reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Właściciel Telly ma ponad 170 tys. klientów

dodano: 2023-05-24 19:55
autor: RO | źródło: parabola.cz

Telly platforma Digi tv czechy logo 360px.jpg Spółka Telly, pierwotnie znana jako Digi TV w Czechach, ma ponad 170 tys. klientów. Liczba ta obejmuje nie tylko użytkowników telewizji satelitarnej (DTH) i internetowej (OTT), ale także innych usług. Firma jest również dostawcą połączeń internetowych (DSL lub przez sieć optyczną), a także dostawcą usług telefonii mobilnej za pośrednictwem LAMA mobile (sieć operatora Vodafone).

Telly.cz
Telly Discovery czeska platforma oferta kanaly 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obecnie około połowa klientów Telly korzysta z telewizji satelitarnej, a druga połowa z Internetu. Aktualnie od 80-90% wszystkich nowych aktywacji trafia do usługi OTT. Około 10% abonentów telewizji satelitarnej korzysta z modułu CI w telewizorze lub dekoderze, a reszta korzysta z dostarczonego dekodera.

Całkowita liczba klientów jest zmienna - zmienia się w zależności od sezonu. Rośnie w okolicach finału Ligi Mistrzów UEFA. Wzrostowi sprzyjają karty przedpłacone Telly, które można znaleźć w wybranych sieciach i których liczba będzie sukcesywnie powiększana.

Karty prepaid
Telly oferuje 3 rodzaje kart przedpłaconych z ofertą Sport online, Střední online i Red online na okres 90, 180 lub 365 dni. Wszystkie karty są oferowane na telewizję internetową Telly. Pakiet Red online jest nowością w ofercie. Jak dotąd, operator nie jest zadowolony z wyników sprzedaży nowej usługi.

Pozycja Telly na czeskim rynku
Telly to drugi co do wielkości operator satelitarny w Czechach po platformach Skylink i freeSAT, które obsługuje M7 Group (CANAL+).

Także w segmencie internetowym OTT i IPTV znajduje się w pierwszej trójce największych dostawców, ustępując miejsca O2 TV i T-Mobile TV. Do zestawienia nie uwzględniono operatora Vodafone, który wraz z przejęciem UPC nabył telewizję kablową.

Klienci mogą oglądać Telly na maksymalnie 4 urządzeniach w całej UE. Karty prepaid mają ograniczenie do 2 urządzeń.

W pakietach znajduje się ponad 135 kanałów telewizyjnych, z których ponad 90 jest w rozdzielczości HD. Aplikacja Telly jest dostępna na najczęściej używanych platformach telewizyjnych.

Telly jest również uważany za "operatora sportowego", ponieważ posiada prawa do transmisji bardzo atrakcyjnych wydarzeń sportowych (UFC, Liga Mistrzów UEFA, F1, NFL, Bundesliga, LaLiga, Serie A, NHL, NBA). W przeszłości miał prawa do angielskiej Premier League, którą od obecnego sezonu przejął francuski CANAL+. Telly nie uzgodnił warunków handlowych, więc lukratywna liga angielska wypadła z jego oferty. Przy okazji operator zachował inne prawa i nabył kilka dodatkowych.

Korzystanie z platformy OTT
Czeski operator Telly pokazał, że jego usługa OTT jest również przygotowana na duże zapotrzebowanie widzów na treści telewizyjne. Jako przykład podano niedzielną transmisję z Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie 2023 (mecz Czechy - Szwajcaria) z łączną szybkością transferu 110 Gbit/s. Nawet przy dużym obciążeniu sieci, usługa działała bez zakłóceń. Dla porównania, poprzedni sobotni wieczór był pokazywany z szybkością 80 Gbit/s. W zwykłym tygodniu średnie obciążenie sieci wynosi od 40 do 60 Gbit/s.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

339 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...