reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Superstacja zmieni się w Wydarzenia 24?

dodano: 2021-05-21 06:21
autor: Łukasz Knapik | źródło: press.pl/tvpolsat.info/satkurier.pl

Superstacja Grupa Cyfrowy Polsat planuje dokonać zmian w należącym do niej kanale Superstacja. Nadająca od 2006 roku stacja ma zmienić ramówkę i nazwę - na Wydarzenia 24, nawiązując w ten sposób do „Wydarzeń”, programu informacyjnego nadawcy, emitowanego obecnie w kanałach Polsat, Polsat 1, Polsat 2, Super Polsat, Polsat News i Polsat News 2. Wniosek w tej sprawie został złożony do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT).

Polsat Polsat News „Wydarzenia”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Informację o planach nadawcy wobec Superstacji jako pierwszy podał serwis press.pl. Jak informuje natomiast serwis tvpolsat.info, należąca do grupy Cyfrowy Polsat Telewizja Polsat, właściciel Superstacji, w piątek, 7 maja br. złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek dotyczący wprowadzenia zmian w koncesji Superstacji. W ramówce kanału Wydarzenia 24 mają się znaleźć przede wszystkim serwisy informacyjne. Stacja ma zrezygnować z dotychczasowego formatu, w którym pojawiało się więcej sensacyjnych tematów i tematyki społecznej. Nowa nazwa ma nawiązywać do „Wydarzeń”, programu informacyjnego nadawcy, emitowanego obecnie w kanałach Polsat, Polsat 1, Polsat 2, Super Polsat, Polsat News i Polsat News 2 (więcej tutaj). Wstępnie stacja Wydarzenia 24 ma ruszyć we wrześniu br.

Superstacja rozpoczęła nadawanie w 2006 roku. Jej nadawca, spółka Superstacja, należała wówczas do firm Astro i K&R Enterprises. W latach 2007-2009 nastąpiło przejęcie Superstacji przez spółkę Ster, powiązaną z Zygmuntem Solorzem-Żakiem, właścicielem Cyfrowego Polsatu. W 2015 roku w konkursie na zagospodarowanie ósmego multipleksu (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) Superstacja zgłosiła kanał NonStop 24, ale nie wygrał on i nigdy nie został uruchomiony. W 2016 roku ruszyła Superstacja HD - wersje SD i HD mają identyczne ramówki (więcej tutaj). W 2018 roku Superstacja została przejęta przez grupę Cyfrowy Polsat (więcej tutaj). Dodajmy, że spółka Astro od 2011 roku, bazując na doświadczeniach przy Superstacji, planuje uruchomić kolejny kanał informacyjny - początkowo pod nazwą Next 24/7 HD, a obecnie News 24 - według planów start ma nastąpić w środę, 1 września 2021 roku (więcej tutaj).

Dostęp do kanału Superstacja (SD i/lub HD) mają obecnie abonenci Cyfrowego Polsatu (więcej tutaj), Platformy Canal+, Orange TV (więcej tutaj) oraz sieci kablowych i IPTV. Według nieoficjalnych informacji, po zmianie na Wydarzenia 24, stacja miałaby być obecna również w naziemnej telewizji cyfrowej, prawdopodobnie w należącym do nadawcy multipleksie czwartym (MUX 4), znanym jako TV Mobilna.

W ramówce Superstacji widzowie znajdą programy informacyjne, poradnikowe i rozrywkowe.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...

Konwerter SCR 4UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB4 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

129 zł Więcej...