reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 9-10/2021

dodano: 2021-10-12 13:42 | aktualizacja: 2021-10-12 14:17
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 9-10/2021 okładka SAT Kurier 9-10/2021
TEST: Polsat Box 4K
Jak odbierać kanały z pozycji 0,8°W/1°W?
Wyszukiwanie kanałów w odbiornikach Linux
Północna Portugalia – Schwarzwald

TESTY:
Polsat Box 4K
AB PULSe 4K Mini
TechniSat TerraBox T3

NOWE PRODUKTY:
TechniSat DIGITRADIO BT 1
Anteny naziemne VHF firmy Triax

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 9-10/2021 - wakacyjne wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:


 
TEST: Polsat Box 4K

Wrzesień był bardzo gorącym miesiącem w naszej branży za sprawą wielkich zmian w Grupie Polsat Plus. Przypomnijmy: Polsat Box zastąpił markę Cyfrowy Polsat, serwis streamingowy i VOD Polsat Box Go pojawił się w miejscu Cyfrowy Polsat Go oraz Ipli, powstała też zupełnie nowa marka – Polsat Go. Jednak najważniejszą z naszego punktu widzenia nowością było wprowadzenie do oferty tej największej w Polsce platformy dekodera Polsat Box 4K i kanałów w rozdzielczości 4K. Przyjrzyjmy się bliżej temu najnowszemu urządzeniu.TEST: AB PULSe 4K Mini


W poprzednim wydaniu magazynu SAT Kurier 7-8/2021 opisywaliśmy linuksowy odbiornik AB PULSe 4K Twin z podwójną głowicą DVB-S2X. To odbiornik 4K od słowackiej firmy AB-COM, a teraz wprowadzany jest jego mniejszy brat pod nazwą PULSe 4K Mini. Wcześniej testowany odbiornik występuje w 3 wersjach: Single (pojedyncza głowica), Twin (podwójna DVB-S2X) i Combo (DVB-S2X + DVB-T2/C). W przypadku PULSe 4K Mini jest tylko jedna wersja, która ma pojedynczy tuner DVB-S2X z jednym gniazdem CI oraz jednym czytnikiem kart – oba umieszczone na panelu tylnym. Tam też jest czytnik kart pamięci i wszystkie inne złącza, ale nie ma miejsca na kieszeń dla dysku. Z przodu nie ma nic – tylko logo. Oczywiście jest jeszcze jedna zasadnicza różnica – chodzi tu o wielkość obudowy – PULSe 4K Mini jest malutki i poniekąd przypomina odbiornik Vu+ Zero 4K, ale będzie tańszy, więc może wzbudzić zainteresowanie.


 
TEST: TechniSat TerraBox T3

Dawno na naszym stanowisku redakcyjnym nie testowaliśmy odbiornika naziemnej telewizji cyfrowej. Czas to zmienić. Na łamach bieżącego wydania SAT Kuriera opisujemy urządzenie TechniSat TERRABOX T3 obsługujące nowe standardy DVB-T2 i H.265/HEVC, a więc jest to odbiornik dostosowany na polski rynek. Przypomnijmy, że od połowy przyszłego roku nie będzie dłużej możliwe oglądanie telewizji naziemnej na urządzeniach obsługujących wyłącznie DVB-T/MPEG-4. Emisje w starym standardzie zostaną bowiem zastąpione tymi w DVB-T2/HEVC.


PORADNIK: Jak odbierać kanały z pozycji 0,8°W/1°W?


Telenor Satellite Broadcasting (TSBc) z norweskiej stolicy Oslo jest właścicielem i operatorem satelitów Thor 5, Thor 6 i Thor 7 stacjonujących na jego kluczowej pozycji orbitalnej 0,8°W. Zaledwie 0,2° na zachód pracuje Intelsat 10-02 amerykańskiego operatora Intelsat. Zadaniem całej floty jest sprostanie oczekiwaniom na rynkach w Skandynawii oraz w regionach środkowej, wschodniej i południowo-wschodniej Europy. Pozycja 1°West odgrywa ważną rolę w działalności największych dostawców usług płatnych Allente, Digi TV i M7 Group.
 
PORADNIK: Czytelnicy pytają – SAT Kurier odpowiada

Kontynuujemy nasz cykl „SAT Kurier odpowiada”, w którym wyjaśniamy kwestie związane z odbiorem telewizji satelitarnej i naziemnej. Poniżej przedstawiamy 10 pytań i odpowiedzi.

PORADNIK: Wyszukiwanie kanałów w odbiornikach Linux


Linuksowe odbiorniki słyną z niezliczonych funkcji i ustawień. Nawet taka prosta opcja jak wyszukiwanie sprawia początkującym użytkownikom wiele problemów. W wydaniu SAT Kuriera 3-4/2021 wyjaśniliśmy, jak konfigurować głowice w zależności od konfiguracji anteny. Teraz przyszła kolej na poradnik dotyczący wyszukiwania kanałów w tunerach Linux. Niniejszy opis został stworzony w oparciu o oprogramowanie OpenATV v.6.4 i odbiornik Vu+ DUO 4K SE.

 
Podróże z anteną: Schwarzwald

Schwarzwald to tzw. Czarny Las znajdujący się w południowo-zachodniej części Badenii-Wirtembergii w Niemczech, blisko granicy Szwajcarii i Francji, to najwyższe niskie pasmo górskie w tym kraju. Jest też najważniejszym regionem turystycznym Niemiec oraz najczęściej odwiedzanym miejscem wypoczynkowym w niskich pasmach górskich. Druga co do wielkości rzeka w Europie – Dunaj, ma swój początek właśnie w Schwarzwaldzie. Od Polski jest około 1100 km jazdy samochodem, więc Polacy rzadziej tam trafiają, chyba że po drodze np. do Szwajcarii, ale jest tam naprawdę uroczo.


Porażka linearnej telewizji?

ZAP – zmiany na satelitach

Następne wydanie SAT Kurier 11-12/2021 na początku października.

Magazyn SAT Kurier w 2021 roku obejmuje 6 wydań - tylko 89 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2021 (Polska) lub 60 euro w Europie.
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe;

-- solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom;

-- podroze.satkurier.pl - portal o podróżach z dużą ilością informacji o antenach w miejscach odwiedzanych przez podróżników.

Reklama w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...