reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ zostaje na 3 lata w TNT

dodano: 2020-12-06 12:15
autor: Janusz Sulisz | źródło: CSA/CANAL+/France24/TS

canal plus wizualizacja francja canal group 360px.jpg CANAL+ pozostanie we francuskiej naziemnej telewizji cyfrowej (TNT). Francuski CANAL+ poinformował, że w piątek 4 grudnia br. otrzymał zezwolenie Conseil Supérieur de l'Audiovisuel (CSA) na pozostanie na francuskiej platformie naziemnej telewizji cyfrowej TNT przez kolejne 3 lata.

CANAL+
canal plus wizualizacja francja canal group 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
CANAL+ był jedynym kandydatem na miejsce przydzielone operatorowi płatnej telewizji, a dotychczasowe zezwolenie na nadawanie kanału w TNT wygasło w ten weekend. Nowa licencja będzie obowiązywać do 6 grudnia 2023 r.

Po miesiącach dyskusji i straszenia opuszczeniem tak ważnej stacji z francuskiej NTC, CANAL+ jednak tego lata wystąpił o przedłużenie zezwolenia na nadawanie w TNT, które ostatecznie wygasło 5 grudnia. 

W związku z przedłużeniem zezwolenia o 3 lata w krótkim oświadczeniu CANAL+ potwierdził, że z odbioru TNT korzysta mniej niż 5% jego francuskich abonentów, w porównaniu z ponad 20 mln odbiorców NTC na całym świecie. Uważa się, że niektóre francuskie departamenty mają zaledwie 100 abonentów TNT. Mimo tego CANAL+ chce istnieć w świadomości Francuzów jako stacja naziemna.

Źródło: telesatellite.com  france24.com  ouest-france.fr

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obejma kominowa mocna podwójna E863B - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

139 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

TNT Sat: dekoder Sagemcom HD + karta

Dekoder Sagemcom HD wraz z kartą TNT Sat. Zapewnia dostęp...

629 zł Więcej...
reklama