WTA Adelajda: Collins - Świątek w Canal+ Sport

dodano: 2021-02-24 12:31 | aktualizacja: 2021-02-24 12:44
autor: Janusz Sulisz | źródło: CANAL+/satkurier.pl

Iga Świątek Canal+ Sport Kolejne, szybkie zwycięstwo polskiej tenisistki - Igi Świątek. Polka w ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Adelajdzie tzw. Adelaide International. W czwartek 25 lutego Iga Świątek w 1/4 finału zagra z Danielle Collins. To będzie pierwsze spotkanie tych tenisistek. W środę Iga Świątek z wyjątkową łatwością i gracją pokonała Maddison Inglis 6:1, 6:3.

CANAL+
WTA Tour CANAL+ tenis Iga Świątek

Maddison Inglis, 136. rakieta świata była rywalką Igi Świątek w 1/8 finału turnieju WTA w Adelajdzie.
23-letnia Australijka w poprzedniej rundzie pokonała legendę australijskiego tenisa, Sam Stosur. Mecz trwał prawie trzy godziny. Iga zaś bez większych problemów wygrała z Madison Brengle. Spotkanie Polki z Australijką było ostatnim akcentem środy w Adelajdzie, bo nie zabrakło niespodzianek. Z turniejem pożegnała się m.in. liderka światowego rankingu, Ashleigh Barty.

Świątek od początku meczu z Inglis chciała prowadzić wymiany na swoich zasadach.
Była agresywna, szukała wygrywających uderzeń. Polka przełamała Australijkę w 4. gemie i objęła prowadzenie 3:1. Następnie powiększyła przewagę wygrywając własne podanie. W pierwszym secie Świątek całkowicie kontrolowała przebieg gry. Reprezentantka gospodarzy nie miała zbyt wielu tenisowych argumentów, aby zagrozić zwyciężczyni French Open 2020. Jedynym słabszym elementem 18. rakiety świata był pierwszy serwis, którego skuteczność wynosiła jedynie 36%. Świątek dysponuje jednak jednym z najlepszych drugich podań w rozgrywkach WTA, więc nie przeszkodziło to jej wygrać seta w stosunku 6:1.

Pierwsze 6 gemów drugiego seta to zwycięstwa serwujących.
Australijka wzmocniła podanie, była też bardziej skuteczna w grze z głębi kortu. Polka potrafiła jednak utrzymać dobrą grę z pierwszego seta i nie pozostawała w tyle. Pewnie wygrywała swoje gemy serwisowe. Inglis straciła swój serwis w gemie nr 7 i to był decydujący moment drugiej partii. Polka potwierdziła przełamanie wygranym gemem serwisowym do 0 i wyszła na prowadzenie 5:3. Iga wykorzystała już pierwszą piłkę meczową i pokonała Inglis 6:1, 6:3. To był bardzo dobry mecz w wykonaniu naszej reprezentantki.

Iga Świątek w ćwierćfinale zmierzy się z nierozstawioną Danielle Collins, która dość nieoczekiwanie wyeliminowała Ashleigh Barty. Amerykanka w tym sezonie doszła już do półfinału Phillip Island Trophy, a także do ćwierćfinału Yarra Valley Classic. W turnieju poprzedzającym Australian Open pokonała Karolinę Pliskovą i urwała seta Serenie Williams. To z pewnością nie będzie dla Polki łatwe spotkanie.

Mecz Iga Świątek - Danielle Collins w czwartek 25 lutego o godz. 9:00 na antenie CANAL+ Sport i w serwisie CANAL+.