reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Netflix wykorzystuje kodek audio xHE-AAC

dodano: 2021-01-18 10:43
autor: Janusz Sulisz | źródło: www.iis.fraunhofer.de

Netflix Fraunhofer IIS kodek audio instytut 360px.jpg Fraunhofer IIS (twórca kodeka audio xHE-AAC), ogłosił, że Netflix używa teraz kodeka audio xHE-AAC. Netflix ma licencję na wysokiej jakości oprogramowanie xHE-AAC firmy Fraunhofer i używa go do kodowania całego katalogu seriali telewizyjnych, filmów dokumentalnych i fabularnych z różnych gatunków i wersji językowych.

Fraunhofer IIS
Netflix Fraunhofer IIS kodek audio instytut 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jedną z kluczowych cech xHE-AAC dla Netflix są obowiązkowe metadane kontroli głośności i dynamiki MPEG-D.
Umożliwia dostawcom usług osadzanie metadanych specyficznych dla treści i punktu końcowego w strumieniu bitów audio w celu transmisji, które mogą być następnie wykorzystane po stronie odtwarzania, aby osiągnąć spójny poziom głośności i optymalny zakres dynamiki dla dowolnego odtwarzacza i środowiska. W salonie można oglądać film z pełnym zakresem dynamiki, zgodnie z zamierzeniami miksu. Ten sam film na urządzeniu mobilnym w hałaśliwym otoczeniu może wymagać zarządzania głośnością, aby cieszyć się zrozumiałym dialogiem. Dzięki metadanym MPEG-D pojedynczy strumień spełnia potrzeby obu tych przypadków użycia - i wszystkiego pomiędzy.

Interesująca jest również ulepszona wydajność kodowania xHE-AAC przy niskich przepływnościach, jego zdolność do skalowania do percepcyjnie bezstratnej jakości przy wysokich przepływnościach oraz wbudowane bezproblemowe przełączanie przepływności. Dzięki temu Netflix może zawsze przesyłać strumieniowo dźwięk z szybkością transmisji bitów odpowiadającą aktualnie dostępnej szybkości Internetu, uzyskując bardzo wysoką jakość dla połączeń o dużej przepustowości i minimalizując rebuffery podczas przeciążenia sieci.

- Nasz kodek audio xHE-AAC został zaprojektowany od podstaw, aby poprawić komfort korzystania z treści rozrywkowych, zwłaszcza w środowiskach o ograniczonej przepustowości Internetu - powiedział Bernhard Grill, dyrektor Fraunhofer IIS.

- Ponieważ Netflix jest światowym liderem w dziedzinie strumieniowego przesyłania wideo, nie mogliśmy znaleźć lepszego partnera do uruchomienia xHE-AAC w tym segmencie rynku.

Demonstracja lepszej jakości dźwięku i nowych funkcji xHE-AAC w porównaniu z HE-AAC jest dostępna na nieformalnej stronie testowej odtwarzania AAC firmy Fraunhofer IIS pod adresemhttps://www2.iis.fraunhofer.de/AAC/xhe-aac-compare-tab.html

Informacje o xHE-AAC

xHE-AAC to najnowszy członek rodziny kodeków audio MPEG AAC. Fraunhofer odegrał istotną rolę w rozwoju xHE-AAC i standardu MPEG-D DRC. xHE-AAC jest natywnie obsługiwany w najnowszych systemach operacyjnych i produktach Apple, Android i Amazon, a implementacja xHE-AAC firmy Fraunhofer została niedawno licencjonowana dla firmy Microsoft. Profesjonalne oprogramowanie kodera xHE-AAC jest dostępne bezpośrednio od firmy Fraunhofer IIS lub jej partnerów w zakresie sprzętu do przesyłania strumieniowego. Patenty xHE-AAC i MPEG-D DRC są objęte programem licencjonowania patentów AAC zarządzanym przez firmę VIA Licensing bez dodatkowych kosztów.


Źródło: fraunhofer.de  fraunhofer.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...