Levante - Eibar w LaLiga SmartBank

dodano: 2022-12-16 10:30
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eleven Sports/satkurier.pl

LaLiga SmartBank W dniach 16-19 grudnia br. rozegrane zostaną mecze 21. kolejki LaLiga SmartBank. Widzowie Eleven Sports i CANAL+ będą mogli obejrzeć mecze czołowych drużyn drugiej ligi hiszpańskiej, w tym spotkanie Levante UD z SD Eibarem. W ostatnim występie przed świąteczną przerwą w rozgrywkach obie ekipy mają do osiągnięcia ważne cele.

Getty Images/Eleven Sports
Levante LaLiga SmartBank Eleven Sports 1 Getty Images

Levante vs Eibar

Levante UD zajmuje trzecie miejsce w LaLiga SmartBank i ma tylko punkt straty do prowadzącego SD Eibaru. Oba zespoły są w wąskim gronie kandydatów do awansu do hiszpańskiej ekstraklasy, a ich starcie w najbliższy weekend będzie miało duży wpływ na układ w ligowej czołówce tuż przed świąteczną przerwą w rozgrywkach.

Jeśli na Estadio Ciudad de Valencia drużyna Levante wygra, to wyprzedzi swojego rywala w tabeli i może zostać nowym liderem rozgrywek. Z kolei goście w przypadku zwycięstwa zagwarantują sobie najwyższą pozycję przynajmniej do 8 stycznia i ustawią się w korzystnym położeniu przed dalszą częścią sezonu.

Wskazanie faworyta tej konfrontacji jest niezwykle trudne, bo gospodarze pozostają niepokonani w lidze od 11 spotkań, a Eibar w grudniu zdobył dotychczas komplet punktów. Kto będzie miał więcej powodów do radości?