reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Tok FM w samochodach z systemem Android Auto

dodano: 2021-10-27 05:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM Najnowsza wersja aplikacji mobilnej Radia Tok FM (Agora) została zintegrowana z Android Auto. Jak zapowiada nadawca, dzięki temu użytkownicy samochodów z tym systemem mogą słuchać programu stacji „na żywo” (w tym Radia Tok + Muzyka) oraz podcastów w jeszcze wygodniejszy i bezpieczniejszy sposób, również wtedy, gdy znajdują się poza zasięgiem tradycyjnych nadajników radiowych. Integrację aplikacji Tok FM z systemem Android Auto na zlecenie Grupy Radiowej Agory (GRA) zrealizowała firma N7 Mobile. To kolejna nowość w ofercie Tok FM dla posiadaczy aut, obok wprowadzonej wcześniej obsługi aplikacji w systemie Apple CarPlay.

Radio Tok FM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W środę, 20 października 2021 roku ukazała się aktualizacja aplikacji Tok FM, która jest zintegrowana z systemem Android Auto. Za sprawą tej zmiany posiadacze aut wyposażonych w Android Auto mogą korzystać z aplikacji z poziomu wyświetlacza w swoim samochodzie. Jak informuje nadawca, aplikacja Tok FM na Android Auto pozwala w prosty sposób włączyć radio „na żywo” - w tym również internetową stację Tok + Muzyka, w której muzyka zastępuje reklamy emitowane na antenie (więcej tutaj) - oraz przeglądać i odsłuchiwać najnowsze podcasty Tok FM. Dzięki dostosowaniu wyglądu do systemowego interfejsu, aplikacja jest bardzo czytelna i łatwa w obsłudze, co pozwala kierowcy na jej bezpieczną i wygodną obsługę podczas jazdy (więcej tutaj)

Wcześniej - w styczniu 2020 roku - aplikacja Tok FM została zintegrowana z systemem Apple CarPlay (więcej tutaj). W tej chwili z oferty cyfrowej rozgłośni w samochodach mogą korzystać posiadacze smartfonów z systemami operacyjnymi Apple i Android. W zależności od modelu samochodu i telefonu Tok FM dostępny jest na wyświetlaczu w kokpicie auta, na zintegrowanym z kanałem środkowym tablecie lub na smartfonie w specjalnej wersji z dużymi przyciskami. Aplikacją można też sterować przyciskami na kierownicy. 

- Możliwość słuchania radia w samochodzie od zawsze była bardzo ważna dla nadawców radiowych, a dziś, gdy każdy nowy samochód wyposażony jest w system informacyjno-rozrywkowy, z którym łączy się nasz smartfon, nabiera to dodatkowego znaczenia - wyjaśnia Jarosław Śliżewski, dyrektor obszarów cyfrowych w Grupie Radiowej Agory (GRA). - Warto jednak pamiętać, że istnieje kwestia istotniejsza niż słuchalność radia i podcastów czy wygoda kierowców. To bezpieczeństwo naszych słuchaczy. Producenci samochodów konstruują systemy informacyjne tak, by w możliwie minimalnym stopniu odwracały uwagę kierowców od drogi, chcąc m.in. przeciwdziałać rosnącej liczbie wypadków spowodowanych przez prowadzących z komórką w ręce. Cieszymy się więc, że Tok FM może włączyć się w te działania, a nasza aplikacja jest w pełni zintegrowana z AppleCar i Android Auto. Wprowadziliśmy też sterowanie głosowe i kilka innych rozwiązań stworzonych właśnie z myślą o bezpieczeństwie kierowców - dodaje.


Aby wykorzystać wszystkie możliwości aplikacji Tok FM podłączonej do Android Auto i słuchać w niej podcastów, seriali oryginalnych oraz Radia Tok + Muzyka, należy posiadać dostęp Premium Tok FM. Wszyscy nowi użytkownicy aplikacji Tok FM mogą go wypróbować bezpłatnie przez okres dwóch tygodni, a po upływie tego czasu zakupić jako subskrypcję w Google Play lub na stronie internetowej tokfm.pl. W wersji nieopłaconej poprzez Android Auto można słuchać wyłącznie Radia Tok FM „na żywo”. 

Obsługa aplikacji w ramach Android Auto i CarPlay to kolejna technologiczna nowość Tok FM. Wcześniej, w 2019 roku, Radio Tok FM uruchomiło specjalną akcję w Asystencie Google pozwalającą na sterowanie głosowe Radiem Tok FM w polskiej wersji językowej, a także wdrożyło projekt „Search the Radio”, dzięki któremu możliwe jest pełnotekstowe wyszukiwanie w treściach audycji radiowych (więcej tutaj)

Integrację aplikacji Tok FM z systemem Android Auto na zlecenie Grupy Radiowej Agory zrealizowała firma N7 Mobile.
 
Aplikacja Tok FM zintegrowana z Apple CarPlay i Android Auto, foto: Agora
Aplikacja Tok FM zintegrowana z Apple CarPlay i Android Auto, foto: Agora
Włącz Radio Tok FM w samochodzie z Apple CarPlay, foto: Agora
Włącz Radio Tok FM w samochodzie z Apple CarPlay, foto: Agora


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...