reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Poczta Polska ostrzega przed fałszywymi SMS-ami

dodano: 2020-01-21 21:58 | aktualizacja: 2020-01-21 23:15
autor: Łukasz Knapik | źródło: Poczta Polska/satkurier.pl

Poczta Polska Cyberprzestępcy wysyłają na losowe numery wiadomości SMS, w których podszywają się pod Pocztę Polską i innych operatorów.

- Informujemy, że Poczta Polska nie wysyła SMS-ów o dokonaniu dodatkowej płatności w celu otrzymania przesyłki.​​​​​​​ Prosimy o czujność i uważne czytanie otrzymanych wiadomości oraz zawartych w niej linków
- czytamy w komunikacie operatora pocztowego.


Poczta Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ostatnim czasie można zaobserwować wzmożone działania cyberprzestępców, którzy seryjnie wysyłają wiadomości SMS kierujące do fałszywych stron z płatnościami. Wiadomości takie otrzymują zarówno klienci regularnie korzystający z usług Poczty Polskiej, jak i osoby, które żadnych przesyłek nie oczekują. Wiarygodność wśród odbiorców wzrasta, ponieważ wysyłany przez przestępców SMS jest podpisany nazwą „Poczta Polska”, a w telefonie fałszywa wiadomość wyświetli się pod prawdziwymi SMS-ami otrzymanymi od Poczty Polskiej.

- Informujemy, iż Poczta Polska wysyła wyłącznie wiadomości SMS na temat statusów przesyłek, a wszelkie opłaty związane z przesyłkami, np. pobranie, uiszcza się dopiero przy odbiorze przesyłki. W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości lub w przypadku podejrzenia nieprawidłowości bądź niezgodności prosimy o zgłoszenie sprawy na policję i niezwłoczne poinformowanie nas na adres poczty elektronicznej: [email protected]. Pozwoli nam to na ostrzeżenie innych użytkowników sieci. Jednocześnie informujemy, że Poczta Polska nie ponosi odpowiedzialności za skutki poczynionych działań przez klientów w wiadomościach rozpowszechnianych przez inne podmioty, w tym podmioty podszywające się pod Pocztę Polską - czytamy w komunikacie operatora pocztowego.


Dodajmy, iż podobne ostrzeżenie Poczta Polska opublikowała w listopadzie 2019 roku (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyberprzestępczość


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...