reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Genialny sposób na ominięcie reklam na YouTube

dodano: 2023-11-26 18:14 | aktualizacja: 2023-11-26 19:30
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Trashbox

YouTube Ad Speedup stop 360px Celowe spowalnianie odtwarzania i blokowanie filmów, gdy ktoś ma włączonego adblocka - włączoną funkcję blokowania reklam. Tego typu kampania przeciw blokowaniu reklam w YouTube posunęła się w ostatnich miesiącach za daleko. Użytkownicy byli niezwykle niezadowoleni z tak drastycznych decyzji platformy YouTube (graniczących z chciwością), które również okazały się trudne do obejścia. Dochodziło do tego, że  wielu musiało zmienić przeglądarkę lub całkowicie zrezygnować z blokowania reklam, aby móc dalej w spokoju oglądać filmy na YouTube. Jeden z programistów działający pod pseudonimem hackhive.io wymyślił sprytny i całkowicie legalny sposób na ominięcie reklam na YouTube, bez konieczności korzystania z różnych narzędzi do ich blokowania.

Ad Speedup
YouTube Ad Speedup stop 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Bezpłatne rozszerzenie Ad Speedup legalnie omija zakazy YouTube. 

Projekt Ad Speedup v1.0.2 (kompatybilny z przeglądarkami Google Chrome i Microsoft Edge) robi dokładnie to, co sugeruje nazwa. Zamiast całkowicie blokować reklamy YouTube, rozszerzenie po prostu przyspiesza je 16 razy, minimalizując przerwy w odtwarzaniu.

Po co czekać na zakończenie reklam na YT, skoro można je automatycznie przewinąć do przodu?

Ad Speedup automatycznie rozpoznaje wyskakujące reklamy w filmach na YouTube i zamienia np. 30-sekundową integrację w lekką pauzę nie dłuższą niż 1-2 sekundy. Dźwięk w reklamie jest również automatycznie wyciszany i nie ma wpływu na sam film.

Ad Speedup działa bardzo prosto.

Procesy są zautomatyzowane w tle i nie wykorzystują żadnych wątpliwych metod, które kierownictwo YouTube mogłoby uznać za naruszenie umowy użytkownika hostingu wideo, jak ma to miejsce w przypadku blokerów. Rozszerzenie przyspiesza reklamę za pomocą wbudowanego w przeglądarkę odtwarzacza wideo, który z kolei jest bezpośrednio powiązany ze sterowaniem wideo oferowanym przez usługę. W krajach posiadających subskrypcję YouTube Premium nie trzeba jej kupować.

Ad Speedup można zainstalować w sklepie Chrome Web Store.

Należy dodać, że rozszerzenie Ad Speedup nie gromadzi ani nie wykorzystuje danych osobowych. W następnej aktualizacji hackhive.io obiecuje wdrożyć największą wygodę - automatyczne naciśnięcie przycisku „Pomiń”. W opisie znajduje się także ostrzeżenie, że funkcje rozszerzenia „mogą ulec zmianie” – będzie to zależeć od aktualizacji i polityki hostingu wideo.

Według twórcy Ad Speedup będzie doskonałą „opcją zapasową”, jeśli trzeba całkowicie usunąć i pożegnać się z blokerami.


 

Źródło: google.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

429 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...