się na tp. 7 (11,303H; DVB-S2).

MB Satellite opuści jeden z transponderów na 13°E?
Niemiecki operator MB Satellite przenosi nadawców z tp. 128 (11,054H; DVB-S) do nowej platformy na tp. 128 (11,075V; DVB-S2), co oznacza, że szykuje się do wyłączenia pojemności w standardzie DVB-S. Jeden z naszych Czytelników słusznie zauważył, że na nową pojemność (gdzie nadaje TVP Polonia) przyłączone zostały kanały będące obiektem tzw. terroryzmu satelitarnego. Chodzi oczywiście o zakłócanie transmisji niektórych nadawców z Iranu, ale i nie tylko. Na nową pojemność trafiły Iran e Aryaee (j. perski), Can TV HD (j. turecki), Jin TV (j. kurdyjski) i MC EU (j. turecki).

PODRÓŻE Z ANTENĄ

U wrót najwyższego szczytu Pirenejów

Podróże z anteną - Barcelona

W styczniu na podroze.satkurier.pl ukazały się dwa nowe artykuły - oba „hiszpańskie”: opis wędrówki na Portillón Superior - przełączkę znajdującą się poniżej Aneto, najwyższego szczytu Pirenejów, oraz przewodnik po największych atrakcjach Barcelony. Można tam też znaleźć historię telewizji w Hiszpanii oraz informacje na temat dwóch barcelońskich wież telewizyjnych: Collserola i Montjuïc. Wkrótce artykuł na temat gór Troodos na Cyprze i ich najwyższego szczytu - Olimbos.


Projekt i wykonanie okładki: Anita Kaźmierska


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...