reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zmiany w lokalnych multipleksach DVB-T

dodano: 2020-12-31 11:54 | aktualizacja: 2021-01-05 12:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: forum.satkurier.pl

antena telewizyjna zbiorcza naziemna Przełom 2020 i 2021 roku przyniósł wiele zmian w lokalnych multipleksach naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. Dotyczy to MUX-ów zarządzanych przez spółki Michała Winnickiego - MUX L3 i MUX L4, oraz MUX L2 Telewizji TVT i MUX L7 spółki TVL. Zmiany są też planowane dla MUX-u w Szczecinie, a w lutym powinniśmy doczekać się uruchomienia MUX L1 dla mieszkańców zachodniej części Dolnego Śląska.

naziemna telewizja cyfrowa NTC DVB-T antena naziemna


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do MUX L3 nadawanego w Łodzi, Częstochowie, Kamieńsku i Tomaszowie Mazowieckim dołączono kanał Filmax. Ponadto w Kamieńsku moc ERP ma zostać zwiększona z 1,5 do 2,4 kW, a w Częstochowie z 0,36 do 1,45 kW. Zmianie ma też ulec modulacja z 16QAM na 64QAM.

W MUX L4 dla mieszkańców Wrocławia, Świdnicy i okolic pojawiły się kanały Filmax i STARS.TV, a wycofany został TVregionalna.pl. Jednocześnie kanały MWE Networks (Power TV, Nuta.TV oraz Junior Music/Top Kids Jr) mają zostać usunięte z MUX L7 nadawanego z Głogowa i Lubina. Wynika to z zakończenia współpracy między nadawcami. Dodatkowo moc ERP MUX L4 z nadajnika w Świdnicy zwiększona została z 1 do 2 kW. Emisja jest teraz prowadzona z nowego obiektu koło Intermarché.

Jak zapowiada na forum.satkurier.pl przedstawiciel MWE Networks, w lutym br. uruchomiony ma zostać MUX L1 dla mieszkańców zachodniej części Dolnego Śląska. Dostępne tam mają być programy MWE oraz kanał lokalny i dodatkowo stacje kilku nadawców zewnętrznych. Wcześniej operatorem MUX L1 była Telewizja Łużyce. Sygnał pierwotnie nadawany był z trzech obiektów: Chojnów / Komin ZPWP DOLPAP, Gryfów Śląski / Rząsiny oraz Jelenia Góra / ul. Zgorzelecka.

Wspomniany wcześniej kanał Filmax ma trafić również do eksperymentalnego MUX-u w Szczecinie.

Do zmian doszło też w składzie MUX L2 dla Rybnika, Ornontowic i okolic, którego operatorem jest Telewizja TVT. Dołączono tam kanał Red Carped TV, a wyłączono Polsat Viasat History i Epic Drama.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 RC20 UHD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...
reklama