reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowy Polsat i Polkomtel muszą zapłacić prawie 17 mln zł kary

dodano: 2023-06-06 10:37
autor: Anita Kaźmierska | źródło: UOKiK/satkurier.pl

smartDOM Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że wygrał w Sądzie Najwyższym z Cyfrowym Polsatem i Polkomtelem. Sąd potwierdził, że reklama pakietu smartDOM była nieuczciwą praktyką rynkową, która wprowadzała klientów w błąd, i utrzymał kary pieniężne (łącznie prawie 16,7 mln zł) oraz nakazał publikację części decyzji prezesa UOKiK w czasie prime time telewizji Polsat.

smartDOM Cyfrowy Polsat Polkomtel kara UOKiK


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sprawa sięga 2016 roku, kiedy UOKiK nałożył kary na Cyfrowy Polsat i Polkomtel w łącznej wysokości prawie 16,7 mln zł oraz nakazał emisję informacji o naruszeniu praw konsumentów w telewizji i publikację decyzji na stronach internetowych.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów napływały skargi konsumentów na kampanię reklamową oferty smartDOM - pakietu usług Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu. Skargi dotyczyły reklam telewizyjnych emitowanych przed Bożym Narodzeniem 2014 roku, które sugerowały, że pakiet usług wraz ze smartfonem, tabletem i telewizorem można uzyskać za 61 zł miesięcznie.
 

Postępowanie Urzędu wobec obu spółek potwierdziło te sygnały. Konsument nie mógł kupić pakietu usług telekomunikacyjnych ze smartfonem, tabletem i telewizorem za cenę 61 zł miesięcznie. W rzeczywistości oferta obejmowała tylko cenę za świadczoną usługę, a za sprzęt trzeba było zapłacić dodatkowo.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...