Argentyna - Brazylia w el. MŚ 2022

dodano: 2021-11-14 16:37
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Sport

FIFA Qatar 2022 Conmebol ameryka południowa MŚ 360px W ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze w strefie CONMEBOL w Ameryce Południowej dojdzie do ostatnich meczów w tym roku w ramach 14. kolejki  w dniach 16-17 listopada. Jako absolutny hit zapowiada się pojedynek Argentyna vs Brazylia, czyli wicelider podejmie lidera. Transmisja tego meczu 17 listopada (wtorek na środę w nocy) o godz. 0:30 polskiego czasu w TVP Sport. Po zakończeniu tego meczu transmisja z 2. połowy kolejnego interesującego meczu Chile vs Ekwador, czyli meczu ekip z miejsc 3 i 4 - całość transmisji tylko w tvpsport.pl

CONMEBOL/TVP Sport
FIFA Qatar 2022 Conmebol ameryka południowa MŚ TVP Sport 760px

Argentyna vs Brazylia
Ostatnie spotkanie Argentyny i Brazylii zakończyło się wielkim skandalem. Policja przerwała je w 2. minucie z powodu złamania przepisów covidowych przez 4 piłkarzy. Fani mają nadzieję, że mecz w San Juan będzie tylko piłkarskim show. Canarinhos chcą zrewanżować się Albicelestes za porażkę w finale Copa America. Obie drużyny nie doznały porażek, ale eliminacje zdominowali Brazylijczycy, bo tylko raz zremisowali 0:0 z Kolumbijczykami na wyjeździe. Dlatego Brazylia ma aż 34 punkty, a Argentyna zaliczyła aż 4 remisy (ostatnio wygrała 3 spotkania po kolei), ale przez te remisy na tylko 28 punktów i 2. pozycję z raczej pewnym awansem razem z Brazylią.

Chile vs Ekwador
Drużyna Ekwadoru jest na 3. pozycji z 20 punktami i przewagą nad 4. ekipą Chile mającą tylko 16 punktów - tyle co 5. i 6. w tabeli - odpowiednio Kolumbia i Urugwaj. Chile będzie chciało umocnić swoją pozycję, by mieć pewny awans, tym bardziej, że wygrało 3 ostatnie mecze. Urugwaj zagra na wyjeździe ze słabą Boliwią, więc prawdopodobnie może przeskoczyć w tabeli ekipę Chile, jeśli ta nie wygra u siebie z Ekwadorem, który strzela dużo bramek - aż 21. Chile jeśli przegra, a drużyny Peru, Urugwaju i Kolumbii wygrają to trafi aż na 7. pozycję i stracą dystans do pierwszej czwórki.

Kolejna 15. kolejka el. MŚ 2022 w tej strefie dopiero 27 stycznia 2022.