reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

400 tys. klientów Orange Światłowodu

dodano: 2019-04-29 17:43 | aktualizacja: 2019-04-30 12:06
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Orange Polska/satkurier.pl

Orange TV Spółka Orange Polska opublikowała wyniki operacyjne i finansowe za pierwszy kwartał 2019 roku. Operator zakończył marzec z 958 tys. klientów usług telewizyjnych, w tym 455 tys. klientów IPTV i 503 tys. klientów telewizji satelitarnej (DTH). 758 tys. klientów korzystało z oferty konwergentnej Orange Love z telewizją, natomiast wszystkich użytkowników korzystających z pakietów łączonych było 1,276 mln (wzrost o 40 tys. w pierwszym kwartale).

Orange Światłowód


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ogólna liczba klientów telewizyjnych Orange Polska wzrosła w pierwszym kwartale 2019 roku o 15 tys., przy czym był to wzrost liczby klientów IPTV o 20 tys. i uszczuplenie bazy klientów DTH o 5 tys. Na koniec marca z oferty Orange Love korzystało o 33 tys. klientów Orange TV więcej niż trzy miesiące wcześniej.

Na koniec marca 399 tys. klientów korzystało z oferty światłowodowej (wzrost o 33 tys. w pierwszym kwartale 2019 roku). W zasięgu internetu światłowodowego Orange jest już 3,5 mln gospodarstw domowych (dodatkowe 168 tys. objętych zasięgiem w pierwszym kwartale).
 

W pierwszym kwartale, zgodnie z przyjętymi w planie strategicznym Orange.one priorytetami, nadal koncentrowaliśmy się na wartości: promując konwergencję, monetyzując inwestycje w sieć światłowodową i kontynuując transformację działalności. To kluczowe czynniki warunkujące sukces naszej strategii powrotu na ścieżkę wzrostu. W marcu odświeżyliśmy ofertę Orange Love, wprowadzając dwa nowe pakiety dla klientów szukających bogatszej oferty telewizyjnej i większych mobilnych pakietów danych. Spodziewamy się, że te zmiany spotkają się z pozytywnym przyjęciem wśród klientów, generując dodatkową wartość. Nasza baza klientów konwergentnych stale się powiększa: stanowią oni już blisko 60 proc. indywidualnych klientów stacjonarnego Internetu.

W zasięgu naszej sieci światłowodowej znajduje się obecnie ponad 3,5 mln gospodarstw domowych – tj. blisko jedna czwarta wszystkich gospodarstw domowych w Polsce. Natomiast we wszystkich największych miastach (powyżej 100 tys. mieszkańców) ten zasięg zbliża się już do 50 proc. Jestem przekonany, że taka rozległa sieć, rzeczywiście doprowadzająca światłowód do domu, to wyjątkowy atut, który daje nam dużą przewagę na konkurencyjnym rynku. Nasza baza klientów usług światłowodowych przekroczyła na początku kwietnia próg 400 tys. Nasycenie tymi usługami przekroczyło 11 proc., przy czym wskaźnik ten rośnie z każdym kolejnym kwartałem.

Jesteśmy zadowoleni z solidnych wyników komercyjnych i stabilnych bazowych trendów biznesowych w pierwszym kwartale i z optymizmem oczekujemy drugiego kwartału, w którym planujemy wprowadzić szereg atrakcyjnych i budujących wartość ofert

- powiedział Jean-François Fallacher, prezes zarządu Orange Polska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable Opticum Legacy Twin LNB SCR2 UNC2

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy 0,1dB marki...

159 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

450 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ SE WLAN HEVC HD Multistream

Najnowsza wersja satelitarnego odbiornika Octagon SX88+ SE HD z WLAN,...

279 zł Więcej...
reklama