reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

ProSiebenSat.1 kupi platformę Sky Deutschland? [akt.]

dodano: 2022-11-10 10:22 | aktualizacja: 2022-11-15 11:18
autor: Jerzy Kruczek | źródło: DF/Reuters

Comcast Sky Prosieben sat1 logo 360px W zeszłym tygodniu świat obiegła informacja, że oto ProSiebenSat.1 kupi niemiecką platformę Sky Deutschland. Podał ją Reuters i wiele niemieckich i angielskich serwisów. Faktycznie Sky Deutschland, ma znajdować się na potencjalnym rynku sprzedaży i podobno to właśnie niemiecki gigant medialny - ProSiebenSat.1 bada ofertę ewentualnego zakupu nadawcy płatnej telewizji należącego do Comcast. Reuters cytuje dwa źródła, które podobno są „blisko sprawy”. Wcześniej sugerowano, że ewentualnym nabywcą mógłby być DAZN.

Sky DE Sky Deutschland


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czy ProSiebenSat.1 faktycznie kupi platformę Sky Deutschland?
Przypomnijmy, że amerykański gigant Comcast nabył Sky Deutschland w ramach ogólnego zakupu aktywów telewizji Sky w Europie za 40 mld dol. w 2018 r. Niemiecka platforma Sky działa na satelicie Astra 19,2°E i jest kodowana w systemie VideoGuard.

Reuters twierdzi, że Comcast współpracuje z doradcami z PJT Partners nad sprzedażą, ale w swoim raporcie podkreśla, że ​​nie ma pewności, że transakcja faktycznie dojdzie do skutku, zwłaszcza że działalność ProSiebenSat.1 jest prawie całkowicie skoncentrowana na reklamie w stacjach niekodowanych, a płatna oferta jest nie tylko w Sky, ale także w ramach platformy HD+ (Sat.1, ProSieben HD i ProSiebenSat.1 UHD). Czy wtedy doszłoby do połączenia platform Sky D z HD+?

Ogólne raporty sugerują, że niemieckie operacje Sky – z subskrypcjami pochodzącymi od krajów niemieckojęzycznych – Niemiec, Austrii i, w mniejszym stopniu w Szwajcarii – mogą być warte 1 mld euro. Tak twierdził Bloomberg. Pytanie czy ProSiebenSat.1 znajdzie fundusze na zakup platformy Sky Deutschland.

Sytuacja dotycząca ewentualnej sprzedaży niemieckojęzycznej części płatnej telewizji Sky są kontynuacją rozczarowujących wyników Sky Europe w 3. kwartale (do 30 września) ogłoszonych 27 października. W ciągu 9 miesięcy zakończonych 30 września 2022 r. przychody Sky spadły o 11 proc. do 13,5 mld dol. Już zapowiedziano podwyżki abonamentu w Sky D.

Aktualizacja:

Niemiecki nadawca komercyjny, ProSiebenSat.1, oświadczył, że nie jest zainteresowany przejęciem operacji Sky Deutschland firmy Comcast.

Ralf Gierig, dyrektor finansowy ProSiebenSat.1, w rozmowie z agencją Reuters powiedział, że nadawca bardzo koncentruje się na konwencjonalnej, liniowej telewizji FTA i jej cyfrowym śladzie.

- Sky działa w branży płatnej telewizji, która historycznie jest trudnym biznesem w Niemczech – dodał.


Źródło: reuters.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...