reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

HbbTV Association uruchamia portal dla programistów

dodano: 2022-03-18 14:29
autor: Anita Kaźmierska | źródło: HbbTV Association/satkurier.pl

HbbTV Developer Portal HbbTV Association HbbTV Association, globalna inicjatywa zajmująca się zapewnianiem otwartych standardów dostarczania zaawansowanych interaktywnych usług telewizyjnych za pośrednictwem sieci nadawczych i szerokopasmowych dla podłączonych telewizorów i dekoderów, uruchomiła portal dla programistów - HbbTV Developer Portal.

HbbTV Association
HbbTV Developer Portal HbbTV Association


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Bezpłatna usługa HbbTV Developer Portal, dostępna pod adresem developer.hbbtv.org, jest skierowana do deweloperów poszukujących przewodnika wprowadzającego do programowania i uruchamiania aplikacji HbbTV. Zapewnia też informacje techniczne dla zaawansowanych użytkowników, a także obejmuje forum, za pośrednictwem którego programiści mogą dzielić się swoim doświadczeniami i omawiać problemy natury technicznej.

HbbTV Developer Portal zawiera tutoriale, na przykład dotyczące ustawiania komunikatu na ekranie, obsługi sygnału transmisji audio/wideo i interakcji z pilotem, a także dokumentację API, sekcję zasobów ze szczegółowymi informacjami na temat zastosowania HbbTV DASH/DRM, pakietu testowego HbbTV i innych narzędzi, forum dla programistów do omawiania wątpliwości oraz najnowsze wiadomości dotyczące specyfikacji HbbTV.
 

- Jesteśmy dumni i podekscytowani uruchomieniem HbbTV Developer Portal, który był jednym z naszych głównych projektów w 2021 roku, napędzanym dużym zainteresowaniem społeczności deweloperów. Jesteśmy przekonani, że ta nowa usługa, która uzupełnia obszerne zasoby i szczegóły specyfikacji na stronie internetowej HbbTV, ułatwi nowym nadawcom, operatorom platform i ich partnerom dostarczającym aplikacje tworzenie atrakcyjnych aplikacji HbbTV, zapewniających wspaniałe wrażenia z oglądania telewizji - powiedział Vincent Grivet, przewodniczący HbbTV Association.

HbbTV Developer Portal został zainicjowany przez Marketing and Education Working Group (MEWG) w ramach HbbTV Association i opracowany przez App Stream, firmę programistyczną z siedzibą w Zagrzebiu w Chorwacji, we współpracy z ekspertami z HbbTV Association.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii HbbTV


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...