reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 3-4/2021

dodano: 2021-03-30 12:36 | aktualizacja: 2021-03-30 12:58
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 3-4 2021 okładka SAT Kurier 3-4/2021
TEST: Dekoder Vectra Smart 4K
Jak odbierać kanały z pozycji 10°E?
Konfiguracja głowic w tunerach Linux
Podróże z anteną – Split

NOWE PRODUKTY:
Homatics Dongle Q i Box Q
Multiswitch Axing SES 5216-06 (SCR)
Octagon SX87 HD H.265 S2+IP

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 3-4/2021 - marcowo-kwietniowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:


 
TEST: Dekoder Vectra Smart 4K

Vectra mocno stawia na dywersyfikację i rozwój swoich usług. W październiku do telewizji kablowej, internetu i telefonu dołączyła także telewizję internetową OTT. Co istotne może z niej skorzystać każdy – nie tylko osoba posiadająca internet w Vectrze. Nowa usługa nosi nazwę Telewizji Smart (TV Smart), a wraz z jej premierą operator zaoferował nowoczesny dekoder na Android TV – Smart 4K. Redakcja SAT Kuriera otrzymała wyjątkową możliwość przetestowania Telewizji Smart na dekoderze 4K od Vectry.
PORADNIK: Jak odbierać kanały z pozycji 10°E?


Pozycja 10°E jest jedną z wieloletnich lokalizacji orbitalnych należących do konsorcjum Eutelsat, a obecnie jest to kluczowa pozycja dla sieci danych i profesjonalnych usług wideo. Potężny zasięg 10°E zapewnia kilka wiązek satelity Eutelsat 10A obsługujących Europę, Bliski Wschód, Afrykę, Indie i część Azji, a także Amerykę Łacińską. Usługi świadczone są nieprzerwanie z tej lokalizacji od 1987 roku.


 
PORADNIK: Konfiguracja głowic w tunerach Linux

W ostatnim czasie na rynku pojawia się coraz więcej odbiorników z systemem Linux. Ich zaletą jest to, że niezależnie od modelu każdy obsługuje się tak samo (pod warunkiem, że wgrane jest takie samo oprogramowanie). Opis został wykonany na podstawie najbardziej popularnego oprogramowania OpenATV, z wykorzystaniem tunera Vu+ Duo 4k SE. Poradnik ten przedstawia, jak prawidłowo przygotować urządzenie, aby odbierać kanały. Sprzęt musi mieć odpowiednio skonfigurowane głowice (tunery). W przypadku złej konfiguracji lista kanałów będzie „wyszarzona”, a kanały niedostępne. Konfiguracja jest wykonywana indywidualnie w zależności od zainstalowanego zestawu satelitarnego.


PORADNIK: Jak bez wiercenia zamontować antenę?


Odpowiadamy na pytania: Czy istnieje sposób na zamontowanie anteny satelitarnej lub naziemnej na balkonie bez przebijania ściany czy
wiercenia w okiennicy w celu wprowadzenia kabla satelitarnego do salonu? Jak zamontować antenę na zewnątrz bez wiercenia ściany w celu przejścia kabla? Czy można zainstalować antenę satelitarną lub naziemną bez wiercenia w ścianie pod samą konstrukcję czy stojak
ścienny, jeśli nie ma balkonu czy balustrady?
 
KOMENTARZ: Telewizja Polska z własnym dekoderem?

W poprzednim wydaniu pisałem o prognozach technologicznych na 2021 rok, przy okazji analizując, jak minął covidowy rok 2020. Nadal nic się nie zmieniło i według przewidywań różnych analityków i wirusologów, będziemy musieli mierzyć się z COVID-19 kolejny rok. Jeśli to się skończy w marcu 2022 roku, to będzie dobrze! Jak to wszystko przekłada się na rynek medialny?Podróże z anteną – Split


Pisaliśmy wcześniej o Dubrowniku w Dalmacji i idąc dalej postanowiliśmy napisać o drugim największym pod względem ludności mieście Chorwacji (180 tys. mieszkańców) – Splicie nad Adriatykiem. Pewnie niewielu tak naprawdę zna Split, choć to miasto jest często odwiedzane przez Polaków w drodze na wyspy Hvar, Brac, na skróty do Włoch (Ankona) albo chociażby w czasie zeszłorocznych wyborów prezydenckich. Wtedy polski konsulat w tym mieście był chyba najbardziej obleganą placówką dyplomatyczną. Przy ul. Istarskiej w Splicie pojawił się tłum Polaków, a Chorwaci pytali, co się dzieje. Chorwackie media twierdziły, że kolejka do polskiego lokalu wyborczego miała kilkaset metrów. Mieszkańcy budynku, w którym znajduje się konsulat RP, wezwali policję, ale ta stwierdziła, że nie doszło do naruszenia porządku publicznego. To taki polski wątek z 2020 r. w Splicie już w czasach pandemii.


PORADNIK: Jaka pamięć do nagrywania?

ZAP – zmiany na satelitach

Następne wydanie SAT Kurier 5-6/2021 na początku czerwca.

Magazyn SAT Kurier w 2021 roku obejmuje 6 wydań - tylko 89 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2021 (Polska) lub 60 euro w Europie.
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe;

-- solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom;

-- podroze.satkurier.pl - portal o podróżach z dużą ilością informacji o antenach w miejscach odwiedzanych przez podróżników.

Reklama w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...