reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Samsung stawia na sztuczną inteligencję w S24

dodano: 2024-01-21 23:05 | aktualizacja: 2024-03-22 17:47
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Samsung

Samsung galaxy s24 ultra s24plus s24 360px 17 stycznia Samsung Electronics zaprezentował smartfony Galaxy S24 Ultra, Galaxy S24+ i Galaxy S24, które zapewniają nowe możliwości mobilne dzięki Galaxy AI. Sztuczna inteligencja wzmacnia niemal wszystkie doświadczenia związane z serią Galaxy S24, od umożliwienia komunikacji bez barier za pomocą inteligentnych tłumaczeń tekstów i połączeń, po maksymalizację swobody twórczej dzięki silnikowi ProVisual Engine firmy Galaxy, po ustanowienie nowego standardu wyszukiwania, który zmieni sposób, w jaki użytkownicy Galaxy odkrywają otaczający ich świat.

Samsung
Samsung Galaxy S24 Ultra Galaxy AI 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Samsung stawia na moc sztucznej inteligencji w smartfonach z serii S24

Na czele flagowych smartfonów S24 znajduje się S24 Ultra, w którym Samsung zastosował tytanową ramę – w celu zwiększenia trwałości w porównaniu z aluminium w swoim poprzedniku – i bardziej płaski ekran, choć krawędzie są lekko zakrzywione.

W Galaxy S24 Ultra jest 6,8-calowy wyświetlacz AMOLED, zwieńczony redukującą odbicia, wzmocnioną optycznie i trwałą osłoną Corning Gorilla Armor, ma odświeżanie adaptacyjne 120 Hz i szczytową jasność na poziomie 2600 nitów. Lepszą widoczność na zewnątrz zapewnia funkcja Vision Booster, na górze znajduje się dziurkacza kamera do selfie o rozdzielczości 12 MP, a słuchawka jest wyposażona w wbudowany rysik S Pen.

Wyświetlacz QHD+ w S24 Ultra ma adaptacyjne odświeżanie od 1 do 120 Hz, podczas gdy platforma Snapdragon zawiera grafikę wykorzystującą śledzenie promieni, zapewniającą „realistyczny obraz z doskonałym efektem cieni i odbić”.

Wewnątrz flagowy smartfon jest napędzany chipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 dla Galaxy, który zawiera usprawniającą grę grafikę wykorzystującą technologię ray tracingu.

Telefon jest wyposażony w 12 GB pamięci RAM i do 1 TB pamięci, a także może pochwalić się większą komorą parową niż jego poprzednik, co zapewnia optymalną wydajność. Ultra czerpie energię z akumulatora o pojemności 5000 mAh z obsługą doładowań przewodowych i bezprzewodowych oraz bezprzewodowym podziałem mocy.

- Sztuczna inteligencja wzmacnia niemal wszystkie doświadczenia związane z serią Galaxy S24, od umożliwienia komunikacji bez barier za pomocą inteligentnych tłumaczeń tekstów i połączeń, po maksymalizację swobody twórczej dzięki silnikowi ProVisual Engine Galaxy, po ustanowienie nowego standardu wyszukiwania, który zmieni sposób, w jaki użytkownicy Galaxy odkrywają otaczający świat nich


– stwierdziła firma w oświadczeniu prasowym.

Smartfony z serii Galaxy S24 są wyposażone w narzędzia do edycji zdjęć i filmów oparte na sztucznej inteligencji

Jedyną zmianą sprzętową w stosunku do zeszłorocznego flagowca S23 jest system teleobiektywu, który współpracuje teraz z czujnikiem 50 MP i jest wyposażony w 5-krotny zoom optyczny.

Jednak AI wprowadza nowe, potężne narzędzia do edycji zdjęć i wideo, w tym sugerowanie poprawek, wypełnianie części tła, dostosowywanie położenia obiektu w ujęciu, a technologia może nawet dodawać dodatkowe klatki, aby stworzyć płynny film w zwolnionym tempie, niezależnie od oryginalnej szybkości klatek.

Poza tworzeniem treści wizualnych, seria S24 jest jedną z pierwszych wyposażonych w funkcję wyszukiwania sterowanego gestami, w ramach której użytkownicy mogą zakreślać, zaznaczać, dotykać lub rysować wszystko, co jest wyświetlane na ekranie, za pomocą palca lub rysika, a funkcja Google Circle to Search to sprawdzi.
 

Klawiatura Samsung umożliwia natychmiastowe tłumaczenie na 13 języków.

Inteligentna sztuczna inteligencja oferuje także „tłumaczenie głosu i tekstu rozmów telefonicznych w czasie rzeczywistym”, co zapewnia płynniejszą komunikację bez konieczności uruchamiania aplikacji innych firm, a w sytuacjach, gdy potrzebujesz wskazówek podczas wakacji za granicą, inna funkcja tłumaczy to, co jest powiedziane w trybie Split- widok ekranu – nawet bez mobilnego Internetu lub Wi-Fi.

Klawiatura Samsung oferuje tłumaczenie w czasie rzeczywistym na 13 języków, dostępna jest także transkrypcja mowy na tekst, a Samsung Notes zyskuje możliwość podsumowania wraz z automatycznym tworzeniem szablonów.

Ceny modelu S23 Ultra wzrosły o 100 dol. i zaczynały się od 1299 dol. Zamówienia w przedsprzedaży są już otwarte, wysyłka nastąpi 31 stycznia.

Nowa seria Galaxy S24 będzie dostępna od 31 stycznia 2024 r. na stronie Samsung.com, w sklepach Samsung Experience Store oraz u głównych operatorów i sprzedawców detalicznych.

Ceny Galaxy S24 Ultra  zaczynają się od 1299,99 dol. i będą dostępne w wersjach o pojemności 256 GB, 512 GB i 1 TB.
Ceny Galaxy S24+ będą zaczynać się od 999,99 dol. i będą dostępne w wersjach z 256 GB i 512 GB pamięci.
Ceny Galaxy S24 od 799,99 dol. w z opcjami pamięci 128 GB i 256 GB.

Wszystkie telefony będą objęte co najmniej 7 aktualizacjami systemu operacyjnego Android i 7-letnimi aktualizacjami zabezpieczeń.

Źródło: samsung.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Android


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

549 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...