reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

HbbTV Association uruchamia portal dla programistów

dodano: 2022-03-18 14:29
autor: Anita Kaźmierska | źródło: HbbTV Association/satkurier.pl

HbbTV Developer Portal HbbTV Association HbbTV Association, globalna inicjatywa zajmująca się zapewnianiem otwartych standardów dostarczania zaawansowanych interaktywnych usług telewizyjnych za pośrednictwem sieci nadawczych i szerokopasmowych dla podłączonych telewizorów i dekoderów, uruchomiła portal dla programistów - HbbTV Developer Portal.

HbbTV Association
HbbTV Developer Portal HbbTV Association


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Bezpłatna usługa HbbTV Developer Portal, dostępna pod adresem developer.hbbtv.org, jest skierowana do deweloperów poszukujących przewodnika wprowadzającego do programowania i uruchamiania aplikacji HbbTV. Zapewnia też informacje techniczne dla zaawansowanych użytkowników, a także obejmuje forum, za pośrednictwem którego programiści mogą dzielić się swoim doświadczeniami i omawiać problemy natury technicznej.

HbbTV Developer Portal zawiera tutoriale, na przykład dotyczące ustawiania komunikatu na ekranie, obsługi sygnału transmisji audio/wideo i interakcji z pilotem, a także dokumentację API, sekcję zasobów ze szczegółowymi informacjami na temat zastosowania HbbTV DASH/DRM, pakietu testowego HbbTV i innych narzędzi, forum dla programistów do omawiania wątpliwości oraz najnowsze wiadomości dotyczące specyfikacji HbbTV.
 

- Jesteśmy dumni i podekscytowani uruchomieniem HbbTV Developer Portal, który był jednym z naszych głównych projektów w 2021 roku, napędzanym dużym zainteresowaniem społeczności deweloperów. Jesteśmy przekonani, że ta nowa usługa, która uzupełnia obszerne zasoby i szczegóły specyfikacji na stronie internetowej HbbTV, ułatwi nowym nadawcom, operatorom platform i ich partnerom dostarczającym aplikacje tworzenie atrakcyjnych aplikacji HbbTV, zapewniających wspaniałe wrażenia z oglądania telewizji - powiedział Vincent Grivet, przewodniczący HbbTV Association.

HbbTV Developer Portal został zainicjowany przez Marketing and Education Working Group (MEWG) w ramach HbbTV Association i opracowany przez App Stream, firmę programistyczną z siedzibą w Zagrzebiu w Chorwacji, we współpracy z ekspertami z HbbTV Association.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HbbTV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...