reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Gdzie kanał TVP 4K będzie dostępny? Kiedy start?

dodano: 2021-05-21 04:51 | aktualizacja: 2021-06-11 14:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

Jacek Kurski Euro 2020 TVP W piątek, 11 czerwca ponowne nadawanie rozpocznie kanał TVP 4K, choć niewykluczone, że z emisją testową ruszy nieco wcześniej. Stacja Telewizji Polskiej będzie dostępna w przekazie satelitarnym dla abonentów Platformy Canal+, w sieciach kablowych Inea, Toya i UPC Polska, a także bezpłatnie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). W ramówce stacji widzowie znajdą transmisje i retransmisje meczów mistrzostw Europy piłkarzy oraz programy sportowe.

TVP 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na czas trwania mistrzostw Europy w piłce nożnej Telewizja Polska postanowiła uruchomić emisję kanału w jakości UHD - TVP 4K. Mecze Euro 2020 będą transmitowane i retransmitowane w jakości Ultra HD z dodatkowymi elementami HDR i Dolby Atmos, zapewniając najwyższą jakość obrazu i dźwięku. Dodatkowo wszystkie programy ze studia TVP, materiały reporterskie i wejścia „na żywo” będą podnoszone do standardu UHD.
 

- Mam ogromną satysfakcję, że dzięki Telewizji Polskiej tak ważne wydarzenie sportowe, jakim są mistrzostwa UEFA Euro 2020, będzie dostępne dla wszystkich Polaków, nieodpłatnie i na równych zasadach, a dodatkowo w najlepszym standardzie nadawania - programie TVP 4K. To doskonały przykład tego, w jaki sposób realizujemy misję mediów publicznych, którą jest wzmacnianie narodowej wspólnoty wbrew wykluczeniu i podziałom. Głęboko wierzę, że to europejskie święto futbolu przyniesie ukojenie w tym trudnym czasie pandemii i po długich miesiącach przebywania w izolacji będzie krokiem ku normalności

- mówi Jacek Kurski, prezes zarządu Telewizji Polskiej.

Spotkania będą pokazywane w TVP 4K (a także w stacjach TVP1, TVP2 i TVP Sport - więcej tutaj). Kanał w jakości UHD będzie udostępniony bezpłatnie w naziemnej telewizji cyfrowej (więcej tutaj). Jest to pierwszy raz, kiedy kanał w jakości 4K będzie dostępny w trakcie rozgrywek dla odbiorców cyfrowej telewizji naziemnej. Program obejmie swoim naziemnym zasięgiem nadawczym 90 proc. populacji kraju.

Kanał TVP 4K na mistrzostwa Europy zostanie uruchomiony w ramach tzw. emisji testowych nowego standardu nadawania NTC - DVB-T2/HEVC. Kanał 4K będzie także dostępny u wybranych operatorów kablowych i satelitarnych, których abonenci korzystają z dekoderów 4K. Obecnie Telewizja Polska ma uzgodnienia w tym obszarze z następującymi operatorami: Platforma Canal+ (więcej tutaj), UPC Polska, Toya oraz Inea.

Nowy program TVP będzie nadawał od piątku, 11 czerwca do poniedziałku, 12 lipca br., przez siedem dni w tygodniu, do 14 godzin dziennie. Kanał TVP 4K będzie nadawał też po zakończeniu Euro 2020, do środy, 11 sierpnia br.

Dodajmy, że będzie to ponowny start TVP 4K (więcej tutaj). Stacja ta nadawała już bowiem przez kilka tygodni w 2018 roku, pokazując transmisje i retransmisje meczów mistrzostw świata piłkarzy (więcej tutaj). Kanał był wtedy dostępny dla abonentów Platformy Canal+ (wtedy pod nazwą nc+), Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV, takich jak Winogradzka Telewizja Kablowa (więcej tutaj) czy Telewizja Kablowa Koszalin (więcej tutaj). W 2019 roku nadawca poinformował, że stacja TVP 4K wznowi nadawanie w 2020 roku podczas mistrzostw Europy piłkarzy (więcej tutaj). Z powodu epidemii koronawirusa i zagrożenia chorobą COVID-19 turniej w 2020 roku został jednak odwołany i przeniesiony na 2021 rok - w związku z tym nie doszło także do ponownego startu TVP 4K w 2020 roku (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...