reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

3 kanały informacyjne zniknęły z NTC na Ukrainie

dodano: 2022-04-05 21:37
autor: RO | źródło: detector.media

Espreso TV Ukraiński, narodowy koncern radiofonii, łączności radiowej i telewizyjnej RRT postanowił wyłączyć transmisje naziemne prywatnych kanałów informacyjnych Espreso, Priamyj i Kanał 5. Dziennikarze stacji telewizyjnych uważają decyzję za nielegalną i nazywają takie działanie "dywersją" dyrektora koncernu RRT.

5.ua
5 kanał Channel 5 Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanały proszą prezydenta o interwencję i ochronę prawa dziennikarzy do walki na froncie informacyjnym i wolności słowa.

19 marca prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, wdrożył decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy. Operator telewizji DVB-T2 Zeonbud został podporządkowany państwowemu koncernowi RRT, a krajowe stacje telewizyjne musiały przejść na nadawanie wspólnego maratonu informacyjnego „Jenyni nowyny #UArazom”.

Kanał 5, Priamyj i Espreso dołączyły do wspólnego maratonu tylko częściowo, gdyż nadal koncentrowały się na własnych relacjach z przebiegu wydarzeń w Ukrainie. Podobno przez niewypełnienie decyzji prezydenta, kanały nagle zniknęły z naziemnej telewizji cyfrowej. Co ciekawe, sam Zeonbud nie jest świadomy tych wyłączeń i jak twierdzi, pełni teraz funkcję techniczną i niczego nie zauważył.

Zauważmy, że naziemna transmisja została zastąpiona kanałem parlamentarnym RADA, który używa identyfikatorów stacji Kanał 5, Priamyj i Espreso.

Wspomniane stacje są nadal dostępne w nieszyfrowanym przekazie satelitarnym FTA na satelitach Astra 4A (4,8°E) i Amos 3 (4°W). Espreso TV można od niedawna odbierać na Eutelsat Hot Bird 13°E.

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...