reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Włochy: Płatna telewizja naziemna Fly HD z kanałem UHD

dodano: 2019-05-31 20:59 | aktualizacja: 2019-05-31 21:39
autor: SatExpert | źródło: flyhd.it/parabola.cz/tuttotech.net/franck

Fly HD Na włoskim rynku dostępna będzie kolejna płatna telewizja nadawana za pośrednictwem sieci naziemnej. 1 września br. uruchomiona zostanie usługa o nazwie Fly HD, która zaoferuje wyłącznie własne kanały.

Fly HD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Fly HD zaoferuje w multipleksie DVB-T2 dziewięć kodowanych w systemie Nagra kanałów, z których jeden będzie w rozdzielczości Ultra HD, a pozostałe w HD. Osiem stacji skupi się wyłącznie na produkcjach filmowych, natomiast jedna będzie pokazywała głównie koncerty i wydarzenie muzyczne.

W ośmiu kanałach filmowych widzowie mogą spodziewać się nowości prosto z kin, a także filmów prezentowanych na festiwalach, seriali, dokumentów i klasyków kina. Kanały te będą nazywały się Sala 1 do 7 HD i Sala UHD (nazwa ma kojarzyć się z salą kinową). Natomiast stacja muzyczna została nazwana Voxson HD.

Fly HD obiecuje widzom wysokiej jakości treści Full HD oraz 4K HDR z Dolby Digital. Wszystkie te kanały będą dostępne wyłącznie w ramach Fly HD, której oferta nie będzie zawierała stacji od innych nadawców.

Usługa będzie dostępna przede wszystkim za pośrednictwem nadajników naziemnych z zasięgiem około 75-80 proc. terytorium Włoch na pozycjach LCN 417-436. Widzowie będą również mogli korzystać z niej na urządzeniach mobilnych z systemem Android.

Operatorem platformy będzie włoska grupa medialna Europa7, która już wcześniej eksperymentowała z płatną telewizją w DVB-T.

Ceny usługi nie są jeszcze znane.

Włoskie gospodarstwa domowe mogą teraz odbierać jedną płatną telewizję z klasycznej anteny naziemnej, obsługiwaną przez Sky Italia we współpracy z Mediaset. Od września pojawi się konkurencja w postaci Fly HD.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...