reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Rewolucyjne innowacje w smartfonach Infinix

dodano: 2023-12-28 14:44
autor: Janusz Sulisz | źródło: Infinix

Infinix AirCharge small CES 2024 360px Podczas targów CES 2024 odbędzie się premiera dwóch najnowszych technologii ładowania od Infinix, czyli Air Charge i Extreme Temp. Koncentrują się one na rozwoju funkcji ładowania bezprzewodowego oraz zwiększaniu efektywności baterii w ekstremalnych temperaturach. 

Infinix
Infinix AirCharge ładowanie bezprzewodowe 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rewolucyjne innowacje od Infinix.

Technologia AirCharge pozwala na ładowanie bezprzewodowe w odległości do 20 cm* od podstawki ładującej i działa nawet pod kątem 60 stopni pomiędzy cewkami przyjmującymi i emitującymi prąd*. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii wielocewkowego rezonansu magnetycznego Infinix i algorytmom adaptacyjnym. 

W porównaniu do dotychczasowych technologii, AirCharge zapewnia dużą wygodę podczas jednoczesnego ładowania i korzystania z telefonu – wystarczy podłączyć w pobliżu podkładkę ładującą.

Umożliwia ładowanie z mocą do 7,5 W i działa na bezpiecznej dla użytkowników, niskiej częstotliwości poniżej 6,78 MHz.

W rozwiązaniu zastosowano obwód rezonansowy i ochrony przed przepięciami (OVP), zapewniający bezpieczeństwo ładowania nawet kiedy odległość telefonu od ładowarki oraz ich pozycja względem siebie gwałtownie się zmieniają. 

- To, co było tylko koncepcją, teraz stało się dostępne dla użytkowników. Infinix stawia na praktyczność rozwiązań i bezpieczeństwo konsumentów, jednocześnie przesuwając granice ładowania bezprzewodowego. Koncentrując się na technologii rezonansu wielocewkowego i nieustannie wprowadzając najnowocześniejsze rozwiązania, dążymy do zrewolucjonizowania sposobu, w jaki ładujemy nasze urządzenia

– mówi Liang Zhang, Zastępca Dyrektora Generalnego Infinix.


Bateria na ekstremalne temperatury

W bardzo niskich temperaturach zwykłe baterie litowo-jonowe często zamarzają, przez co stają się niezdatne do użytku. Opracowaną przez Infinix, we współpracy z wiodącymi w branży dostawcami technologii, wytrzymałą baterię Extreme-Temp można ładować w temperaturach od -40°C do +60°C. Została ona wyposażona w najnowocześniejszy elektrolit biomimetyczny i technologię fuzji półprzewodnikowej na elektrodach.

Infinix od dawna konsekwentnie przesuwa granice możliwości ładowania – technologia Thunder Charge o mocy 180 W, czy rewolucyjne i bezpieczne ładowanie All-Round FastCharge o mocy do 260 W. Więcej szczegółów na temat ładowania AirCharge oraz baterii Extreme-Temp będzie można poznać podczas prezentacji na targach CES 2024, które odbędą się w Las Vegas w dniach 9-13 stycznia nadchodzącego roku.

* Dane uzyskane w wewnętrznych laboratoriach Infinix w wyniku testów przeprowadzonych w określonych warunkach.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Smartfony


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...