reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

50 mln zł - co najmniej tyle kosztuje już program wsparcia DVB-T2

dodano: 2022-07-19 11:01 | aktualizacja: 2022-07-19 11:33
autor: Anita Kaźmierska | źródło: gov.pl/satkurier.pl

kot pieniądze Przekroczono liczbę 500 tys. świadczeń na dofinansowanie do zakupu odbiorników umożliwiających odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie DVB-T2/HEVC, poinformowała 18 lipca br. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Oznacza to, że z budżetu państwa na ten cel przeznaczone zostanie co najmniej 50 mln zł, gdyby wnioski dotyczyły wyłącznie zakupu dekoderów (100 zł), lub co najwyżej 125 mln zł, gdyby chodziło tylko o telewizory (250 zł).

satkurier.pl
odbiorniki DVB-T2 dekodery tunery


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informuje KPRM, wsparcie trafiło już do ponad 0,5 mln gospodarstw domowych - będzie można z niego skorzystać do końca 2022 roku. Rządowy program dofinansowania do zakupu telewizora i dekodera to odpowiedź na zmianę standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej.

Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej wymaga posiadania sprzętu przystosowanego do nowego standardu DVB-T2/HEVC. Telewidzowie posiadający starszy sprzęt, a chcący nadal odbierać telewizję naziemną, muszą dokupić specjalny dekoder lub wymienić telewizor na nowszy. Wsparcie finansowe osób, które nie są w stanie samodzielnie ponieść tego wydatku (kwota 250 zł na zakup telewizora i 100 zł na zakup dekodera), to główny cel projektu.

Pamiętajmy, że składając wniosek świadczeniobiorca oświadcza m.in. że nasze gospodarstwo domowe posiada trudną sytuację materialną. Zakup bardzo drogich odbiorników cyfrowych, bez wyraźnego uzasadnienia (np. wynikającego z potrzeb zdrowotnych) może zostać w świetle prawa uznany za nadużycie.

Jak ubiegać się o dofinansowanie?

Wniosek o dofinansowanie można złożyć za pośrednictwem:
  • Formularza online na platformie gov.pl
  • Poczty Polskiej w tradycyjnej formie papierowej – lista placówek, gdzie można złożyć wniosek.

Po złożeniu wniosku otrzymuje się specjalny kod na podany w formularzu online adres e-mail lub w postaci wydruku przekazanego przez pracownika Poczty Polskiej, który będzie rejestrował wniosek w systemie.

Otrzymany kod z przyznanym świadczeniem można zrealizować w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpiły do programu. Realizacja świadczenia jest możliwa w przeszło 3600 punktach sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce. Wyszukiwarka sklepów, w których można zrealizować świadczenie, dostępna jest na tej tronie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...