reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grupa Polsat Plus: największa emisja obligacji korporacyjnych firmy prywatnej

dodano: 2022-12-21 22:31 | aktualizacja: 2022-12-21 23:13
autor: Janusz Sulisz | źródło: Grupa Polsat Plus

Grupa Polsat Plus Sustainability 2022 360px Grupa Polsat Plus jako pierwsza polska firma wyemituje obligacje powiązane z celami zrównoważonego rozwoju wg międzynarodowego standardu ICMA (International Capital Market Association). Będzie to największa emisja obligacji korporacyjnych firmy prywatnej w historii polskiego rynku kapitałowego 2,67 mld zł. Środki pochodzące z emisji obligacji wesprą realizację Strategii 2023+ Grupy Polsat Plus, w szczególności osiągnięcie celu instalacji 1000 MW mocy wytwórczej czystej energii. Grupa przywiązuje od lat bardzo dużą wagę do tego, by jej rozwój prowadzony był w sposób zrównoważony, z korzyścią dla mieszkańców Polski, polskich firm i gospodarki.

Grupa Polsat Plus
Grupa Polsat Plus Sustainability 2022 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Największa emisja obligacji korporacyjnych firmy prywatnej w złotym polskim

- Bardzo cieszymy się, że Grupa Polsat Plus po raz kolejny wyznacza nowe trendy na polskim rynku kapitałowym. Jest to pierwsza w historii emisja obligacji powiązanych z celami zrównoważonego rozwoju według standardów ICMA. Równocześnie, mimo wyjątkowo trudnego otoczenia gospodarczego, jest to największa emisja w złotych w historii polskiego rynku kapitałowego. Jesteśmy dumni, że inwestorzy ponownie nam zaufali i głęboko wierzę, że nasze cele strategiczne zostaną zrealizowane

– mówi Katarzyna Ostap-Tomann, Członek Zarządu ds. Finansowych Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, Grupa Polsat Plus. 

Wyemitowane obligacje posłużą wsparciu realizacji Strategii 2023+, a w szczególności zaplanowanej budowy 1000 MW zainstalowanej mocy wytwórczej nisko- i zeroemisyjnej czystej energii elektrycznej oraz pełnego łańcucha wartości gospodarki opartej o zielony wodór, co w efekcie przyczyni się do redukcji CO2 w polskiej gospodarce rzędu 2 mln ton rocznie.

Grupa Polsat Plus zobowiązała się także wobec obligatariuszy do sukcesywnej migracji na zeroemisyjne źródła energii elektrycznej wykorzystywanej na cele własne. 

W efekcie tej emisji Grupa Polsat Plus będzie największym prywatnym emitentem obligacji złotówkowych, przyczyniając się po raz kolejny pozytywnie do rozwoju polskiego rynku kapitałowego. Łączna skala emisji Grupy Polsat Plus na rynku polskim, uwzględniając uplasowane wcześniej serie obligacji, przekroczy 3,1 mld PLN.

Jest to pierwsza polska emisja obligacji typu Sustainability-Linked Bonds (związana z celami zrównoważonego rozwoju), zgodna z międzynarodowym standardem ICMA.

Grupa Polsat Plus od lat nadaje kierunek rozwoju polskiemu rynkowi kapitałowemu, wyznaczając nowe standardy i testując nowe instrumenty. W szczególności Grupa planuje, by również inne instrumenty finansowe, które ewentualnie wykorzysta w przyszłości, były oparte o długoterminowe cele środowiskowe, które zostały zapisane w Sustainability-Linked Financing Framework, dokumencie, który przeszedł pozytywną weryfikację niezależnej agencji ratingowej ESG.

Sustainability-Linked Financing Framework: więcej tu

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...