reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Jest umowa między TF1 i Canal+

dodano: 2022-11-05 09:59 | aktualizacja: 2022-11-05 11:21
autor: RO | źródło: bfmtv.com

kanały TF1 Group Dwie duże grupy medialne we Francji zakończyły swój spór handlowy, który trwał od września 2022 roku. Firma Canal+ wówczas zaprzestała nadawania kanałów TF1 na swoich platformach Canal+ i TNT SAT z powodu zakończenia umowy dystrybucyjnej i braku akceptacji nowych warunków zaproponowanych przez TF1.

TF1/Canal+
TF1 Canal +


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TF1 i Canal+ ogłosiły w piątek wieczorem, 4 listopada 2022 roku, że podpisały nową umowę dystrybucyjną. Umowa odnawia dystrybucję "w dłuższej perspektywie" kanałów Groupe TF1 (TF1, TMC, TFX, TF1 Séries Films, LCI) i usługi na żądanie MYTF1 dla abonentów Canal+. Warunki zawartej współpracy zaczną obowiązywać od poniedziałku, 7 listopada 2022 roku na kilka tygodni przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Katarze. Szczegóły finansowe tej umowy nie zostały ujawnione.

Wydaje się, że w najbliższych dniach zakończy się niekodowana transmisja wszystkich 5 kanałów TF1 przez operatora GlobeCast na satelicie Astra 1L (19,2°E), tp. 12 (11,377 GHz, pol. V, SR: 22000, FEC: 2/3; DVB-S2 / 8PSK).


Grupa TF1 ma przyjemność ogłosić podpisanie nowej umowy dystrybucyjnej z grupą Canal+, która umożliwi jej abonentom i użytkownikom TNT SAT odbiór naszych kanałów od poniedziałku, 7 listopada br.

- podało Groupe TF1 na swoim twitterowym profilu.


Widownia spadła
Zaprzestanie nadawania kanałów TF1 przez grupę Canal+ okazało się szkodliwe dla samych odbiorców. Według Médiamétrie, udział widowni wszystkich 5 kanałów w październiku spadł do 25,6% wobec 27,7% z ubiegłego roku.

Obie grupy przez 2 miesiące odrzucały odpowiedzialność za konflikt, który trafił do sądu. Canal+ twierdziło, że TF1 zbyt ciężko negocjuje odnowienie umowy zawartej pod koniec 2018 roku po podobnym konflikcie. Z kolei TF1 oznajmiało, że to jego konkurent, który nie chciał szukać kompromisu.

Pod koniec października br. Sąd Apelacyjny w Paryżu potwierdził, że Canal+ nie jest zobowiązany do przywrócenia nadawania kanałów grupy TF1 w ramach swojej oferty satelitarnej TNT SAT, podtrzymując tym samym decyzję sądu handlowego z 22 września.

W sądzie TF1 domagało się wznowienia nadawania 5 darmowych kanałów na TNT SAT na okres 4 miesięcy, tłumacząc, że satelita jest jedynym sposobem odbioru w gospodarstwach domowych znajdujących się poza zasięgiem naziemnej telewizji TNT (głównie na terenach górzystych). Sądy w pierwszej instancji oraz w postępowaniu odwoławczym odrzuciły wniosek TF1, zauważając, że prawo nie wymaga, aby sygnał TF1 był rozpowszechniany przez Canal+ na TNT SAT.

Podczas rozprawy 13 września przed paryskim Sądem Handlowym, prawnik TF1 ujawnił, że kwota kontraktu TF1Premium (transmisja na żywo kanałów i powiązane usługi wideo) wynosiła "13 milionów euro rocznie". Canal+ nie chciał przyjąć takiego zobowiązania finansowego, wyższego o ponad 50%. Tłumaczył, że tak duża podwyżka uderzyłaby w abonentów.

Źródło: bfmtv.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...